[NL25] A3s, paired board, nutflush OTR vs 3b shove

• fazol
      fazol
      Bronz
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 206
      PokerStars - $0.25 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $26.52 (VPIP: 7.69, PFR: 7.69, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 13)
      SB: $26.12 (VPIP: 32.35, PFR: 24.26, 3Bet Preflop: 14.52, Hands: 138)
      BB: $25.77 (VPIP: 24.66, PFR: 17.62, 3Bet Preflop: 7.09, Hands: 378) donk bet 0/11, WSD 50, WTSD 33, AFq river 85%
      UTG: $28.77 (VPIP: 21.72, PFR: 17.17, 3Bet Preflop: 12.99, Hands: 201)
      MP: $47.24
      Hero (CO): $25.25

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has A:spade: 3:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.62, fold, fold, BB calls $0.37

Flop: ($1.34, 2 players) 4:heart: 2:spade: 9:spade:
      BB bets $1.00, Hero calls $1.00

Turn: ($3.34, 2 players) 4:spade:
      BB checks, Hero checks

River: ($3.34, 2 players) K:heart:
      BB bets $2.00, Hero raises to $5.70, BB raises to $24.15 and is all-in, Hero calls $17.93 and is all-in

BB shows 9:diamond: 9:heart: (Full House, Nines full of Fours)
      (Pre 66%, Flop 67%, Turn 98%)
      Hero mucks A:spade: 3:spade: (Flush, Ace High)
      (Pre 34%, Flop 33%, Turn 2%)
      BB wins $48.60

Villain asi reg na nl25, moc dobře si tuhle handu nevybavuju, ale flop calluju, máme IO, u villaina očekávám nějaké fds + střední páry 55-88 a sety. Turn jde check, což mi přišlo, že potcontroluje s mid pairy nebo completnul fh a chce hrát tricky c/r, takže checkuju, protože nemám value z horších a zároven skryju sílu své handy. No a river soupeř slabě betuje, což mi moc nedávalo smysl, po checku na turnu, takže raisuju, protože si myslím, že máme best hand a dostávám shove. Jako správná ryba jsem se vyleveloval a callnul, protože jsem v rychlosti kouknul na river AFq 85%, WTSD 33 -> máme nuts flush, jasný call...
  • 4 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,195
      Čau,
      preferujem raise flop, nemyslím, že by bol rangeovo lepší na tomto boarde.

Betujem turn, neverím, že check/folduje made handu a pokračuje iba s FH. Ak donkuje sety na flope, príde mi dobré overbetovať turny, keď pôjde x/c na týchto štruktúrach.

Btw ,,protože jsem v rychlosti kouknul na river AFq 85%, WTSD 33" je zabíjanie času, pretože máš 400 hand.
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj fazol,

reg a donk na tomto boardu v HU? No pokud to nebyl nějaký missread z jeho strany, tak imo dost špatný výběr boardu (ad SD - trololo, tak toto je silný materiál -> velmi dobrý kandidát na velmi časté 3barrely, pokud donkuje toto). Jinak raise i call je option, obv všechno bude +ev, těžko říct bez readů, co bude lepší. Jinak betnul bych T, jak už psal JD a na R - já bych nikdy nepředpokládal, že má FH, takže bych taky raise/callnul proti tricky zahrané horší flushi, se kterou imo může spokojen+ bet/shovenout R p tom, co ses v podstatě capnul na T...

Ale nevím, no, hlavní chyba tu bude na T. A souhlasím, že přihlížet na R staty po 400h je nejlepší způsob, jak dělat velmi nerangové/špatné rozhodnutí (nemyslím v tomto spotu, ale ve všeobecnosti, staty budou extrémně nepřesné, stačí v podstatě, aby jednou zahrál agresivně nuts na R a hned se Ti ty čísla budou vysloveně lhát, resp. bude velmi jednoduché si je špatně interpretovat.
    • fazol
      fazol
      Bronz
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 206
      děkuju za vyhodnocení, mé uvažování na tom turnu bylo, že je dobré si capnout range z těchto důvodů:
      1) pokud má střední páry, půjde c/f, kdežto když checkneme back, tak nám může na některých riverech zaplatit malý bet
      2) pokud trapuje slabší flushe často na bet check raisne, ale vůči shovu foldne, kdežto po našem checku back na turnu, kde si v podstatě v jeho očích capujeme range, může jít river b/shove

ale nejspíš, jak jste psali, bude lepší bet turn, protože river nám může přijít i pár špatných karet a už z něj nedostaneme nic/prohrajeme
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Handy se spadem Ti nefoldne na T nikdy a naopak i PPs bez spadu Ti zaplatí spíš na T na bet, než na R, kde může přijít velmi často další spade, nebo nějaká další overkarta pro něj. Např. pro 88 přijde špatná karta ve víc než polovině případů, pro ostatní PPs ofc ještě častěji. A pokud on c/r-ne flushe na T, tak na shove nefolduje imo nikdy, o tom opravdu dost pochybuji.

Ale v podstatě sám jsi to napsal "bude lepší bet turn, protože river nám může přijít i pár špatných karet a už z něj nedostaneme nic/prohrajeme" -> +1, souhlasím.