[NL25] AKo mono flop 3bp

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      Full Tilt - $0.25 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: $25.10
      UTG: $20.67
      MP: $56.76
      CO: $26.34
      BTN: $49.21
      Hero (SB): $26.73

Hero posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has A:heart: K:spade:

fold, fold, CO raises to $0.75, fold, Hero raises to $2.50, fold, CO calls $1.75

Flop: ($5.25, 2 players) 6:heart: 4:heart: T:heart:
      Hero bets $4.40, CO calls $4.40

Turn: ($14.05, 2 players) A:club:
      Hero bets $6.00, fold,

31/19 30h

plan na F bol bet big + shove blank T (btw katrisone, ty si tusim spominal v takychto situaciach vacsinou commiting bet na T namiesto shove - preco/aka je vyhoda oproti shove? imo je na tych wet boardoch shove casto lepsi aby sa nestavalo, ze stratime value z draws, ked valuebetujeme)

na T ale hitujem TPTK, tak som sa snazil ist dole so sizingom - teraz by som asi betol este menej nejake 3-4 usd. imo moc nemozme predpokladat, ze on bude turnovat nejake 88 na bluff, takze check sa mi az tak nepaci a shove je asi zbytocny, makes sense?
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bedofour,

s AKhx se dá i c/c-nout F, pokud chceš být balanced v této linii. Proti potenciální rybě je Ti to asi jedno, i c/shove může být, pokud je nějak overaggro, nebo i betovat sám. Co se týče linie bombF + bombT, tak toto dělám hlavně u regů a ideálně na boardech typu KTXs s nějkými rukami typu Ahigh nutFD - důvodů je víc - udělat max.tlak na rega vůči jeho Tx/PPs a mby i nějaké slabší Kx a commitnout se se silnou draw, se kterou nechceš jít b/f. S nějakým gutshotem určitě nechceš bombnout T, teda určitě se to týká určité skupiny hand a určíté skupiny boardů (balancovat to můžeš nějakými handami, které mají jasnou value a jsou velmi zranitelné R kartami, teda nějaké ruky jako AK/AA). Na tomto boardu se mi to tolik nelíbí.

Hlavně vůči rybě můžeš klidně i volit takové sizingy, které jsou nejlepší pro tu konkrétní ruku, teda dávat si good price za další kartu etc. (vůči aggro můžeš jít i něco jako 1/3p cbet/shove, velmi často je to inducne a máš kopu eq i když dostaneš call). Hlavně dělat commiting bety na F/T mě velmi často vedlo k absurdním R spotům, kdy jsem nečekaně dostal call na T a na R jsme najednou v potu okolo 30-35$ a behind máme <10$. Toto se u rega moc často nestane, reg buď foldne nebo shovne. Ryba ne.

Jinak na tomto runnoutu jdu klidně bet 9$, nefolduje žádnou ruku s heartem, které často na R foldne, pokud missne a ztratíš value.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      Zaujimave, thx :f_thumbsup: mam nejake otazky este:
      1.
      Hlavně dělat commiting bety na F/T mě velmi často vedlo k absurdním R spotům, kdy jsem nečekaně dostal call na T a na R jsme najednou v potu okolo 30-35$ a behind máme <10$. Toto se u rega moc často nestane, reg buď foldne nebo shovne. Ryba ne.
      No ja prave preto hravam vacsinou shove T - preto som sa pytal, ze preco si myslis, ze je commiting sizing lepsi, ked to tak hravas.

2.
      takze proti regovi by si na tomto boarde hral 3street leverage? mne sa to celkom paci na low boardoch so sizingami ako 40% + 40% + pot, regovia proti tomu nehraju dobre. ale takto ked mame FD, tak je aj tak skoda b/foldovat FDs na T, nie?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      No ja prave preto hravam vacsinou shove T - preto som sa pytal, ze preco si myslis, ze je commiting sizing lepsi, ked to tak hravas.
      Jn, proti rybám ne-e, to už jsem se hodněhrát spálil.

takze proti regovi by si na tomto boarde hral 3street leverage? mne sa to celkom paci na low boardoch so sizingami ako 40% + 40% + pot, regovia proti tomu nehraju dobre. ale takto ked mame FD, tak je aj tak skoda b/foldovat FDs na T, nie?
      Ano, buď c/c F s touto komb., takže proto se to situace facing range T nedostávám. Ale když už, tak hrávám b/c pravděpodobně, pokud volíme nižší sizingy, tak shove imo na T tak často nedostaneme, protože bude většinou raisovat F imho, obzvlášť když blokujeme slowplay range. A z tohoto důvodu kdybych zahrál něco jako 40% bet F a 2/3-3/4p T, tak bych asi nefoldoval vs shove, protože si myslím, že tam sám může mít nějaké drawing ruky, které dominujeme.