[NL10] TT speed

• Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players, speed
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $10.08 (100.8 bb)
      BB: $14.38 (143.8 bb) 3,6k, 26/22/10, 3b BvB 13, F cbet 75, delay cbet 62 (26), AF 3,7, wts 24
      MP: $12.86 (128.6 bb)
      CO: $11.08 (110.8 bb)
      BTN: $16.26 (162.6 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      3 folds, Hero raises to $0.30, BB raises to $0.90, Hero calls $0.60

Flop: ($1.80) J 8 A (2 players)
      Hero checks, BB checks

Turn: ($1.80) 9 (2 players)
      Hero checks, BB bets $1, Hero folds
      Jaká je nejlepší play? Nemám odds ani implied odds na straight a nemyslím si, že TT budu stačit v SD. Navíc si myslím, že když chb flop, tak bude mít v rangi spoustu slabých Ax a Jx. Čekám, že tenhle typ hráče velmi často cbetne na flopu svoje missnuté handy a naopak chb handy s SDv, myslím správně ?

Q: Nebude lepší v tomhle případě jít preflop 4b/c ?

Díky
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Axxius,

já myslím, že nějaký IO bys mít mohl a hrát c/c + donkbet completing R, občas bluffcatchne vs missed FD a teoreticky pokud bys chtěl být balanced, tak donkovat i něco z bottomu range na R (co bude skoro určitě něco typu KJ), přece jen Tx máš ty ruk mnohem víc a mělo by být logické i range-wise donkovat.

Ad Q: Na těchto stakes o tom trochu pochybuji, spíš bych calloval bez silných informací, že má nízký 5b is premium/vysoké freq 5betů v těchto pozicích, nebo jsem viděl nějaký konkrétní SD, kde ukázal nějaké 99 etc. Ano, je na to potřeba velký sample a tak bych tu většinou calloval.
    • Axxius
      Axxius
      Bronz
      Registrace: 08.06.2011 Příspěvky: 485
      Ahoj,

GTO mě rozhodně zajímá, ale na NL10 se mi to zatím moc řešit nechce ;)

Moc nerozumím tomu, kdy donkovat river. V případě, kdy bych hitnul str8 ? A jaký bys volil sizing? Nebo to někdy donk blafovat ?

Díky
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      GTO mě rozhodně zajímá, ale na NL10 se mi to zatím moc řešit nechce ;)
      Ano, proto jsem psal "pokud bys chtěl být balanced". Nemůžu jen napsat, že donk je fajn, ale musím to nějak odůvodnit :) .

Moc nerozumím tomu, kdy donkovat river. V případě, kdy bych hitnul str8 ?
      No hlavně jde o to, kdo má víc straights v rangi a jestli dává smysl za něj pokračovat tady s jeho silnými made handami. Pokud si myslíš, že máš mnohem víc straights v rangi ty a že tu bude většinu jeho valuerange checkovat beh, tak potom dává smysl donkovat.

A jaký bys volil sizing? Nebo to někdy donk blafovat ?
      V teorii - čím víc ruk tu budeš otáčet na bluff, tím vyšší chceš volit sizing. V praxi - na micros nejvíc funguje nebalancovaný přístup, tzn. např. shovenout s bluffem pro max.FEq a betnout něco jako 1/2p, když máš straight, abys inducenul zvědavý call.