[NL25] T9o 3bpot turn na bluff

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.25 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $25.58
      SB: $37.65
      Hero (BB): $26.13
      UTG: $63.43
      MP: $18.35
      CO: $28.61

SB posts SB $0.10, Hero posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has 9:heart: T:spade:

fold, fold, fold, BTN raises to $0.50, fold, Hero raises to $1.90, BTN calls $1.40

Flop: ($3.90, 2 players) J:club: T:heart: 5:spade:
      Hero checks, BTN bets $2.79, Hero calls $2.79

Turn: ($9.48, 2 players) 5:diamond:
      Hero checks, BTN checks

River: ($9.48, 2 players) K:heart:
      Hero bets $6.00, fold,

BTN random reg 21/16 100h

PF niekedy call niekedy 3bet. F a T je std podla mna. potom na R pride zaujimava karta. na prvy pohlad mi to prislo ako snaha o checkdown, ale potom som si uvedomil, ze som na bottome mojej range a valuebetovat tam urcite chcem, minimalne AQ/AK ma napada. neviem teda, ci to chcem bluffovat alebo sa snazim o checkdown.

+ celkovo sa dostavam do vela spotov, takto oop na R, kedy mam nejake valuebetujuce ruky, ale neviem moc, s cim bluffovat. lebo aj tie najslabsie ruky v mojej range maju nejaku SD value. da sa to teda nejak zovseobecnit? napr 'je bezne, ze mam iba valuebety' vs 'skor by som sa mal snazit aj turnovat nejake veci na bluff'. casto sa mi to stava napr ked callnem cbet oop s niecim ako AK, turn x-x a neviem co na R.
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bedofour,

PF může být, já spíš většinou calluji, ale může být i 3b. F/T ok, na R jsem za c/f, můžeme stále vyhrát vůči rukám, co stabnul na F for protect., bet je asi overbluff imo. Už fakt, že to je offsuited T9, tak bude často vést k overbluffu. Nicméně je pravda, že tou 5kou OTT a K OTR se nám podstatně zúžila potenciální bluffing range a z tohoto pohledu bychom nějaké Tx měli bluffovat, takže pokud suited spíš flatuješ PF a víš, že toto je bottom Tvé range, tak z tohoto pohledu to bude imo ok.