[NL25] AQ turn overdefend?

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

na soupeře zatím nemám moc readů, ale zatím se jeví regish. Je T overdefend? Dával sem mu do range nějaké broadways Ahighs s kterýma chce vzít pot na turnu. Na R taky moc nevím, co dělat, když jsem hitnul A. Any ideas?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $19.52 (97.6 bb)
      BB: $7.95 (39.8 bb)
      UTG: $33 (165 bb)
      MP: $7.30 (36.5 bb)
      CO: $21.32 (106.6 bb)
      Hero (BTN): $20 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with A Q
      2 folds, CO raises to $0.50, Hero calls $0.50, SB folds, BB calls $0.30

Flop: ($1.60) 3 9 J (3 players)
      BB checks, CO checks, Hero checks

Turn: ($1.60) J (3 players)
      BB checks, CO bets $1.10, Hero calls $1.10, BB folds

River: ($3.80) A (2 players)
      CO bets $3, Hero calls $3

Results:
      $9.80 pot ($0.49 rake)
      Final Board: 3 9 J J A
      CO showed 9 9 and won $9.31 ($4.71 net)
      Hero mucked A Q and lost (-$4.60 net)
  • 5 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

3betuji PF, obzvlášť pokud se jevil jako regfish, pokud je ten BB fish, tak i call je ok. Postflop fold T, 3w nemusíš defendovat tolik.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Není AQs zbytečný waste of equity? Není to reg fish, ale psal jsem, že se mi jeho staty zdály regish :-) Já právě obecně handy typu AQ většinou flatuju, protože podle mě dominuju jeho CO open range a celkově budu mít tak silnější range i na call. Pokud bych všechny silné handy 3b preflop, tak pokud callnu, tak zřejmě v rangi budu mít jen medium strenght handy.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Není AQs zbytečný waste of equity?
      No tak mi ukaž, jak definuješ jeho range - přesně, z EquiLabu to exportni a ukaž, že jsi na tom equitově dobře. Třeba bude problém tam :) .

Já právě obecně handy typu AQ většinou flatuju, protože podle mě dominuju jeho CO open range a celkově budu mít tak silnější range i na call.

Já netvrdím, že je chyba to flatovat, ale měl bys zvážit i tuto option a nebýt fixovaný na to, že AQs máš prostě ve flatu. Pokud by např. měl CO 30% open a 50% defend vs 3b, tak evidentně bude lepší 3betnout AQs. Pokud je BB fish, tak bude pravděpodobně lepší flat. Pokud je CO nit, tak bude lepší flat etc...

Nicméně AQs v průměru dominuje calling vs 3b range hráčů na CO vs BTN 3b a dost často dominuje i 4bety, kde často mívají dost různých AX blockerů na bluff, takže určitě dost solidní handa na 3b/c, pokud chceš callovat 4bety, co imo v těchto pozicích IP chceš.

Teda určitě netvrdím, že je to 100% 3b, ale je to ruka, kterou v praxi určitě dost mixuji ať už na základě readů/table image, nebo nějakého randomizeru. Občas 3b, občas call, vs MP/UTG calluji vždy.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Tak imo by mohl mít zhruba takovouto range na CO.

http://i.imgur.com/o2cuEdz.png

kterou krásně crushuji a chci mu jí udržet širokou. Ale je určitě pravda, že pokud by měl takovouto range a fold na 3bet 50%, tak je 3bet určitě lepší. Tady jsem měl na něj zatím tak 40hand, takže jsem to hrál tak, jak to hraju ve vakuu a to mám tuto handu spíš ve flatting rangi. 3betuji jí až podle nějakých readů na soupeře.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Jop, to crushuješ i s AK a přece to 3betuješ :) . Ale jak jsem psal, AQs v těchto pozicích mixuji, takže neříkám, že call je vždy chyba.