[NL5] NL5 pobláznění na riveru

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Po mých nejstabilnějších výsledcích na NL2 jsem přešel na NL5. Měl by to být stejný level, jen s větším bankrollem. Když se ale podívám na svůj graf, tak se něco děje. Jedná se mi o red a blue lajnu (showdown/non-showdown). Je možné, že to je tím, že nemám handy na hráče a tím pádem hůř tableselectuji. Každopádně bych to rád prověřil. Taky jsem se posunul dál, nemám strach z kritiky a jsem otevřen podnětům i jiných hráčů, nejen Hand Judge. Zkrátka chci předejít případnému průšvihu v budoucnu (downswingu), což by se mohlo stát, kdybych to neřešil... Níže posílám pár grafů a prolinkované všechny moje handy, rozdělená podle showdown/non-showdown.

Graf winnings (zřetelné bláznovství na NL5)

Graf big blinds, tady to vypadá lépe, skoro jakoby nic...

Samotný graf NL5

A nějaké moje základní staty

Zde výpis postnutých non-showdown hand:
      Celkem jsem si vyfiltroval handy, kde celkový pot byl $2.00 a více (19 hand) a z toho posílám do handjudge 12 hand. Vynechal jsem situace jako např. kde mi zahodili když jsem měl nuts, kde jsem udělal totální nesmysl a vím o něm a nebo heads-up (než se naplnil stůl)

Zde výpis postnutých showdown hand:
      Vyfiltroval jsem si handy, kde jsem hrál o celý stack a více $5.00 (16). Z toho posílám do handjudge 7 hand. Víc mě leží na srdci non-showdowny. Vynechal jsem pro mě jasné situace, all-in preflop točky, set vs set apod.

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Přehrát handu

Hero (SB): $6.29 (125.8 bb)
      BB: $6.44 (128.8 bb)
      UTG: $2.24 (44.8 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      CO: $7.09 (141.8 bb) VPIP: 45, PFR: 12, 3B: 4, AF: 2.2, Hands: 75
      BTN: $5.53 (110.6 bb)

Preflop: Hero is SB with A 4
      2 folds, CO calls $0.05, BTN folds, Hero raises to $0.20, BB folds, CO calls $0.15
      Proti fish standard.

Flop: ($0.45) K A K (2 players)
      Hero bets $0.25, CO calls $0.25
      Rozhodl jsem se pro cbet, i když nevím, jsou tam ti dva králové... Mám na něj malý sample na stat fold to cbet. Toho kinga kdyžtak můžu reprezentovat.

Turn: ($0.95) 5 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.55, Hero calls $0.55
      To je blank. Fish sází, dorovnávám. Zpětně bych ho možná příště raisnul, na all-in bych zahodil.

River: ($2.05) 4 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2, Hero raises to $5.29 and is all-in, CO folds
      Já nevím, nějak jsem se pobláznil a prostě jsem mu kinga nevěřil.

Results:
      $6.05 pot ($0.25 rake)
      Final Board: K A K 5 4
      Hero mucked A 4 and won $5.80 ($2.80 net)
      CO mucked and lost (-$3 net)
  • 14 odpovědí
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj, as played je to overplay aj vs fish imo.
      Na flope neni dovod pre cbet davame si pokutu.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      A čo keby ti showne A6+? Z toho by sme asi neboli nadšení..
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      Na flope neni dovod pre cbet davame si pokutu
      +1

ideálna situácia pre ch/c top páru. na river si dávaš pushom mastnú pokutu. Kx nefoldne, flash tiež nie. čo je vlastne účelom pushu?
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Zeldyman, když tady koukám na ty tvoje spoty a tvá četná pobláznění. Postflop trochu agro maniak ne? :roto2:
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      nie vždy je agresia na škodu. len musí byť účelová. napr za účelom vyfoldovať slabšie handy, air a podobne
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      To samozřejmě, když je něco horšího co callne, nebo lepšího co zahodí, tak to má smysl.
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 223
      Kokos vzdy ked tu otvorim nejaku handu a po x-ty krat zacne slovamy: "Po mých nejstabilnějších výsledcích na NL2..."
      dochadza mi trpezlivost....
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      xD
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      s44vhl7l původně napsal
      Kokos vzdy ked tu otvorim nejaku handu a po x-ty krat zacne slovamy: "Po mých nejstabilnějších výsledcích na NL2..."
      Co ty vies mozno je tento styl vysoko profitabilny na NL2 :-)
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Předně chci říct, nikdy bych si nedovolil zpochybňovat vaše, věřím že dobře míněné, rady.
      xpravda původně napsal
      Kx nefoldne, flash tiež nie. čo je vlastne účelom pushu?
      nie vždy je agresia na škodu. len musí byť účelová. napr za účelom vyfoldovať slabšie handy, air a podobne
      Flash mít nemůže, vyfoldovat se snažím lepší handy, slabší chci, aby mě doplatily (obecně). ne však v této handě. Účelem pushe bylo, aby mi uvěřil kinga (ak) nebo silnější eso, než mám, aby zahodil třeba i to výše vzpomenuté A6. Tím, že vsadil tak moc na riveru (nevnímám jako value bet), mi přišlo, že to prostě zkouší, tak jsem ho chtěl prověřit, jak moc silně na tom je.

Zpětně bych právě tento riskatnější move volil už na turnu, aby v případě neúspěchu mě to vyšlo levněj (turn x/r v případě reraise fold, na riveru pak x/f, jelikož s čím jiným by ten turn callnul, že…). Takto jsem to (dle mého názoru) pokazil na turnu a na riveru pokazil ještě víc, když jsem se tu chybu snažil napravit a pushnul. Neúspěch by znamenal stack v háji. V případě x/r (fold) turn a x/f river bych ztratil max o $1.10 víc, než doteď do river bláznovství (rozdíl mezi současným callem turn $0.55 a případným raisem na $1.65). Takto jsem riskoval celý zbytek stacku. Přišlo mi to jako dobrý spot na takovou play, jelikož pokud je fish pozičně uvědomělý, bude mít vpip na CO víc, než těch 45. Pokud není pozičně uvědomělý, má všude cca stejně 45. Když takový hráč čelí soupeři a boardu KAK rainbow, tak si myslím, že ho nemusí trefovat a ještě z těch board karet bude “připosraný”. Turn a River blanky mu nepomohly, ani kdyby ho trefily (4x, 5x), pokud uvěří, že držím K a on ne a nebo AK nebo silné eso, tak pokud má slabší A (třeba A9 a menší) případně nějaký pocket pár (krom 55 a 44) a nemá kinga, tak si myslím že vždy zahodí. Měl jsem to zahrát podobně, jako bluffovat fish se nevyplácí, tam jsem to ale zahrál, kdy jsem neměl, tj. za špatných okolností (špatná struktura, 2 soupeři). Teď samozřejmě nevím, jaká byla dynamika stolu a jak moc jsem hrál, ale nedělám takové věci běžně, i když to tak z poslaných hand může vypadat. Kdybych tak hrál pořád, tak letám v grafu nahoru/dolů pořád, dle variance (poslední řádky jako odpověd tomatostone).
      s44vhl7l původně napsal
      Máš pravdu, taky mě to začíná iritovat, když to po sobě procházím. Účel toho byl, sdělit handjudgovi, že jsem přešel limitem, potýkám se s problémy (výrazné pohyby v grafu na nl5, hlavně red line, oproti předešlému období) a že posílám hodně hand jednorázově. Tím si utvoří aspoň trochu obrázek o mě a může mě na něco, častěji se opakujícího, upozornit a nebo, když si to pak projdu v klidu sám, udělám si závěry sám a jen se ho pak přeptám, jestli by s těmi závěry souhlasil, tak snáz odpoví, jelikož bude přesně vědět, které handy byly ty moje (řešil ve stejnou dobu a ne po dobu třeba 20 dní každý den jednu) a navíc podvědomě, když handu hodnotil, hned věděl, že to jsem zase já, právě kvůli tomu úvodu, kterým se ty příspěvky odlišují od ostatních. Muselo to být v každém, bo nevím, kterou handu uvidí jako první, jinak si to nemusí asociovat se mnou. Každopádně beru na vědomí, určitě relevantní point a už teď jsem všechny posty upravil a dal to do spoileru (všechny už jsou beztak vyhodnocené a když si to teď třeba rozklineš, kvůli novým odpovědím, tak už to na tebe hned nevyskočí). Omlouvám se za nepříjemnost, nedošlo mi to, že to bude mít takový negativní vliv, když jsem to postoval.
      Medik25RNMD původně napsal
      Co ty vies mozno je tento styl vysoko profitabilny na NL2 :-)
      Chlapci. HandJudge je tu od toho, aby pomohl. Nikde jsem netvrdil, že jsem nějaký poker guru, co si to dává. Já jsem špatný hráč, několik let na micros, nejdřív calling station dotující ostatní, pak připosraný sráč bez agrese a teď tight maniak. Že jste to vy, tak jsem se podíval na grafy, které jsem ani sám vidět nechtěl.
      Zde all the time poker770/netbet, koncem 2014 jsem uz prestaval, tento rok uz v podstate nic neodehral

Zde all the time pokerstars - za cely minuly rok jsem byl rad, ze jsem nahral 750 vpp na jednu odmenu, jinak prevazna část odehrana v tomto roce

Lze vidět nějaké zlepšení. Ale nebojte, nefandím si. Vždy si vzpomenu na Fiskantesův podpis: Na hotruně každý pro. Můj cíl teď je, na sobě zapracovat. Přinejhorším tak, abych nespadl zpět na NL2. Když budu optimističtější, tak abych přešel výš, časem…

Mediku, tvoji větu chápu jako takový vtípek pro odlehčení, takže v poho. A díky za tvé odpovědi i u jiných hand. Opravdu jsem za to rád. Nejen od tebe, ale i za reakce ostatních. K čemu by mi bylo to sem naposílat a dozvědět se max, co by kde hj zahrál jinak. Každý náznak toho, jak uvažujete, jak bych měl já uvažovat, každá kritika (spíš negativní) mě může posunout dál a upozornit mě, na co se zaměřit. Žádné reakce a nebo pochvalné (i kdyby byly oprávněné) mě moc nepomůžou. Takže tak no.
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Prepac zeldy, bol to vtipek ale trosku nemiestny. Vsetci sme tu od toho aby sme si navzajom pomohli. Tiez komentujem aby som pomohol a potom zistil ci moja advice bola spravna a ci nie. Ako pises bol to taky vtip na odlahcenie. Ako pise Cornie "hlavne sa z toho neposrat".

Tie grafy hore v spojlery v kontraste s tym overall na P770 su super a drzim palce aby to slo uz len hore. Len treba byt nad vecou tesit sa z toho ze sa dari ale neprestat mysliet nato ze ako skonci downswing tak nebude vecne trvat upswing. Proste studuj postuj handy a ked porazis Tilt- boj s vlastnou hlavou (vlastna skusenost, btw mne sa to este nepodarilo).....Musis ist hore
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 223
      To ze si to dal do spoileru, super.
      takto si to rozklikne ten co ma zajem. :)
      Btw fajn postovat handy a pytat sa na nazor ale komentuj aj handy ostatnych ako ja. Jasne ze sem tam, mozno casto poviem blbost ale ucim sa aj na tom ked ma druhy v komentaroch opravia.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      myslím si, že otáčať A4 na blaf na tomto limite je wrong a radšej blafcatchovať.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Imo na micros nemá smysl blufcatchovat :)
      Navíc tady nás všechny A6+ poráží.