[NL10] JJ bluffcatch?

• Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $10.05 (100.5 bb)
      BB: $10.40 (104 bb)
      UTG+1: $12.01 (120.1 bb)
      UTG+2: $13.46 (134.6 bb)
      MP1: $10.53 (105.3 bb)
      MP2: $16.26 (162.6 bb)
      MP3: $15.07 (150.7 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $13.46 (134.6 bb)

Ahoj,
      villain je 19/8, AG 2.7 (1,5k hands)
      Mám na nějak akorát poznámku, že betoval FD v 4way potu.

Preflop: Hero is SB with J J
      UTG+1 folds, UTG+2 raises to $0.30, 5 folds, Hero calls $0.25, BB folds

Flop: ($0.70) 4 4 4 (2 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $0.49, Hero calls $0.49

Turn: ($1.68) 5 (2 players)
      Hero checks, UTG+2 checks

River: ($1.68) Q (2 players)
      Hero checks, UTG+2 bets $1.17, Hero folds

Pfr 8 pro utg+1 by měl být nejvýš 77+, AK, AQs. Tady si myslím, že horší pp by šel na levný showdown a bude betovat jen QQ+. Bluff by dával smysl jen s AK, ale to možná nebude ani cbetovat na takovém boardu proti tight cold callerovi na SB.

Results:
      $1.68 pot ($0.11 rake)
      Final Board: 4 4 4 5 Q
      Hero mucked J J and lost (-$0.79 net)
      UTG+2 mucked and won $1.57 ($0.78 net)
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Ggnore0,

celkově to vypadá tak, že to hraješ jako vs reg...toto ale pravděpodobně není reg. Kolik má fto3b? Je pozičně uvědomělý? Máš nějaké stats ohledně barrel freq?

Jako default - dost close, QQ+ po T akci nemá a AQ - pokud checkuje F s AK, tak asi i s AQ imo. Naopak po Tvém checku můžeme vyloučit, že nezkusí bet s něčím jako TT? Narozdíl od KK s tímto dává nějaký smysl potcontroll na T. Teda - z těchto důvodů to na mě působí jako stnd call, už skrz to, že ty sám QQ+ nemáš a nemyslím si, že ani nějak často AQ (kromě AQhh/AQcc?). A jsi teda blízko topu range (?).

Jinak teda - proč ne vlastně bet mě teď tak napadá?:) Jakože Qx pár má, ale QQ+ by ít neměl, naopak potcontrollnuté slabší FH mít může -> já bych byl rozhodně i za bet s ~1/2p sizingem, možná i nižším (třeba občas ze zvědavosti callne i AK, pokud cbetuje, pokud je slabší).

Proti slabšímu hráči už se mi tolik nelíbí ani samotné reasoningy a adjustoval bych se podle jeho tendencí. Např. - u slabších hráčů dost často 8% PFR není top 8%, ale spíš 8% relativně random ruk (ne že by tam měl 32o, ale občas překvapivě např. něco jako K9s, co bychom v takové rangi nemuseli čekat...občas tam uvidíš úplný nesmysl v rámci toho, že hráči to dlouho nechodilo a nudí se...všechno je možné u rekreačních hráčů). Navíc, handy jako KK+ občas tito hráči hrají tricky a sem tam si je limpnou -> o to je ta range slabší. Teda silně bych zvážil nějaký menší 3b PF pro izolaci/value. As played - pokud je passive postflop, silně bych zvážil donk někde a hrál to nebalancovaně. Důvody - nechceme, aby si někde potcontrollnul 77-TT a už vůbec checky beh od ruk jako AK/AQ, které realizují eq a mohl by s nimi callnou alespoň jeden bet.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Díky za vyčerpávající odpověď Katri :)
      Až teď jsem se k tomu dostal, protože se na něho chci podívat podrobněji v HM (zatím jsem takto nikoho nezkoumal).

fto3b má jenom 27 (11), pozičně uvědomělý není, má stejné pfr na všech pozicích, ale co se týče síly range, tak to vypadá, že raisuje silné kombinace a ty slabší limpuje, neviděl jsem v těch handách nic tricky.
      Další postřeh je, že z utg limpoval 77, ale 88 už raisoval, ale jen za 2bb. QQ raisoval za 4bb, takže asi má nějaké sizing telly. A co se týče postflop hry, tak na flopu bluffuje, ale turn a river už hraje docela podle síly ruky a je trochu station (přitom má ale WTSD jen 17).
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Jn, teda PF 3b. Ty tells - těžko říct no, z tohoto to vypadá, že 3bb by mohla být nějaká medium hand streight:f_biggrin: Ne ofc dělám si srandu, jeho sizingy můžou být dost random, ale asi bych nenapadal ty 4bb, když tam jednou ukázal QQ.

je trochu station (přitom má ale WTSD jen 17).
      Hráč s nižším WTSD pořád může být station. I když to nemusí znít logicky, tak zkus si představit hráče, který vždy, když dostane šanci na bluff, ji využije a vyfolduje soupeře -> uvidí SD? Ne...sice je dost časté, že hráč s takto nízkým WTSD station nebude, ale můžou být i výjimky (proto je dobré sledovat tyto staty v kombinaci s WWSF, W@SD...pasivní station většinou mívá nízký WWSF, nízký W@SD, vysoký WTSD...teda nevyhrává moc často bez SD, naopak chodí na SD velmi často a prohrává je, protože nedokáže foldovat nějaké marginální handy).

Další věc - máš na něho pravděpodobně malý sample, takže to může být i variance.