[NL25] 77 vs 3bet OOP

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř hodně agro - nějak se mi nechtějí načíst staty v Hemu, ale co si pamatuju, tak měl 3bet na BTN 18%. Normálně 77 do 3betu folduji, ale tady jsem to zadefendoval vzhledem k tomu, že je agro. Je to good nebo je lepší proti takto agro hráči se 77 4bet? Po flopu si myslím, že můžu jít jeden check call vůči takto agro hráči. Na turnu po jeho checku back mu na R chci umožnit bluffovat všechny nedošlé draw a nějaké spew. Navíc přišel J což redukuje jeho komba Jx. Soupeř betuje a já se rozhodl pro bluff catch - J blokuje jeho Jx, které samozřejmě může mít, ale daleko míň komb a může tady jít pro value z Tx - nadruhé straně si myslím, že v jeho rangi může být spousta bluffů. Je tady bluff catch ok?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $8.87 (44.3 bb)
      BB: $83.81 (419.1 bb)
      UTG: $21.07 (105.4 bb)
      Hero (MP): $38.88 (194.4 bb)
      CO: $25 (125 bb)
      BTN: $29.56 (147.8 bb)

Preflop: Hero is MP with 7 7
      UTG folds, Hero raises to $0.60, CO folds, BTN raises to $1.80, 2 folds, Hero calls $1.20

Flop: ($3.90) J 6 3 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.34, Hero calls $2.34

Turn: ($8.58) T (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($8.58) J (2 players)
      Hero checks, BTN bets $5.14, Hero calls $5.14

Results:
      $18.86 pot ($0.94 rake)
      Final Board: J 6 3 T J
      Hero mucked 7 7 and lost (-$9.28 net)
      BTN showed J K and won $17.92 ($8.64 net)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

Je to good nebo je lepší proti takto agro hráči se 77 4bet?
      Jakože s jakým plánem? 4b/f? Na to máme určitě lepší handy v rangi (blocker ruky s lepší postflop hratelností typu AXs etc..). Já bych PF hrál stejně (mám to defaultně v defendu) na F obzvášť s BDFD asi must call, T je ok a R bych hrál c/f. Tx takto bude hrát dost často, Jx může takto taky hrát, resp. asi dost hráčů už hrává na ultra dry boardech xbeh, ale kdykoliv je na F nějaká draw, tak hrávají spíš bet - xbeh + call ve smyslu: "protect-potcontroll-bluffcatch", nebo jak to nazvat. Naopak na těchto stakes v těchto liniích nebluffují dostatečně často + ty máš kopu lepších ruk v rangi na calldown imo. Dokonce si říkám jestli není na bluffcatch lepší handa typu AK...jakože asi bych ji taky zahodil v tomto spotu, ale když to tak vezmeš, tak z valuerange toho poráží stejně jako 77 a má lepší blockery na AJo/KJo/(popř. AA/KK), teda 77 se mi na bluffcatch zdá rozhodně nejhorší a pravděpodobně s ní nebudeš daleko od bottomu checking range(?). Teda fakt nevidím žádný důvod callnout jí down.