[NL5] NL5 AQ

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 97.2 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 8)
      Hero (SB): 100 BB
      BB: 100 BB (VPIP: 13.33, PFR: 13.33, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 33)
      UTG: 174 BB (VPIP: 32.61, PFR: 26.09, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 46)
      CO: 102.8 BB (VPIP: 45.45, PFR: 45.45, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)

Hero posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:spade: Q:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, BB raises to 9 BB, Hero calls 6 BB

Flop: (18 BB, 2 players) A:club: 7:club: 2:heart:
      Hero checks, BB bets 11.4 BB, Hero calls 11.4 BB

Turn: (40.8 BB, 2 players) J:diamond:
      Hero checks, BB bets 25.8 BB, Hero calls 25.8 BB

River: (92.4 BB, 2 players) K:heart:
      Hero checks, BB bets 53.8 BB and is all-in, fold

BB wins 88.6 BB

Preflop mi přijde standard. Postflop si nechám poradit.
  • 8 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Takhle proti neznámému bych taky zahazoval river. Věřil bych, že horší eso by si checknul na riveru behind.
      Jinak jestli by měl takovejhle 3bet i na větším vzorku (hlavně BBvsSB), tak bych to viděl na 4bet preflop.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Dik za názor. Měnilo by něco, kdyby na River přišla nějaká jiná karta typu 3d nebo bych tu mel proti neznámému foldovat v této situaci vždy?
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      preflop je std. ale dost zalezi s cim budes pokracovat na flope od tvojho SBvBB flat vs 3bet rangeu.

AK, JJ+ asi 4betujes, takze tie nemas na flope nikdy + do toho nejaky tvoj bluf range.

ja by som o tomto spote rozmyslal takto:

uz na flope by som chcel mat check/raising range a to presne: A7s, A2s, 77 (lebo ked pride nejaka broadway card a len x/callujes tak sa asi nepotesis)

check/call range: uplne vsetky Ax ruky, ktore tam callujes pre. vsetky clubove draws. broadways heartove, lebo maju backdoor flush draws a backdoor straight draw. 88-TT.

na turne: by som x/shoveol 98cc, T9cc, JTcc, T8cc, J9cc. (Jcxc ruky budu najlepsie, lebo blokujes JJ) ked si das do jeho rangu najpesimistickejsi scenar AA, AJ. tak mas stale cca 28% equitu a na to aby to bolo uspesne potrebujes aby foldol na shove aspon 30%, co si myslim je dost realne.

foldol by som: small suited aces, heartove broadways a pokracoval s niecim takymto AQs-ATs, KcQc, KcJc, QcJc, KcTc, QcTc ,Kc9c, Qc9c, AQo-AJo

a check/calloval river: AJs, KcJc, QcTc, AJo. neviem ako ludia triplebareluju na nl5, ale myslim si ze to je velmi dobry runout pre 3betora. QTcc ma postupku, KJcc dva pary a mozno obcas bude barelovat ostatne missnute clubove draws (56cc-98cc, JTcc, QJcc), a ak si myslim, ze je toho schopny a casto premiena aj ostatne ruky na bluf tak by som obcas-obcas calloval neclubove a nesrdcove AQ ale ostatne by som s kludnym svedomim foldol.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      "Měnilo by něco, kdyby na River přišla nějaká jiná karta typu 3d"

To K na riveru nic nemění. Naopak je to dobrý pro tebe, ubírá to AK komba. Ale blbá karta je to J na turnu.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      MrNoBody "uz na flope by som chcel mat check/raising range a to presne: A7s, A2s, 77"

To jako opravdu check raisneš jen top made handy a všechny draw calluješ? Aspoň nějaký KQ QJ s FD co mu blokujou silný esa, něco přece musíme přihodit k range 2p+.
    • mrN0body
      mrN0body
      Bronz
      Registrace: 28.02.2015 Příspěvky: 159
      Shamway99 původně napsal
      MrNoBody "uz na flope by som chcel mat check/raising range a to presne: A7s, A2s, 77"

To jako opravdu check raisneš jen top made handy a všechny draw calluješ? Aspoň nějaký KQ QJ s FD co mu blokujou silný esa, něco přece musíme přihodit k range 2p+.
      vidim to tak, ze to je specificky board s A, ktory velmi silno hituje 3betora, preto sa mi zdaju tie suited broadways najlepsie hrat pasivne. velmi casto sa stane, ze villain betne raz a giveupne a my sa dostaneme zadarmo s nasimi draws na river, kde mozme wide stabovat. a keby sme ich x/r na flope, asi by sme sa casto dostavali vs premium kombinacie.

keby som chcel nasilu rozsirit svoj F x/r range tak asi pridam KQhh, KJhh, a shovnem heartove T. (ale potom nebudeme mat nikdy v rangei ziadny backdoor flush)
      aky by bol tvoj F check raising range?

a este si myslim, ze villain na micros asi tazko zisti, ze nas x/r range pozostava len s nuted kombinacii a zacne bet foldovat AK alebo nieco podobne.
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 223
      Dalo by sa ten flop c/minraisnut ako fish?
      ci asi nie proti takto agro superovy?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      AQ sa dá ch/r proti hráčom, ktorí tu cbetujú any Ax. defaultne by som hral ch/c. na 3. barrel foldujem všetky jednopárové Ax a ajs AJ dúfam len v to, že porážam časť jeho value range ako A2, A7. na river často vidím, že súperi nemajú bluffing range. aj niečo ako combodraw KQs na river checknú, pretože majú "showdown"
      ak by sa niekomu chcelo, tak prelistujte yegonov blog, píše tam o tendenciách bluffov v 3bet spotoch na river