[NL10] NL10 TPTK vs F a T pot bet

• Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 123.3 BB (VPIP: 21.65, PFR: 17.09, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 9,040)
      SB: 103.5 BB (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: 100.00, Hands: 1)
      BB: 103.5 BB (VPIP: 20.62, PFR: 17.11, 3Bet Preflop: 6.38, Hands: 736)
      UTG: 92.6 BB (VPIP: 40.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
      Hero (MP): 101.5 BB
      CO: 137.4 BB (VPIP: 40.03, PFR: 23.45, 3Bet Preflop: 10.11, Hands: 799)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has T:heart: A:heart:

UTG raises to 3 BB, Hero calls 3 BB, fold, fold, fold, fold

Flop: (7.5 BB, 2 players) T:club: 4:heart: 6:club:
      UTG bets 7.2 BB, Hero calls 7.2 BB

Turn: (21.9 BB, 2 players) 2:diamond:
      UTG bets 20.9 BB, fold

UTG wins 20.9 BB

hráč je slabší, proto to calluju, proti regovi bych to3betoval nebo foldoval, spíš asi foldoval. Byl jsem si celkem jistej, že tam pošle river po těch dvouch pot betech, tak sem to uahodil. Byla to správná play?
  • 5 odpovědí
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj toto 3betujem aj proti fish z tychto pozicii.
      Poto na flope by som cbetoval mame par + bdfd

As played vsadil dost takze tiez callujem
      OTT keby dosla fd tak ho este callnem. Takto exploit folnm, aj ked bude mat dost blufov.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Paulis1992,

PF argumentace není ideální, pokud je to fish, měl bys měl určitě inklinovat ve 3betu s širokou rangí (s ATs je to vysloveně pro value), aby ses s ním izoloval do HU spotu (hratelnost s iniciativou v HU je úplně jinde, než bez ní v případných mw potech, které budou nastávat dost často). Tím spíš, když jsi IP a ještě k tomu na MP, co je spolu se SB nevýhodná pozice na coldcally. Abych pravdu řekl, poslední dobou vs fish IP necalluji ani handy typu 44 a všechny 3betuji pro izolaci. Jednak občas posbíráme dead money PF, děláme si dynamiku, nafoukneme pot pro případ, že hitneme set a hlavně IP máme kopu možností, jak handu postflop zahrát, i když set nehitneme (můžeme si vzít free kartu, když potřebujeme, thinvaluebetovat s nízkými sizingy F+T na nějakých neconnectnutých boardech a jít si pro levný SD etc...).

As played - já bez infa vůči rybám nedělám velké foldy, pokud nemám jasné info, že je postflop passive, nebo má opravdu tell. Jedna fish může potbetovat pro max. value, druhá zase v případě, že nás chce vyfoldovat a valuebetovat bude s nějakými fancy 1/3p sizingy...Teda spíš bych callnul.

Jinak čelil jsem za poslední asi rok linii potbet + potbet asi 4x od ryby, co jsem se díval a jednou hrál tak gutshot s tím, že checknul R, jednou random 3.pár, který teda improvenul na T na 2p, jednou jsem mu tam poslal na T draw a foldnul, teda evidentně bluffoval a jednou jsem foldnul, takže nevím. Sice malý sample, ale i tak mě zkrátka nic nevede k tomu, abych spot vyhodnotil, jako že tam bude mít vždy JJ+ a musel jsem zahazovat TPTK, pokud nemám ready. Ale stále...3b >>>> call.
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      To katri: treti pot bet bys taky calloval?
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      dík moc, zapamatuje si to
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      To katri: treti pot bet bys taky calloval?
      Strašně málo se střetávám s tím, že bych dostal 3x potbet od fishe, takže bych callnul down asi jen sety a toto už zahodil. Myslím si, že ale hodně často uvidíte nějaké snížení sizingu OTR, nebo give-up s bluffy, protože po 2 callech nebude mít ballz na to odhodit celý stack, ale ofc můžu se mýlit, je to strašně villain dependent + strašně těžko se dělá nějaké všeobecné doporučení, když s tou linií nemám až takové zkušenosti :) .

Mby i timing tells můžou pomoct, co si pamatuji (může být jen selektivní paměť), tak naposledy co jsem callnul down TP vůči potbet-potbet-pobet od ryby, jsem zrovna byl vůči busted draw a tanknul asi 5-10sec. před tím betem, co je imo takový opravdu upřímný timing. Dost často je snapbet silný a stejně tak něco jako 15sec.timing bývá spíš nějaký fake timing imo...