[NL25] JJ jak dostat max value?

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

s tímto spotem nejsem spokojený, jak jsem ho zahrál. PF, F ok, ale na turnu jsem přemýšlel, že v jeho rangi bude asi hodně draw, takže jsem plánoval check/shove. Je to ok? Po jeho checku jsem chtěl dostat nějaké value z hand typu AT,AJ atd. Jak bych tento spot mohl zahrát lepší? Pokud bet turn, jaký sizing a s jakým plánem na R?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $19.37 (96.9 bb)
      Hero (BB): $25.03 (125.2 bb)
      CO: $7.80 (39 bb)
      BTN: $45.48 (227.4 bb)

Preflop: Hero is BB with J J
      CO folds, BTN raises to $0.60, SB folds, Hero raises to $2, BTN calls $1.40

Flop: ($4.10) 6 T J (2 players)
      Hero bets $3, BTN calls $3

Turn: ($10.10) 4 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($10.10) A (2 players)
      Hero bets $8, BTN folds

Results:
      $10.10 pot ($0.50 rake)
      Final Board: 6 T J 4 A
      Hero mucked J J and won $9.60 ($4.60 net)
      BTN mucked and lost (-$5 net)
  • 5 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

s top setem checkuji F, strašně mu blokuji calldown range, teda bude mít častěji nějaký air a proti agresi bude pro něj daleko jednodušší overfoldovat někde. Jinak defaultně tyto connectnuté boardy hrávám oop bomb F + bomb T, čímž dělám max.tlak na jeho 77-99/Tx/mby i slabší Jx typu J9s, pokud tu mám draw a volím 2str leverage. Teda hrávám tak i moje made hands typu TT/QQ+ a jiný sizing tu nemám.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      I na takto draw boardu hráváš s top setem check? Nebojíš se, že mu necháš realizovat equity jeho draws? Jinak bomb F + bomb T hráváš i s rukama typu AQ,AQ,AJ,KQ,atd?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ano, však se podívej, jak mu brutálně blokuješ to, s čím by mohl callnout. "Jinak bomb F + bomb T hráváš i s rukama typu AQ,AQ,AJ,KQ,atd? ". Hrávám tak silné draws, u kterých nechci jít bet/f a handy, se kterými mám jasnou value vs calldown range. Teda handy jako FD jsou celkem jednoznačné, handy jako AQdd bych hrál one and done a delayoval bych agresi případně na R.

Případně teoreticky můžeme mít 2 balancované sizingy, ale jednak sám v tomto nemám úplně jasno a druhak je to imo poměrně složité na realizaci v praxi/zapamatování..Např.pokud bychom si vytvořili 2 sizingy, potom je asi možné hrát bomb+bomb s něčím jako OP, co má jasnou value a potřebuje protekci a balancovat to silnými draws a pak mít druhou balancovanou, kde bychom měli handy jako AJ, co potřebuje nějakou protekci ale nemá jasnou value vs calldown proti bomb+bomb a balancovat to slabšími draws, se kterými nám nevadí jít b/f a mít tam i např.ty sety, které nepotřebují takovou protekci a dost toho blokují (dostávaly by příliš často fold někde proti bomb+bomb).
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 319
      bomb, myslíš POT bet nebo třeba Overbet ??? Případně ten sizing asi abychom se commitnuli na Turnu, jestli tomu dobřě rozumím??? !!! ?(
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      bomb, myslíš POT bet nebo třeba Overbet ??? Případně ten sizing asi abychom se commitnuli na Turnu, jestli tomu dobřě rozumím??? !!! ?(
      Close to potbet, commitující ke callu.