[NL5] NL5 preflop bluff 3bet, flop cbet, giveup turn

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Po mých nejstabilnějších výsledcích na NL2 jsem přešel na NL5. Měl by to být stejný level, jen s větším bankrollem. Když se ale podívám na svůj graf, tak se něco děje. Jedná se mi o red a blue lajnu (showdown/non-showdown). Je možné, že to je tím, že nemám handy na hráče a tím pádem hůř tableselectuji. Každopádně bych to rád prověřil. Taky jsem se posunul dál, nemám strach z kritiky a jsem otevřen podnětům i jiných hráčů, nejen Hand Judge. Zkrátka chci předejít případnému průšvihu v budoucnu (downswingu), což by se mohlo stát, kdybych to neřešil... Níže posílám pár grafů a prolinkované všechny moje handy, rozdělená podle showdown/non-showdown.

Graf winnings (zřetelné bláznovství na NL5)

Graf big blinds, tady to vypadá lépe, skoro jakoby nic...

Samotný graf NL5

A nějaké moje základní staty

Zde výpis postnutých non-showdown hand:
      Celkem jsem si vyfiltroval handy, kde celkový pot byl $2.00 a více (19 hand) a z toho posílám do handjudge 12 hand. Vynechal jsem situace jako např. kde mi zahodili když jsem měl nuts, kde jsem udělal totální nesmysl a vím o něm a nebo heads-up (než se naplnil stůl)

Zde výpis postnutých showdown hand:
      Vyfiltroval jsem si handy, kde jsem hrál o celý stack a více $5.00 (16). Z toho posílám do handjudge 7 hand. Víc mě leží na srdci non-showdowny. Vynechal jsem pro mě jasné situace, all-in preflop točky, set vs set apod.

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Přehrát handu

Hero (SB): $7.05 (141 bb)
      BB: $5 (100 bb) VPIP: 34, PFR: 23, 3B: 13, AF: 0.7, Hands: 44
      MP: $6.68 (133.6 bb)
      CO: $4.38 (87.6 bb) VPIP: 13, PFR: 9, 3B: 2, AF: 2.2, Hands: 285
      BTN: $5 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 K
      MP folds, CO raises to $0.12, BTN folds, Hero raises to $0.35, BB calls $0.30, CO calls $0.23
      Je mi líto to zahodit, na blindu není dle statů zřejmě až tak dobrý hráč a openraisor kdyby 4betnul, tak jasně zahazuju. Na flopu se rozhodnu. Prostě bluff 3bet range :D

Flop: ($1.05) 9 8 Q (3 players)
      Hero bets $0.80, BB calls $0.80, CO folds
      Fish neřeším, openRisora to podle mě netrefuje, tak cbet a uvidíme. Fish zůstává, openRaisor vzdává, to se mi líbí.

Turn: ($2.65) T (2 players)
      Hero bets $1.95, BB raises to $3.85 and is all-in, Hero folds
      Moc mi to nepomáhá, i když mám teď gutshot. Když už jsem to šel agro od začátku, tak to ještě zkouším. Už jsem měl giveupnout? Dostávám all-in raise, nemám nic, musím složit.

Results:
      $6.55 pot ($0.27 rake)
      Final Board: 9 8 Q T
      Hero mucked 9 K and lost (-$3.10 net)
      BB mucked and won $6.28 ($3.18 net)
  • 4 odpovědí
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj, tiez by som cbetoval flop. Ak pride na turne club mozem barelovat. As pl. Check foldujem turn. Mame sice gutshot ale na raise musime zahodit....
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      je ti veľmi často ľuto foldovať handy

tento súper je rock. otvára extrémne tight. on už nemá čo foldovať na 3bety. je rozdiel, keď otvorím ja na CO 27% range, kde je veľa marginálnych a slabých hand, ktoré bduem foldovať. a potom rock, ktorý tam otvorí 16% range (ktorú ja celú defendujem)

...tak cbet a uvidím
      prečo cbet? principiálne sa ťa spýtam: prečo vlastne cbetujeme?
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Ponaučení, jaké bych si měl vzít je: nebluff3betovat velmi tight hráče preflop, nezahodí. Tohle jsem si fakt neuvědomil. Díky za otevření očí.
      xpravda původně napsal
      prečo cbet? principiálne sa ťa spýtam: prečo vlastne cbetujeme?
      No v tomto spotě (3betovaný multiway) jsem chtěl pokračovat v iniciativě a vyfoldovat toho tight hráče, jelikož se mi zdá, že to často vzdají, když to nemají (v takovémto spotu, 1v1 bych to nedělal). Analyzované to samozřejmě nijak nemám a je dost možné, že se mýlím.

Turn, i díky názoru Medika, x/f. Díky za potvrzení. To byla fest overplay z mé strany, když si uvědomím - preflop bluff, i ten cbet je v podstatě bluff (na rais na flopu bych zahazoval). Ta karta mi absolutně nepomohla a bet turn byl totální non-sense.
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 223
      Ako si to myslel ze ten flop ho netrefuje? AQ, KQ ma urcite a mozno aj QQ ktore ti callne a na flope ti to zrata pokial sa tam neobjavy A alebo K.
      QJs a JTs je tiez moznost hoci to by mohol na tvoj 3bet zhodit, neviem.
      Stakym JJ mohol dorovnat 3bet no problem a na turne ta...