FR - NL5 zoom KK bvb

• Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $5 (100 bb)
      BB: $2.61 (52.2 bb)
      UTG+1: $12.34 (246.8 bb)
      UTG+2: $2.47 (49.4 bb)
      MP1: $12.38 (247.6 bb)
      MP2: $5 (100 bb)
      MP3: $5 (100 bb)
      CO: $5 (100 bb)
      BTN: $5.37 (107.4 bb)

Ahoj,
      villain 15/10, STeal 38 (483 hand)

Preflop: Hero is SB with K K
      6 folds, BTN raises to $0.12, Hero raises to $0.40, BB folds, BTN calls $0.28

Nevím přesně co by tu mohl mít za range, ale tipuju třeba tohle: QQ-99,AJs+,KQs,AQo+

Flop: ($0.85) J 2 Q (2 players)
      Hero bets $0.40, BTN calls $0.40

Turn: ($1.65) T (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1, Hero folds

Na flop cbet foldne asi 99, TT, takže zůstává zbytek. Podle eqilabu tu mám lehce nad 50%, proto mě napadá, že je možná lepší bet/fold i vzhledem k tomu, že mám ještě pochybnou SD a check/callem mi nikdo to případné eso nezaplatí. Já tam tehdy viděl jen ty možné sety a AK, tak jsem to giveupnul. Ale těžko říct, jestli všichni callují to AK na flopu.
      Teď se mi určitě zdá lepší bet/fold něco jako 0.85.

Results:
      $1.65 pot ($0.07 rake)
      Final Board: J 2 Q T
      Hero mucked K K and lost (-$0.80 net)
      BTN mucked and won $1.58 ($0.78 net)
  • 5 odpovědí
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      To mi přijde strašně nity. Je to blinds vs BTN. Defovat callem tu může klidně nějakou 15% range. Ta range, kterou si mu dal je strašně tight. No jestli tak vypadá def range BTN vs blinds3b na FR, tak přecházím na FR:D

Nevím jak máš postavenou SB 3b range a ani neznám tvoju CB range, ale :Ts: je pro moju range strašně dobrá karta a budu tu betovat hodně, cos I has handz - právě sem pohitoval téměř všechny svoje GSs. Navíc proti rozumný def range tvoje handa mlátí většinu soupeřovi range.

Jakej má f to 3b ? 500 hands bude celkem malá vzorka, ale aspon něco.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      No, tak většina lidí má na tom zoomu 3bet někde mezi 2-6. Já sám mám 3, takže sice nevím co lidi defendují, ale spíš vycházím z toho, co by bylo rozumné defendovat :D
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Hodnotíš svou equity přes 50 a hraješ check/fold? To přece nedává smysl.

na turnu tě poráží AK QQ a JJ, to je jen 14 komb. A to ještě AK i QQ může točit preflop, takže reálně jich má míň. Držíš SD takže ještě dodatečná equity proti setům. Tohle neni na fold.

Asi bys měl i trochu zapracovat na 3bet strategii zvlášť blind proti stealu, tam lítá hodně chipů a je škoda nevědět po 500 handách co soupeř stealuje a jak to brání na 3bet.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Shamway99: však říkám, že po rozvaze v equilabu bych volil spíš bet/fold na turnu.

Máš nějaké tipy jak na tu 3bet strategii? Připomínám, že se jedná o zoom, takže nějaké poznámky na hráče nevedu, to nejde stíhat. Nebo jde? :)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Když nemáš poznámky řídíš se hudem. Steal z btn a fold to 3bet after raise je to co tě zajímá.
      Ne obecně Fto3bet, to by počítalo i situace kde ještě nemluvil a někdo před nim 3betoval.

SB proti btn 3betuje hodně a používá dvě taktiky podle typu hráče. Proti soupeři co hodně folduje betujem víc a máme polarizovanou range - value (např AK QQ+) a k tomu blufy (např Axs, SC, nějaké off broadway co nechceš callovat).
      Proti hráči co folduje málo betujem níž, máme lineární range (ale pořád širokou), prostě hrajem karty co trochu dominujou jeho calling range.

Např vidíš že hráč otvírá 40% a folduje padesát - to je spíš málo, tak 3betnem lineárně karty co maji převahu proti 20% range. To je asi tak 6-7% nejlepších hand.
      Vidíš že hráč otvírá 50% procent a fold to 3bet má přes 70. 3betneš polarizovanou range, bereš si blufama value z jeho foldů. Naopak třeba suited broadwaye co dobře hrajou si zacalluješ, zbytečně by na ně foldoval.