Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL5] NL5 QJ multiway bluff river

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Po mých nejstabilnějších výsledcích na NL2 jsem přešel na NL5. Měl by to být stejný level, jen s větším bankrollem. Když se ale podívám na svůj graf, tak se něco děje. Jedná se mi o red a blue lajnu (showdown/non-showdown). Je možné, že to je tím, že nemám handy na hráče a tím pádem hůř tableselectuji. Každopádně bych to rád prověřil. Taky jsem se posunul dál, nemám strach z kritiky a jsem otevřen podnětům i jiných hráčů, nejen Hand Judge. Zkrátka chci předejít případnému průšvihu v budoucnu (downswingu), což by se mohlo stát, kdybych to neřešil... Níže posílám pár grafů a prolinkované všechny moje handy, rozdělená podle showdown/non-showdown.

Graf winnings (zřetelné bláznovství na NL5)

Graf big blinds, tady to vypadá lépe, skoro jakoby nic...

Samotný graf NL5

A nějaké moje základní staty

Zde výpis postnutých non-showdown hand:
      Celkem jsem si vyfiltroval handy, kde celkový pot byl $2.00 a více (19 hand) a z toho posílám do handjudge 12 hand. Vynechal jsem situace jako např. kde mi zahodili když jsem měl nuts, kde jsem udělal totální nesmysl a vím o něm a nebo heads-up (než se naplnil stůl)

Zde výpis postnutých showdown hand:
      Vyfiltroval jsem si handy, kde jsem hrál o celý stack a více $5.00 (16). Z toho posílám do handjudge 7 hand. Víc mě leží na srdci non-showdowny. Vynechal jsem pro mě jasné situace, all-in preflop točky, set vs set apod.

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Přehrát handu

SB: $2.72 (54.4 bb) VPIP: 32, PFR: 1, 3B: 0, AF: 3.5, Hands: 72
      Hero (BB): $5.92 (118.4 bb)
      UTG: $7.05 (141 bb)
      MP: $7.88 (157.6 bb) VPIP: 20, PFR: 13, 3B: 1.5, AF: 8, Hands: 207
      CO: $3.56 (71.2 bb)
      BTN: $9.16 (183.2 bb) VPIP: 26, PFR: 15, 3B: 4, AF: 5.8, Hands: 268

Preflop: Hero is BB with J Q
      UTG folds, MP raises to $0.15, CO folds, BTN raises to $0.45, SB calls $0.43, Hero calls $0.40, MP calls $0.30
      Calluju, jelikož fishka, multispot za málo $$$.

Flop: ($1.80) 8 4 2 (4 players)
      SB checks, Hero bets $0.90, MP folds, BTN calls $0.90, SB folds
      V podobných spotech si myslím, že často nikdo nic nemá a prostě všichni jen chekují. Rozhodl jsem se vsadit a sledovat, co se bude dít. Dva zahodili.

Turn: ($3.60) 4 (2 players)
      Hero checks, BTN checks
      Jelikož nic nemám, tak jen chekuju. Na sázku soupeře bych zahodil.

River: ($3.60) 8 (2 players)
      Hero bets $4.57 and is all-in, BTN folds
      Soupeř nevsadil, tak jsem to tam poslal, a ono to vyšlo! Jde se slavit :D

Results:
      $3.60 pot ($0.15 rake)
      Final Board: 8 4 2 4 8
      Hero mucked J Q and won $3.45 ($2.10 net)
      BTN mucked and lost (-$1.35 net)
  • 4 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      easy fold preflop. je rozdiel medzi tým, keď otvoríš na 3bb a calluješ 3bet a keď cold calluejš 3bet. odds sú takto výrazne, výrazne horšie

V podobných spotech si myslím, že často nikdo nic nemá
      BU 3betuje proti skorej pozícii a má po skoro 3OO handách 3bet 4%. ako odhaduješ jeho range?
      na flop ste sa pozreli štyria. myslíš že nikto z nich nemá PP alebo FD, ktorú nefoldnú?
      flop ch/f. nemáš v pote ani žiadnu extra equity
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,190
      As played, tak si myslím, že když už ses rozhodl k tomu šílenému blafu na flopu, tak musíš blafovat i turn.
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      xpravda původně napsal
      easy fold preflop. je rozdiel medzi tým, keď otvoríš na 3bb a calluješ 3bet a keď cold calluejš 3bet. odds sú takto výrazne, výrazne horšie
      To jsem si vůbec neuvědomil. Myslel jsem právě, že je to pro mě výhodné. Nastuduju si tu už konečně ty matematické články.
      xpravda původně napsal
      BU 3betuje proti skorej pozícii a má po skoro 3OO handách 3bet 4%. ako odhaduješ jeho range?
      na flop ste sa pozreli štyria. myslíš že nikto z nich nemá PP alebo FD, ktorú nefoldnú?
      Nevím, nejsem v tom moc dobrý. Třeba něco takového?

Equity     Win     Tie
      BU     70.69%  70.11%   0.58% { QQ+, AKs, AJs, KJs, AKo, AJo, KJo }
      BB     29.31%  28.74%   0.58% { QcJc }

Něco pro value a něco jako bluff nebo kvůli hratelnosti.

Neuvědomil jsem si ještě, že není multiway jako multiway. Tady jsme byli 4, takže zpětně si teď říkám, že už bych na flopu nevsadil. 4 je fakt moc. Ale fakt se mi zdá, že ve třech se častokrát checkuje až do showdownu a nebo to pak někdo nasype na riveru a všichni zahodí. Proto to tam někdy hraju takto podobně. Asi to vnímají silněj, když je to sázka do více hráčů. Netvrdím, že je to samozřejmě správně, zanalyzované to nemám, dřív jsem taky checkoval a zahazoval.

Každopádně ponaučení mám, zjistit si ty odds a zahodit to už před flopem. Když se budu dostávat na flop v nějakých multiway situacích, začnu si teď víc všímat, jak to hrají a i sám si zpětně budu nějak vyhodnocovat ty multiwaye, třeba měsíc/dva a pak si z toho zkusím udělat nějaké závěry.

karisek: no ja se prave rozhodl az na riveru. flop jsem jen zkusil (aby vsichni neprocheckovali a byla karta zdarma a nekdo neco hitnul), na turnu jsem ocekaval sazku soupere a zrejme bych zahodil. Rozhodne kdyby prislo treba eso. River bylo aktualni spontanni rozhodnuti v dane situaci :D
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 242
      Skor tam ide o to ze ked ty to vtomto spote callnes. Empik moze stale 4betnut a my musime zahodit.
      tym palime peniaze.
      Ine by to bolo keby empik otvoril a zvysok dorovnal