[NL25] J2s BvB

• penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      Ahoj, villain 26/19/6,4 po 33k hand
      RFI 46
      CB 61/43/46
      skip CB and ch/f F/T 61/67

PF u mě defend
      F mám pár + BDFD, nedá se zvážit raise už tady? pro protekci + můžu barrelovat cluby, 2, J
      T tady už měl imo přijít raise, 4. pár nebude dost často dostatečně silný na call, ok?

Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.28 (101.1 bb)
      Hero (BB): $25.43 (101.7 bb)
      MP: $20.42 (81.7 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $37.28 (149.1 bb)

Preflop: Hero is BB with J 2
      3 folds, SB raises to $0.75, Hero calls $0.50

Flop: ($1.50) 7 9 2 (2 players)
      SB bets $1.07, Hero calls $1.07

Turn: ($3.64) 6 (2 players)
      SB bets $2.61, Hero calls $2.61

River: ($8.86) 4 (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:
      $8.86 pot ($0.40 rake)
      Final Board: 7 9 2 6 4
      SB showed J T and lost (-$4.43 net)
      Hero showed J 2 and won $8.46 ($4.03 net)
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj penguin13,

J2s je určitě dost hraniční ruka, takže dost bych se díval na to, jestli hráč hraje hůř vs 3b nebo postflop po našem flatu. Pokud má brutal leaky (vysoký b/f, c/f nebo píliš one and done hra), tak se mi zdá call ok. Pokud je postflop dobrý, ale folduje dost sám na 3bety/cbety v 3bp, spíš bych 3betnul. Na F určitě jen calluji, nechci raisovat všechny možné 2./3. páry pro nějakou protekci. Tím spíš, že máme pozici a máme vysoký kicker, teda blokujeme nějaké 2OC handy. Soupeř hraje dost O&D -> pravděpodobně nás nechá realizovoat eq dost často. Na dost turnech můžeme když už tak raisovat jako bluff proti 2nd barrelu.

Když už raise F, tak bych spíš zvážil s nějakými 75hh rukami, ale v pozici si opravdu nemyslím, že máme důvod raisovat tak mergnutě (mby vůči brutal ovrecbetorovi v podstatě pro thin value/exploit). As played - vzrovna tady se mi dá raisnout jako bluff s tím, že tuto ruku asi půjdeme raise + xbeh R, pokud neimprovneme (nemusíme bluffovat 100% ruk, teda určitě tyto handy s nějakou SDv můžeme imo give-upnout, na co budou určitě lepší handy, které blokují část folding range).
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      sorry, ze vytahujem stare ruky, len sa chcem spytat: nie je raise T zbytocny waste nasej SD value? podla mna by mohlo byt lepsie raisovat skor nieco slabsie, napr nejaku Qhi FD alebo straight draws, ci?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Může být, ale nevím jak široké máš range, na T už imo nebudeme mít tak wide range, abychom byli s našim bottom pairem bez TK nějak moc spokojení. Dobré je, že blokujeme část defending range a mám eq when called, proto si myslím, že to je v pohodě ruka na bluff (+ občas je možné, že vyfoldujeme alespoň nějaké Qh/Kh FDs a trochu si vyčistíme naše outy). Navíc IP můžeme i bluffraisovat trochu víc mergnutě, máme šanci R s nějakými těmito handami checknout beh a občas vyhrát vůči něčemu jako TJ/AXcc, s čím by nás ještě mohl vybluffovat nějakým 3barrelem. Odbarrelovat se potom můžeme s částí nějakých úplně bezSDv ruk typu JTs. Ale na callu OTT nevidím taky nic špatného, co bude higher ev i záleží na tom, jaké info máme na villaina (mby vůči hráčům, co nebluffují R bude lepší callovat s vizí realizovat SDv dostatečně často, vůči barrel-happy s nějak nebalancovanými foldy vs raise může být zase lepší raise).