Idealny stol pre online hraca

• PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,281
      zdravim,

chcel by som pocut vase nazory, co vsetko by ste ocakavali, ze bude mat dobry stol. ako by ste si predstavovali vas idealny stol pre pocitac?

• dobry cable management pre viac monitorov?
      • nejaky system pre drzanie kabla od mysi?
      • uvitali by ste na stole nejaku povedzme vyklapaciu priehradku pre chipy/karty?
      • ocenili by ste vstavany drziak na sluchadla?
      • aky material by ste na takomto stole najradsej videli? drevo, sklo, kov?
      • potrebujete ako pokrovy hrac sufliky?
      • mate radsej robustny design alebo radsej nieco tensie?
      • ocenili by ste nejake vstavane osvetlenie? ak ano ake?

ak vas cokolvek napadne, tak napiste. rad by som si spravil taky mensi prieskum. :)
  • 7 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      veľká pracovná plocha
      teraz mám 2 stoly v tvare V, takže rohový stôl je lepší ako jeden veľký stôl (pozn. mám notebook, takže na jednom z nich je položený notebook + na tom stole mám potom hlavne miesto pre jedlo a pitie). ak by som mal iba jeden stôl, tak by som si na neho dával takýto "bordel"
      na hlavnom stole mám iba monitor, klávesnicu a myš - jedoduchý čistý design

organizátor káblov
      -určite áno. teraz mi to rieši monitor (tá diera v pivote). súčasne mi to stabilizuje aj kábel od myši. nie som žiaden gamer, takže ak by bola vhodná myška, kúpil by som bezdrôtovú. rovnako klávesnicu

ocenil by som "multi level stôl"
      -monitor by bol na stojane, takže by sa pod ním bol úložný priestor

materiál jednoznačne drevo - je najteplejšie. k tomu sú aj veľké podložky pod ruky, aby sa zamädzilo syndrómu karpálneho tunelu

stojanová lampa
      klávesnica na stole (nemám rád tie vyklápacie paskvily na klávesnicu)
      na šuflíky si ako pokrový hráč nepotrpím. ako praktický človek áno :)
    • jarvan
      jarvan
      Bronz
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 462
      Zajímavé téma.

Za mě:
      Určitě dřevo (kov, sklo chladí, což dlouhodobě není dobrý na klouby a já dávám rozhodně přednost fci před "super cool designem") ideálně masiv, protože dřevotřískový se mi onehdá při jedné divočejší ssn podařilo poškodit :D .
      Rozměry takové, aby umožňovaly pohodlný posez, místo na 2, nebo 3monitory. Hodila by se nějaká vhodná a dobře větraná šachta pro umístění PC, aby nemusel být na stole (zabírá místo), nebo pod stolem na zemi (žere prach). Mohlo by se kombinovat s průchodkama a šachtou pro dobrý cable-management.
      Jeden šuplík, nebo odkládací šachtu by to chtělo, používám na psací potřeby a různé drobnosti. Světlo nepoužívám a různé live pokerové ptákovinky také pro mě netřeba.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      ak by sa este niekomu chcelo napisat svoje predstavy/nazory, tak budem len rad.
    • NeznyDebil
      NeznyDebil
      Bronz
      Registrace: 08.04.2012 Příspěvky: 2,026
      Řeknu ti jak to mám já, ale příklad si z toho asi neber...

Mám poměrně velký stůl, cca 2,5m na délku, přes 1m na šířku... a obv na něm mám všechen bordel co se tam vleze. Kabely nepotřebuješ řešit ve chvíli kdy máš bezdrátovou myšku, takže to je nuts... A jinak já sedím u stolu úplně příšerně, mám extra pohodlné křeslo, které ještě tuním tím, že mám naproti druhé křeslo s nějakýma nepoužívanýma součástma z gauče, na kterém mám hozené nohy... těžký relax a za 5 let sezení tímhle stylem nemám ani problémy se zádama, ani ničím jiným.

Jinak stůl mám potažený nějakou gumou či co.. (není to žádný highcost luxus), má to tu výhodu, že když tam rozleju čaj/whatever, stolu se nic nestane... a veškeré škrábance či bodné rány od nože (tilt no) se samy zatáhnout. Takže takový tiltovací stolek :-D

Hodil bych fotku, ale momentálně jsem v práci...

Takže rada je asi jen:
      Dostatečně velký - čím větší, tím lepší tady platí.
      Kompatibilní se zbytkem - rozhodně bych se vykašlal na vestavěné šuplíky a podobné hovadiny, šuplíkový stolek se dá vždycky sehnat solo, ale nohy si těžko zkrátíš
      Promyslet umístění - tak, abys měl všechno po ruce a pohodlně, aby šlo ideálně i světlo
      Bral bych spíš nějaký na který se může něco rozlít, nebo mu nevadí nějaký škrábanec...
    • Fiskantes
      Fiskantes
      Coach
      Coach
      Registrace: 25.05.2011 Příspěvky: 7,773
      Skús si spraviť research, za koľko by ti ho vedeli vyrobiť na mieru podľa tvojich predstáv, som bol prekvapený že často malí stolári ti na mieru spravia stôl v rovnakej cene ako kúpiš v nábytku.
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Stříbro
      ten research si robim prave preto, ze by som si ho chcel postavit sam :) teraz si mozno polozis otazku, ze preco sa pytam na to, co by tam chceli ostatni. za prve by som nechcel nieco dolezite opomenut, co by sa uz neskor nedalo dorobit. a za druhe ak by sa mi po case nepacil, tak by som ho chcel strelit s marketingovou nalepkou "pokrovy stol" :)
    • kuzlo77
      kuzlo77
      Bronz
      Registrace: 27.01.2015 Příspěvky: 7
      ja by som uvítal ne nejakí multifunkční stôl z rôznimi možnosťami prispôsobiť ho podla toho v akej polohe som (či ležím alebo sedím) hlavne nech je monitor v dostatočnej vzdialenosti tak aby oči netrpeli resp. trpeli čo najmenej tak isto vlastne aj cele telo,proste niečo pohodlné,praktické, finančne nenáročné..:f_drink: