Cash Games Micro limity - coach? rada?

• Radeczech5
      Radeczech5
      Bronz
      Registrace: 10.07.2012 Příspěvky: 53
      Zdravím,
      po několika nevydařených vkladech na různé herny, jsem se rozhodnul začít od píky tzn na nejnižších limitech cash games NL2 a pořádně. Přečetl jsem pár knížek (celkem 2) a něco málo na internetu (včetně článků na pokerstrategy). Mám teď cca za měsíc odehráno přes 40 000 hand, což by už nemusel být tak malý vzorek a stejně se v tom plácám na +2,9 BB /100.
      VPIP 24,5 / PFR 10,5 / 3BET 2,25 /
      Chápu, že VPIP bych měl mít asi o dost nižší (na tom se snažím pracovat) a poslední dobou to snižovat, ale stejně......

Můžu poskytnout celou svou handhistory, pokud mi někdo z toho bude schopen říct, co dělám blbě. Jsem ochoten za to samozřejmě zaplatit, případně se domluvit na nějaké seassion, kde by mi coach říkal, co dělám blbě a co konkrétně by hrál jinak..... Bydlím teď v Praze.

Celkově mám dojem, že na microlimitech NL2 / NL5 / NL10 prakticky není rozdíl - ale nemám to vyzkoušené. Radši to tedy pořád hárvim většinou na NL2 průměrně 15 stolů najednou. S tímto winrate, mě to ale bohužel přestává bavit. Sedím u toho 4 hodiny, horko těžko se dostanu na 4 buy-iny nahoru (tedy celých 8 €), pak mě párkrát vytočí preflop například Q3o do mých AA a já jsem 4 hodiny proseděl zbytečně.

Omlouvám se, ještě nemám tolik zažitý slang, tak snad vše podstatné, co jsem potřeboval říct, je pochopitelné. Pokud by měl někdo zájem mi pomoci (samozřejmě ne zadarmo), budu velmi rád. (To, že hraju microlimity, neznamená, že nemám dost peněz na solidního kouče).

Děkuji
  • 12 odpovědí
    • Parazzit69
      Parazzit69
      Bronz
      Registrace: 23.10.2014 Příspěvky: 116
      Asi nemůžu moc radit protože se taky plácám na mikrolimitech ale určitě by jsi měl napsat co hraješ jestli full ring nebo short handed a hraješ 16 stolu? podle mě je to docela dost proto máš tak malý winrate neznamená že čím víc stolu tim větší profit... a podle statu co jsi napsal máš hodně velký rozdíl mezi VPIP a PFR a ten 3 bet mě přijde málo.
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Zkus zapracovat na své hře, staty más divoké na první pohled.... mezera mezi vpip / pfr je moc ... FR hraj neco jako 14/13/2 a SH neco jako 18/16/3 .... neber to príslis strikne ale snaž se hlavne optimalizovat mezeru mezi vpip a pfr tzn calluj min agresora preflop.... zkus jej vic attakovat nebo radeji zahodit a nedostávat se tak do marginalních situací.... nepocitujes po docallovaní preflop že obcas na flopu nevís co delat? Chce to nasbírat vzorek na hráče aby si hned vedel koho muzes nebo nemuzes attakovat.... na NL2 se nesnaž nic vymýslet, hraj primocare tzn value handy silne betuj, neslowplayuj pac zvedavé ryby te vždy callnou a marginalní ruky neprehrávej.... AA KK QQ se snaž vždy dostat do allinu preflop, potbetuj obcas i overbet je ok.... sbírej value z trefených setu, proste bet bet bet.... stealuj hodne, hraci tu totablne nevedí co steal je .... na následný CBET hraci zase hodne zahazují teda Cbet drž kline i na 100% ... zbytek neres je to zbytecne.... a hlavne pracuj na mindsetu.... neber si osobne že si dnes nevytocil AA 5x .... vubec to neres.... zahral si to správne! Hraj dobře a nestěžuj si nikdy, analyzuja když nevís posti to do HJ nebo si najdu studijní skupinu na skypu a postni tam..... klidne si me pridej na skype ... rád poradím.
    • Radeczech5
      Radeczech5
      Bronz
      Předem díky za odpovědi,
      VPIP mám opravdu moc velký, ten 3bet by měl být kolik cca? Koukám, že nemám na grafu popsané křivky. Červená je non showdown, modrá showdown a zelená profit. Chápu to dobře, že ta červená by měla být co nejvíce plochá nebo jde to někomu vůbec do plusu ta červená křivka?

Jinak hraju full ring na Winamaxu těch 16 stolů mi přijde akorát, občas se dostávám i na 20, přemýšlím o druhém monitoru, abych si mohl problematické stoly dávat stranou (na druhý monitor). Problematické myslím ty, kde musím víc přemýšlet.

Většinu věcí co popisuješ Sanny se tak nějak snažím dělat. KQo nebo KJo už na UTG zahazuji, klidně i AJo na middle pozici mi nedělá problém zahodit, případně navýšit na buttonu a zahodit při agresi (3bet). Slowplay taky nedělám. Stealuju, kde je prostor, maximálně do dvou hráčů, ale spíše vždy do jednoho. Stealy na flopech který jsou náchylný na draws samozřejmě neprovádím. Jak říkám, něco už jsem načetl a vypozoroval, ale očividně furt něco dělám blbě, protože se neustále potácim na mizernym výdělku tzv. nula od nuly pojde. Zároveň mi přijde, že už i ty hráči na microlimitech nejsou úplný fishe a hrajou docela agresivně.

No a ještě bych přidal takovej technickej problém: Holdem manager HUD mi překrývá zobrazující staty tzn. že když mám dva a více stolů přes sebe, nedá se v tom vyznat. Takže hraju bez HUDU. Měl někdy někdo podobný problém? Na to bych měl asi vystavit topic zvlášť, že?
    • Ales851
      Ales851
      Bronz
      Registrace: 16.07.2012 Příspěvky: 1,058
      Ahoj,

bohužel hraju SH a s FR nemám moc zkušeností, ale určitě snížit VPIP, trochu zvýšit PFR. 3bet máš myslím na NL2 OK. Může být i vyšší, ale zaměřil bych se předně na jiné věci. Osobně na NL2 preferuji defaultně 3bet jen pro value a jako bluff až proti regům, kteří foldují aspoň přes 60 % a zároveň by si možná mohli všimnout, že 3betujeme jen premium handy.

Potom ještě pár věcí, kde si myslím, že by potenciálně mohl být problém:
      Počet stolů, hraješ opravdu hodně. Ty bys na NL2 neměl honit volume, ale zlepšovat svoji hru. Zkusil bych ubrat počet a více se zamýšlet nad každou hrou. Jinak já jsem s tímhle taky dost zápasil, na 4 stolech jsem se nudil, ale jak jsem přidal, tak i když jsem si vždy myslel, že OK stíhám, tak winrate šla vždy dolů. Nakonec jsem to pořešil přechodem na fast poker, kde bez problému nahraju 500-650 hand na hodinu při dvou stolech, takže se na jednotlivé hry mohu víc soustředit.

Myslím že víc než coach by Ti v tuto chvíli pomohl nějaký kompletní průvodce hrou. Za sebe můžu velmi doporučit videosérii W34z3l's 6-max Walkthrough zde na PSGY a pak další videa stejného autora - je ale v angličtině a pro silver, některé díly pak gold status. Samozřejmě jsou fajn i coachingy, Katrisone je super coach, ale v té videosérii dostaneš ucelený souhrn většiny věcí, které potřebuješ k porážení nejnižších stakes. Nevím jestli máš nějakou propojenou hernu s PSGY, silver není problém nahrát i na NL2. Případně bych raději koupil na začátku měsíce gold status, s tím, že ho jestli se nemýlím budeš mít ještě celý příští měsíc a projížděl bych videa určená pro začátečníky. Jen nedoporučuji videa např. 3 a více let stará. V té době byly dobré, ale poker se hodně mění.

HUD - bohužel neporadím, ale rozhodně bych na tom zapracoval. Hrát bez HUDu je imho neskutečně -EV. Stále to můžeš porážet, ale necháváš tím část peněz na stole.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Ahoj, nejvíc mě zarazilo 16 stolů to bych stíhal maximálně svoje karty a co přijde na stůl. Co hrávám microlimity NL2-NL5 většina hráčů je dost opatrných 17/14/3 pro SH(6 hráčů u stolu) a když takový hráč raisne před flopem a ty callneš, nemůžeš svojí kombinaci uhrát a musíš často foldnout na flopu, turnu při nejhorším na riveru a proto ti klesá červená křivka dolů. Já jsem to vyřešil tak, že jsem začal hrát podle pevně stanovené range.(tabulky s kombinacemi karet pro každou pozice a pro každou akci soupeře) Já jsem calloval hodně nesmyslů, ale až s pevnou range jsem je odstranil. Je tady i pěkný program, který se snadno používá. Rozchodil bych HUD a koukal na soupeře jak hodně hrají, ale na NL2-NL5 spíš nehrají a mohl se přizpůsobit. Například 3-bet 3% je úzká value range JJ, QQ, KK, AA, AK... Proto nebudeš callovat AQ, kterou jeho range dominuje. Tohle je zas prace s equilabem, aby si věděl kolik procent co znamená. Bude toho určitě víc, ale začal bych pevnou range a zvyknul si na HUD a základní statistiky.
    • Radeczech5
      Radeczech5
      Bronz
      Zkusím tedy co je to ten Equilab a nějak asi budu muset tracknout hernu, abych se dostal k těm instruktážním videům....
      Dál nebudu tolik načuhovat, abych snížil VPIP. Pochopil jsem tedy správně, že ta červená křivka nemusí zákonitě pořád klesat, respektive je to hodně špatně, že mi konstatně klesá?

Jinak na Winamaxu je to všechno takový pomalejší oproti Pokerstars, takže asi proto lze těch 15-16 stolů zvládat, nepředpokládám, že tam někdo hrajete?

Ještě jednou díky za rady, pokud nezkrachuju, tak sem hodím další graf s profitem a poznámkama jestli mi něco pomohlo
    • Sanny123
      Sanny123
      Bronz
      Registrace: 23.02.2012 Příspěvky: 513
      Rozhodně si trackni Stars nebo FTP nic jiné trackovat nemá smysl... a určite rapídne zniz počet stolu, neverím že zacinajicí hráč dokáže profitabilne klikat 16 stolu na NL2.... nemá smysl tahat volume na microlomitech. Zkus hrat kvalitne, nevol kvantitu. Dulezite je byt ziskový ne nahrat 1mil ruk na NL2.

Program EQUILAB najdes ZDE!
    • EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Redline na microlimitech ti bude klesat nejspíš vždy, jelikož hráči tu neumí moc flodovat, ale určitě bys jí mohl mít tak o polovinu lepší. Musíš začít hrát víc agresivně. Takže se nauč správně 3betovat, mít 2-3 % rozhodně není ok, když to o tobě bude protihráč vědět, tak tě bude akorát set minovat a tvoje premium handy nikdy neproplatí a hlavně nevyužíváš toho, že se hráči na těchto stakes neumí bránit proti 3betům. Začni hodně stealovat PF, většina hráčů neumí defendovat blindy. Hodně cbetuj hráče, protože krom calling stations tu mají všichni vysoké foldy vs cbet.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Radeczech5: Na micro limitech nevadí že klesá red line. Hrači hodně callujou a neumějí fold, proto se jí nesnaž za každou cenu vyrovnat. Hrej jednoduše přímočaře. Blafuj v malých potech bez iniciativ, nebo vůbec. Jestli hraješ jenom Full Ring(9 hráčů), tak často narazíš na nita(opatrný hráč až skoro nehrající) se staty 10/9/2 a když raisne na UTG a ty mu callneš na SB A7s s doměním že příjde flush a ty ho obereš, tak to skoro není možný, protože má na UTG flushe pouze s Ax a tu mu blokuješ a častěji budeš v situaci, kdy na flop přijde Axx a dostaneš se jednoduše do problemů, kdy nevíš jestli callnout, zahodit... a on bude vesele value betovat svoje AK, AQ, AJ. Proto jsou sestaveny základní range. Které když si zažiješ, tak nebudeš dělat chyby před flopem a tolik foldovat po flopu(nebude tolik klesat red line). Podle protihráče range rozšiřuj nebo zužuj, ale musíš z něčeho vycházet. Na SH(6hračů) range mám, ale pro fullring se budeš muset pozeptat nebo strategické články přímo na webu...

Edit: hodně tu píší o vysokém c-bet statu s tím nemám zkušenost. C-bet jsem hrál na flopech, kde jsem měl šanci na zlepšení své kombinace na turn. Flush draw, OESD(postupka z obou stran), Over karty maximalně Gutshot(čím menší pravděpodobnost mé kombinace na zlepšení, tím větší musel mít protihráč FoldToFlopC-Bet) a hlavně c-betovat value handy. Měl jsem c-bet 50-60% max. Když jsem c-betoval víc, nevěděl jsem co dělat na turnu... jestli fold nebo blafovat dál... následek byl overfold na turnu a palení peněz.

Edit2: Ještě jsem přemýšlel... :D Spíš mi příjde, že hráčí si nedokážou protektovat checking range a většina vyhrávajících regů na limitu má 90% Bet vs missed cbet než Fold to Flop Cbet, ale klidně se o tom mužeme pobavit. :)
    • Treizee
      Treizee
      Black Member
      Registrace: 25.08.2011 Příspěvky: 1,104
      suhlasim s tym ze medzi VPIP a PFR mas velky rozdiel nieco ako 24/18 by uz vyzeralo lepsie 3bet tiez okolo 4 by vyzeral lepsie

co sa tyka poctov stolov hras FR akcia je tam pomala tak preco kludne nehrat 16 stolov ak to stihas na NL2 fakt nepotrebujes riesit aky ma kto fold4bet a podobne staty stacia ti zakladne nakolko na NL2 je mnozstvo hracov tak ani dostatocnu vzorku hands na tieto staty mat nebudes

moja rada pokracovat v masstableni a vybudovat bankroll na vyssie limity hru ti staci zlepsovat na vyssich limitoch a nakolko odohras vela hands tak sa aj automaticky tvoja hra bude zlepsovat si myslim ;)
    • Snakei
      Snakei
      Bronz
      Registrace: 16.02.2015 Příspěvky: 44
      Ahoj, taky sem se placal, az sem nakonec ubral stoly tak, ze ted hraju jen dva, abych se moh poradne soustredit a ucit, a dalsi co mi pomohlo byla tabulka startovnich kombinaci a PT4 HUD. Sice ted nemam takovej objem, ale graf jde od te doby nahoru...
    • Radeczech5
      Radeczech5
      Bronz
      Díky za další odpovědi,
      necítím se jako úplný amatér, i když moje vyjadřování tomu zřejmě nenapovídá, ale v pokeru toho mám odehráno už docela dost. Na internetu oproti live game jsem ztrátový. Přikládám to mizerené disciplíně do této doby, hrál jsem většinou for fun za 30-ti dolarový vklad jsem si zahrál několik turnajů a pak zase nějakou dobu nehrál.

Na ten Equilab jsem koukal, je to dobrá věc, já jsem používal poker kalkulačky na spočtení equity u jednotlivých situací. Na Equilabu je dobrý, že si můžu nastavovat i range protihráčů.

Nejvíc bych se asi ztotožnil s příspěvkem Traizee, myslim, že ve všem máš pravdu.

Chtěl bych se ještě zeptat na následující:
      1.) je tedy velký rozdíl při přechodu z NL2 na NL5 případně NL10?
      2.) kolik BB považujete za standardní u dlouhodobě winning hráče na microlimits? 8BB/100BB?

Na tom NL2 jsem už pochytil, že absolutně nemá význam například raise na 3BB. Smysl má 4-5 BB a dále continuation bet případně další raisování 80-100% potu, protože jinak se tam všichni drží prakticky s čímkoliv. Osvědčuje se mi i overbet například 120% hodnoty potu.

U každého jednotlivého stolu chytím průměrně většinou 2-3 kameny, na které mám staty dejme tomu 15/8/3 (Vpip/pfr/3bet) se vzorkem několik tisíc hand - u nich si většinou dávám pozor na 3bety, protože to jsou vždy minimálně 2 páry, trefený set apod....

Nemá někdo ještě nějaké další poznatky z těchto nejnižších limtů, které by mi mohly pomoci? Měl bych sledovat nějaké další statistiky krom těch tří co uvádím? Případně na co se připravit při přechodu na limit NL5?