[NL25] A9o low paired flop oop

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.25 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $46.33
      Hero (SB): $25.66
      BB: $40.46
      UTG: $25.00
      MP: $34.01
      CO: $44.49

Hero posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has 9:club: A:spade:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

Flop: ($1.50, 2 players) 2:diamond: 8:diamond: 8:club:
      Hero checks, BB checks

Turn: ($1.50, 2 players) J:spade:
      Hero checks, BB bets $0.71, Hero calls $0.71

River: ($2.92, 2 players) 5:diamond:
      Hero checks, BB bets $1.00, fold,

villain random 20/17

neviem, ako hrat taketo slabsie Ax ruky na low paired flopoch, hlavne oop. casto sa to snazim nejak precheckovat, ale asi to nie je az take dobre. napriklad XBB mi teraz pride na tomto runoute celkom solid, ale to je tiez len taky vystrel naslepo.

celkovo neviem uplne, s akym gameplanom mam ist na F vs nl25 reg. rozmyslam nad takymto niecim:
      - cbet A8,K8s,KK-99,77-33, FDs, BDSDs, nejake BDFDs a vacsinu non-ace broadways
      - x/c AA,88,22,slabsie 8x,non-FD AK-AT? - kam az mam ist s tym Ax? ked villain checkne back (ako v tejto ruke), ako by som sa mal rozhodovat, ci betnut T? vacsinou betnut pre thin value/protection? len neviem zas, co s tymi weaker Ax; tam je strasne tazke to definovat, preco betujem - napriklad na bway turnoch je to uz skor bluffovanie - nejaky XBB?
  • 12 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bedofour,

defaultně to bude v pohodě x-x/něco (vůči tomuto sizingu je to dost close bez infa, ale spíš si myslím, že delayed cbety bývají o dost víc SD-heavy, než stab na F, teda c/f bude asi lepší předpokládám), pořád tam má dost horších Ax/Kx, které procheckuje do SD. Exploitativně se dá klidně cbetnout F, čistě z toho důvodu, že většina hráčů tyto dry boardy overfolduje a zajistí Ti to insta profit. Další možnost bude určitě del.cbetnout extrémně málo, čistě abychom mu nedovolili zadarmo realizovat eq s handami typu KQ na všech streets a zahrát R c/f (sizing - mrkni, kolik má eq s handami, co mají 2 živé karty a urči sizing, který mu dá těsně špatné odds).

celkovo neviem uplne, s akym gameplanom mam ist na F vs nl25 reg. rozmyslam nad takymto niecim:
      Vůči většině cbet nebalancovaně na těchto boardech bude imo best, však se mrkni, co by musel defendovat vs ~1/2p na tomto boardu, bude to mít imo dost těžké a většina overfoldne.

- cbet A8,K8s,KK-99,77-33, FDs, BDSDs, nejake BDFDs a vacsinu non-ace broadways
      Může být.

x/c AA,88,22,slabsie 8x,non-FD AK-AT? - kam az mam ist s tym Ax? ked villain checkne back (ako v tejto ruke), ako by som sa mal rozhodovat, ci betnut T? vacsinou betnut pre thin value/protection? len neviem zas, co s tymi weaker Ax; tam je strasne tazke to definovat, preco betujem - napriklad na bway turnoch je to uz skor bluffovanie - nejaky XBB?
      No však mrkni, kolik procent cbetuješ. Nechceš, abys měl c/f *check > jeho PF odds, teda pokud tu máš např.50% cbet, tak bys neměl c/f-ovat víc, než 66% range, jinak by si mohl callovat i něco jako 32o s plánem stabnout any F, když checkneš. Resp. ve skutečnosti i s tím má eq, takže spíš něco jako 50% cbet a 50% c/f např. Jinak s weaker Ax nebude asi takový problém jít prostě c/f (if not cbet explotativně na F).

No jinak - určitě by bylo cool příště postnout když už tak přesně kolik % otevíráš a jaká je to range, kolik % cbetuješ, kolik % chekcuješ a z toho kolik % jdeš c/c, c/f, c/r... Třeba nakonec zjistíš, že to není takový problém. Resp. bylo by to možná pracnější pro Tebe, ale určitě čitelnější pro mě.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Čau,
      ,,x/c slabsie 8x"
      ak villain nedefenduje nejakých 15% a neoverfolduje extrémne na cbety, tak rangeovo (aj v praxi imo) máš jasné 3 streety value na väčšine runnoutoch aj s 83s.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      JohnDoe1313 původně napsal
      Čau,
      ,,x/c slabsie 8x"
      ak villain nedefenduje nejakých 15% a neoverfolduje extrémne na cbety, tak rangeovo (aj v praxi imo) máš jasné 3 streety value na väčšine runnoutoch aj s 83s.
      mne sa x/c paci nie preto, ze by som nemal 3street value, ale preto, ze to nepotrebuje protection proti overs. podla mna sa skor oplati obetovat tu jednu valuestreet a trochu si podefendovat checkrange. a radsej cbetnem veci ako 55, ktore su po checku strasne tazko hratelne.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      ,,podla mna sa skor oplati obetovat tu jednu valuestreet a trochu si podefendovat checkrange."
      Myslíš, že tú jednu missed street valuebetovania ti vynahradí súperova agresia? Začne barrelovať light random trash, pretože si capped? Pošle ti nejaký overbetík? Ja si to nemyslím. Keď už, radšej overfoldnem flop vs stab ako nechať dobrovoľne value na stole.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      not sure, ale myslim, ze aj ano. ta tretia valuestreet nie je to iste ako tretia valuestreet s nuts; uz aj keby nepride diamond, tak na treti barrel mozem mat cca 60% eq, takze to nebude az take genialne. pokial toho hraca nepoznam, tak nechcem po checku foldovat 90% range (pokial nemam velmi vysoky cbet, co vs uknown oop tiez nechcem).
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      1) Ak bez checku s 8x folduješ 90%, tak chyba bude niekde inde, neverím, že tých pár komb spasí tvoju check/nonfolding range a ak áno, tak to máš 70%+ cbet frekvencie a vtedy checking range netreba riešiť.

2) Prečo by si nemohol mať vysoký cbet? Súper nemá minimálne JJ+; ak nefolduje BvB 75%, tak bude mať obrovské problémy neoverfoldovať na boarde, ktorý ho vôbec netriafa.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      preco by som pri 70%+ cbete nemusel defendovanie checkrange riesit? akoze mam x/fold 30%, co je menej ako jeho pf odds 33%. lenze to mi staci len v pripade, ze on nema karty a on ma karty a tym pf callom realizuje brutalne mnozstvo equity. aj 32o ma proti nejakej 40-50% opening range 30% equity.

a vs unknown nechcem na nl25 barrelovat az tak light. teda ano, mam pocit, ze by som mal barrelovat viac, ako teraz barrelujem, ale hlavne IP, lebo ludia overfolduju hlavne OOP; podla mna IP malokto az tak overfolduje (aj ked ano, na tomto boarde to urcite bude viac ludi ako obycajne).

btw podla mojich stats je avg fold to steal BvB na nl25 57%. takze malokto ma nejak brutal wide range imo.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      ,,preco by som pri 70%+ cbete nemusel defendovanie checkrange riesit?"
      Pretože ho nenecháš stabovať dostatočne často, aby mal +EV preflop float.

,,akoze mam x/fold 30%, co je menej ako jeho pf odds 33%"
      Tomuto nerozumiem :( Ty mu necháš pot (1-cbet)*x/f času, či?

Ad ranges, barreling etc. - pravda, hráči dosť overfoldujú, na zoome to bude ešte výraznejšie. Ale určite by som sa nebál cbetovať viac aspoň voči niektorým jedincom :)
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Napísal som to dost v skratke no. Mam x/fold 30% znamenalo, ze x/foldujem 30% floprange, akoze pre ten vzorec (1-cbet)*x/f času to je (1-0,7)*1.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Jasné.

Pot odds preflop dostane 33%. Postflop súper nerealizuje vždy 100% equity i keď je ip (povedzme, že realizuje 70%, ak je lepší hráč). Teda ak sa na to pozeráme z equity hľadiska, mal by preflop zobrať handu, ktorá má viac EQ než odds. Pri našich 70% cbetting frekvenciách fakt, že s 32o má 30% proti opening range je ďaleko od +EV callu vo vákuu (obv ak má na teba ready, postflop edge, je to o inom). I napr. 86s je close.

Equity     Win     Tie
      SB     60.60%  59.17%   1.43% { 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J4s+, T6s+, 96s+, 85s+, 74s+, 64s+, 54s, 43s, A2o+, K7o+, Q8o+, J8o+, T8o+, 98o, 87o }
      BB     39.40%  37.97%   1.43% { 86s }
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      ja neviem, podla mna mas v tomto rozmyslani niekolko chyb:
      1. povedzme, ze teda hrame 70% cbet a po checku hrame 100% check/fold. on potom vzdy vyhra 30% flopov a PF odds ma 33%. takze aj s 0 equity ma iba jemne -ev call. staci mu uplne minimum equity na to, aby mal +ev pf call, a teda ma s ATC jednoznacne +ev call.

2.
      Postflop súper nerealizuje vždy 100% equity i keď je ip (povedzme, že realizuje 70%, ak je lepší hráč).
      Preco? Akym sposobom mu my ukradneme tych 30%, ked sme OOP? Jasne, obcas budeme barrelovat a on neuvidi T/R, ale aj my budeme niekedy foldovat a tieto karty neuvidime. Nasa iniciativa nema ziadnu teoreticku hodnotu, tj. jedine, co ma napada, ze je na nasej strane je to, ze mozme mat o nieco silnejsiu non-capped range a teda mozme byt agresivnejsi, ale inak mame velku nevyhodu, ze sme OOP a nemyslim, ze on by mal nejak discountovat svoju EQ.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      1. Máš pravdu, jednoduché pot odds.

2. Dáva zmysel, čo píšeš. I keď nemyslím, že bude schopný realizovať close to 100% EQ; škoda, že na toto som žiadny materiál nenašiel a ostávajú nám iba domnienky, dosť by ma to zaujímalo.

Díky :f_thumbsup: