Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] A9o BB vs BTN

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

vím, že sem měl zahrát na flopu jen call, ale není dobré i do své range zařadit nějaké nut flush draw pro raise? Můžeme dostávat pod tlak soupeřovu range. Protože jestli potom dojde flush draw, tak už z toho žádnou další value nedostanu...

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $42.27 (211.4 bb)
      Hero (BB): $23.19 (116 bb)
      UTG: $29.86 (149.3 bb)
      MP: $16.20 (81 bb)
      CO: $20.16 (100.8 bb)
      BTN: $36.70 (183.5 bb)

Preflop: Hero is BB with A 9
      3 folds, BTN raises to $0.60, SB folds, Hero calls $0.40

Flop: ($1.30) 3 T 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.91, Hero raises to $3, BTN raises to $8, Hero raises to $22.59 and is all-in, BTN calls $14.59

Turn: ($46.48) A (2 players, 1 is all-in)
      River: ($46.48) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $46.48 pot ($2.32 rake)
      Final Board: 3 T 2 A 7
      Hero mucked A 9 and lost (-$23.19 net)
      BTN showed 6 5 and won $44.16 ($20.97 net)
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

já toto hrávám c/c F, myslím si, že bychom určitě neměli c/r-ovat všechny AXcx. Teda odpovídám tím na Tvoji otázku - některé tam mít můžeme, spíš volím ty s nejnižším kickerem, přece jen s A9cx nám občas může pomoct OTT/OTR i 9ka vůči nějakým jeho PPs, které může betovat pro protekci. Ale je to jen můj systém, nemusí být nejlepší.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      To sem tak myslel, že některé Axc callneme a některé raisnu, abych to balancoval a občas můžu dostat více value. Každopádně máš pravdu, že bude lepší raisovat Axc s nižším kickerem
    • vojta5
      vojta5
      Bronz
      Registrace: 13.01.2014 Příspěvky: 189
      Katri: Ahoj, taky mivam trosku s timhle spotem problem, nejsem si uplne jistej co na takovyhle mono boardech c/r a pripadne jak si postavit range abych mohl rozumne pokracovat na turnech a riverech. Mohl bys mi prosim rict, jake ruky volis jako c/c a c/r v podobnem spotu (low-ish mono board). Prijde mi, ze v podobnem spotu ma hrac v pozici naprosto ultimate vyhodu a strasne tezko se mi balancuje range... :/
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      @vojta5: Nejlepší bude, když sem pošleš range, se kterou jdeš zhruba na F a co calluješ/raisuješ/folduješ. Každopádně už exploitativně se mi líbí ty boardy vůči hodně lidem c/r-ovat hodně, protože to všichni neskutečně overcbetují. Jako top kandidáti na raise + barrel-off se jeví handy s Ac blockerem, teda blocker na případnou slowplay range.
    • vojta5
      vojta5
      Bronz
      Registrace: 13.01.2014 Příspěvky: 189
      @katri: S cim zhruba pujdu na flop vs 3x open vs unknown (Muze se to lisit, pokud o hraci mam nejake info, ale dejme tomu nejakej nacrt)
      Flop range: 99-55,AJs-A2s,KJs-K2s,Q7s+,J7s+,T8s+,98s,87s,76s,AJo-A3o,K8o+,Q9o+,J9o+,T9o,98o

Dejme tomu si zvolim uz zmineny flop:
      :Tc: :3c: :2c:

Zkousel jsem nejak hezky zformatovat text z equilabu, aby to nevypadalo jako necitelny seznam, ale nepovedlo se mi to :) , takze to vypisu slovne, jestli to nevadi.
      C/c range:
      Vsechny Tx (63 komb - 16,2% z flop range)
      Zrejmne vsechny AcXc jako slowplay (7 komb - 1,8%)
      Silnejsi flushe take jako slow play, ty ktere drzi blockery, ktere by nas mohly outdrawnout (10 komb - 2,56%)
      5c5x-9c9x (15 komb - 3,85%)
      Overcards + Fd: KcQd, KcQh, KcQs, KcJd, KcJh, KcJs, QcJd, QcJh, QcJs (2,31%)

Tohle asi budu c/c defaultne, dava to dohromady zhruba 25% PF cc range, ale nezapocital jsem do toho hlavne Ac ruky, pripadne horsi FD (Jc9x, 9c8x atp.)
      Dohromady to da zhruba 50% deffend - nevim jestli to neni moc malo...

C/r raise honestly prave moc nevim a casto se rozhoduju podle villaina (pokud overcbetuje a giveup do raisu, tak x/r vsechno co ma nejakou equity treba i 9c8x atp, ale to me dostava do obcas do spotu, kde nevim co delat, napr turnuju flush po flop callu a nevim vubec na cem jsem, nevim jestli neni napr. lepsi bluffovat skoro non-eq handy s blockery do OC a OP - KQ bez clubu napr. - ciste jako one and done pokud nehitnu 4out).

For value vetsinou craisuju no nut fd bez blockeru -76s atp. Zalezi od soupere, ale asi i sety - na tomhle konkretni runnoutu jich moc nemam :D .

c/f - z made hand hlavne middle pary bez fd a vetsinu horsich non FD hand a A-high vetsinou take.

Predem diky moc katri, promin, ze ten konec je takovej nepresnej, ale nedokazal jsem to uspesne zkopirovat v pekne podobe z equilabu.
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      PF range - pokud to bylo vůči 3bb openu, tak ok, pokud defenduješ o dost širší vs 2-2,5x...

Postflop - imo problém v tom, že okamžitě c/f-uješ PPs bez clubu. Ano, hratelnost je horší, ale tak ber to tak, že pokud hráč nemá specifické staty, tak ty neplánuješ callnout a callovat down, PPsbez clubu dost v pohodě můžeš foldnotu někde, nejspíš vs 2nd barrel. Flop bude ale jasně overcbetovaný většinou hráčů a tam by ses měl snažit neoverfoldovat.

e: Jakože snowie např. tyto made hands bez clubu folduje taky (99 ještě calluje všechny, 88 je borderline u něj), ale imo je to i tím, že nepředpokládá overcbetting té struktury (nebo aspoň já si to tak vysvětluji).

Když tak pls vypiš přesně comb., které jdeš c/f, protože tak jak jsi to napsal, se v tom tbh trochu ztrácím :) .