BLOG: My Way

• huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Registrace: 19.09.2013 Příspěvky: 66
      Zdravím komunitu PS.
      Volám sa Peter, mám už takmer 30 rokov a som zo Slovenska. Pokru sa venujem už tretí rok, ale výsledky tomu moc nenasvedčujú. Preto som sa rozhodol založiť si tento blog a tiež sa chcem zapojiť do bankroll chalenge. Na PS som už tiež nejaký ten rok, ale nezapájam sa aktívne a nevyužívam všetko čo mi PS ponúka (až na peniaze zdarma ). Hravám NL2 FR a som registrovaný na viacerých herniach. Hral som aj NL5 a NL10 ale nedokázal som sa tam udržať.
      Blog budem aktualizovať každý pondelok, hlavne z dôvodu že pondelky nehrávam a mám tak viac času.
      Mojim cieľom je dostať sa na NL100 a tomu zodpovedá bankroll 2500$

Môj aktuálny bankroll je 333$. Nebyť bonusov a rôznych akcií tak by to také veselé nebolo.

Moje slabé stránky na ktorých chcem zapracovať:
      - som nedisciplinovaný v posflop hre
      - plýtvam voľným časom
      - mám zlý mindset (tilt, často hrávam unavený po robote atď...)
      - zlá životospráva

Silné stránky:
      - som trpezlivý
      - dodržujem BRM

Na začiatok by som chcel zapracovať na svojej produktivite a efektívnom využívaní času. Preto môj prvý ciel bude prejsť si a aplikovať rady z Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity (POKRAČUJEME :) )

Takže cieľ na tento týždeň bude:
      - preštudovať a aplikovať kapitoly 1 a 2 z hore uvedenej príručky
      - postnúť min. 2 handy do HJ fóra
  • 10 odpovědí
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Update po 1. týždni v challenge

NL2
      Celkový počet hand: 5181
      Handy za poslední týden: 5181
      Týdenní profit: +20,51$
      Celkový bankroll: 353,51$

Ciele z minulého týždňa:

- preštudovať a aplikovať kapitoly 1 a 2 z hore uvedenej príručky splnené
      Spísal som víziu svojej budúcnosti a určil ciele pokrové aj nepokrové. Nebolo jednoduché sa prekonať a spísať si tieto veci, nakoľko som dosť lenivý, ale podarilo sa. Ťiež som si určil dva nové zvyky ktoré už 5 dní poctivo dodržujem.

- postnúť min. 2 handy do HJ fóra Splnené

Ciele pre tento týždeň:
      - pokračujem treťou kapitolou z Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity (POKRAČUJEME :) )
      -postnúť 2 handy do HJ fóra
      -prečítať a zopakovať tieto články :
      Pokročilý open-raising
      Po flopu: Iniciativa na vaší straně
      Po flopu: Iniciativu má soupeř
      Po flopu: Nikdo nemá iniciativu

Čo sa týka samotného hrania, tak tomu tento týždeň moc nedávam, musím porobiť nejaké nadčasy v robote a nechcem hrať unavený. Ciel by mohol byť niekde okolo 3000 rúk NL4, možno NL2 na Party Poker, kde sa mi minulý týžden podarilo dosiahnuť roll okolo 110$. Tak sa hádam udržím.
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Update po 2. týždni v challenge

Minulý týždeň som mal dosť náročný, každý deň som musel nadčasovať v robote a ešte k tomu som musel ísť aj v sobotu. Tomu zodpovedá aj moje volume a to, že som nestihol splniť všetky ciele ktoré som si určil.
      Hral som každý deň jednu hodinu na NL4. Každý deň som skončil v mínuse, až v nedeľu sa mi podarilo dostať sa do plusových čísel.

NL4
      Celkový počet hand: 8564
      Handy za poslední týždeň: 3383
      Týždenný profit: +7
      Celkový bankroll: 360

Ciele z minulého týždňa:
      - postnúť 2 handy do HJ fóra splnené

- prečiťať články Pokročilý open-raising splnené
      Po flopu: Iniciativa na vaší straně splnené
      Po flopu: Iniciativu má soupeř nesplnené
      Po flopu: Nikdo nemá iniciativu nesplnené

- prečítať a aplikovať tretiu kapitolu z Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity.
      precital som celu tretiu kapitolu a budem ju aplikovat nasledovne:
      VODA: posledných niekoľko mesiacov pijem iba čistú vodu. Občas sa stane, že si dám pivo alebo niečo sladké, no teraz sa aj týmto nápojom budem vyhýbať.
      KÁVA: pijem iba jednu kávu ráno. Nemyslím, že by mi spôsobovala nejaké veľké problémy, tak si tento ranný rituál ponechám. Malé plus je, že ju pijem bez cukru.
      VÝŽIVA: toto je pre mna najtažsí bod. Nateraz si toto odložím na neskôr. Viem, že sa nestravujem ideálne a mám tieto nezdravé jedlá rád. Budem sa ale snažiť vyhýbať fastfoodu a jesť viac zeleniny a ovocia.
      ČVICENIE: kedže nemám moc voľného času tak som sa rozhodol cvičit doma. Budem robiť kliky a iné podobné cviky čo sa dajú robiť doma v izbe. Okrem toho si asi kúpim korčule alebo bicykel.
      FAJČENIE: S týmto bodom nebude problém, lebo nefajčím. Posledný rok sa vyhýbam zafajčeným priestorom, ale občas sa tomu nedá vyhnúť, napríklad keď hrám živú cashku.

Tolko z minulého týždňa. Tento týžden by som mal mať už viac voľného času, tak sa budem snažiť dohnať zameškané veci.
      Ciele pre tento týždeň:
      - odohrať min. 5000 hand
      - postnúť 2 handy do HJ fóra
      - prečítať a aplikovat 4 a 5 kapitolu zo sprievodcu pre raketové vystrelenie vašej kariéry
      - pozrieť cornieho video o hre s QQ a obe videá o AK
      - prečítať články ktoré som nestihol minulý týždeň
    • Horysek
      Horysek
      Bronz
      Registrace: 30.06.2011 Příspěvky: 82
      Skvělej postoj a zatím skvělá práce, jen tak dál! :gl:
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Vďaka, snažím sa troška rozhýbať svoju lenivú riť. A už som myslel, že mi sem nikto nenapíše:badteeth:
    • Horysek
      Horysek
      Bronz
      Registrace: 30.06.2011 Příspěvky: 82
      Bojuju podobně a mám celkem downswing v cvičení, jídle a tak.. tak trošku hledám inspiraci:) držím palce, budu sledovat jak se ti vede!
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Update po 3. a 4. týždni

Ani neviem ako začať. Zase som sa dostal na nesprávnu cestu. Prestal som sa ovládať a pekne to pocítil môj bankroll. V 3. týždni som začal hrať na NL10 a celkom mi to išlo, ale posledný týždeň som to úplne celé pokazil. Každú session som končil na tilte a v mínuse. Tento týždeň si dám od pokru prestávku, musím si napraviť mindset a ujasniť si svoje ciele. A v pondelok začnem znova na sebe pracovať.
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Update po 5. týždni

Posledný týždeň som si dal od hrania pauzu a venoval som sa trošku štúdiu. Mal som veľký problém s tiltom a tak som hľadal niečo, čo by mi pomohlo tento problém prekonať. Na fóre som našiel topic od Pinnyho Mental game. Čítal som od začiatku, ale najviac ma zaujala časť, kde vysvetľuje koncepty učenia sa (ALM, inchworm a proces model). Keď som čítal tieto články, tak mi došlo, že už niekoľko rokov mám úplne nesprávny prístup k učeniu. Otvorilo mi to oči a teraz sa budem snažiť tento prístup od základov zmeniť, budem v štúdiu postupovať presne podľa týchto článkov. Doteraz som napríklad neodstraňoval svoje leaky, vždy som sa iba učil niečo nové, nepodarilo sa mi to preniesť do svojej hry a nakoniec som sa ocitol znova na začiatku. Tiež ma zaujal koncept Proces model a tak som si vytvoril svoj vlastný, tiež prípravu pred session, a začnem ich tento týždeň používať. A musím prestať sledovať profit v HEM. Tento leak ma neskutočne tiltuje a musím ho odstrániť.

Tu je môj proces model, ktorého sa budem držať:

PRÍPRAVA - Budem každú sériu sessions začínať nasledovným warm upom:
      - pripravím si vodu, menšie jedlo alebo ovocie
      - urobím zopár klikov, brušákov a drepov na rozprúdenie krvi v tele
      - spustím HEM a herňu na ktorej budem hrať
      - pozriem sa na handy v mojej HH z poslednej session, kde som mal problémy alebo si pozriem 2 handy v HJ fóre
      - zapíšem si do wordu informácie o session (dátum, limit, herňa, počet stolov, nálada pred session, ciele pre túto session).
      - prečítam si svoj list chýb
      - pripravím si playlist a pri počúvani prvej skladby zrelaxujem a nastavím svoju mysel na maximálne sústredenie
      - spustím a vyselektujem stoly, a spustím časovac ktorý mi oznamí koniec session alebo, že si mám dať pauzu

VÝKON - Pri samotnom hraní sa musím maximálne sústrediť na to čo sa deje pri stoloch, tzn. že:
      - nebudem mať zapnuté TV, facebook ani žiadne iné stránky ktoré by ma mohli rozptylovať.
      - nebudem sledovať dĺžku session ani jej výsledky v HEM
      - nebudem zdvíhať telefón ani odpisovať na sms ak to nebude nevyhnutne nutné
      - cez týždeň budem hrať iba jednu hodinu, z dôvodu že prídem z roboty domov až o stvrtej a často som dosť unavený. Cez víkend budem hrať minimálne 2 až 4 hodiny. V pondelok (alebo iný prvý deň v robote) nebudem hrať vôbec. Budem sa venovať analýze minulého týždňa, blogu, štúdiu a budem postovať handy do HJ fóra.

VÝSLEDKY - nesledovať finančný výsledok session. Musím sa zamerať na hodnotenie session z týchto pohľadov: kvalita mojej hry, sústredenie sa na hru, odolnosť voči tiltu, pokrok v boji s chybami a slabinami

ZHODNOTENIE - pozriem sa na tažké spoty v session a zhodnotím ako som v nich hral, ak nebudem vedieť či som handu zahral správne, postnem ju do HJ fóra. Pokúsim sa odhadnúť ako moc variancia ovplyvnila výsledok session. Zhodnotím či som pri session plnil ciele čo som si urcil na jej začiatku.

ANALÝZA - budem analyzovať svoju hru vždy v pondelok a hneď po nej aktualizujem svoj list chýb a určím študijné ciele na nasledujúci týždeň. Tzn. že nájdem jeden leak na ktorom budem pracovat (C game) a ak sa mi ho podarí odstrániť budem pracovať na zlepšení svojej A game.

Na tento týždeň si nedám veľké ciele, aby som to neprehnal. Možno stihnem aj viac, uvidíme.
      Ciele pre tento týždeň:
      :spade: aplikovať proces model pri každej session
      :spade: sledovať výsledky raz týždenne, vždy v pondelok, kvôli Bankroll challenge
      :spade: zapracovať na preflop hre a netiltovať
      :spade: venovať sa pokru 2 hodiny denne (hodina štúdium, hodina session) = pracovný deň, cez víkend viacej ale pomer zachovám
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Update po 6. týždni

Celkový počet hand: 22117
      Handy za posledný týždeň: 6065
      Týždenný profit: +13
      Celkový bankroll: 331

Tento týždeň som znova začal hrať 6 stolov FR NL2, to je o dva stoly viac ako doteraz. Konečne som sa po dlhšej dobe pri hre bavil. Veľkou mierou vďaka tomu, že som nesledoval výsledky jednotlivých session v HEM. Po skončení session som si anlyzoval handy v ktorých sa hralo o vačší pot. Dával som pozor na to, aby som hral dobre pred flopom, podľa článku Pokrocily open raising. Na flope som často zahadzoval ak ma dobrý súper raisoval a nemal som monster. Warm up som nedodržoval dôsledne, ale napriek tomu sa mi darilo. A hlavne som netiltoval.

Stihol som ešte prečítať aj 5. kapitolu z Průvodce pro raketové vystřelení Vaší (pokerové) produktivity. Aplikovať ju budem nasledovne:
      - Plánovanie prestávok: prestávku si budem robiť po každej odohratej hodine, a to minimálne 30 minút. Potom budem opakovať svoj proces model. Pôjdem sa prejsť alebo najesť, alebo budem robiť nejakú inú činnosť pri ktorej nemusím rozmýšľať.
      - Záznam využitia času: začal som si ho pisat 19.5.2016 a písal ho až do dnes. Zistil som, že cez pracovný týždeň moc časom neplýtvam, vačšinou preto, že ho ani moc nemám. Cez víkend si zato doprajem aj neproduktívny oddych, ale na druhej strane aj viac hrám a celkovo sa venujem viac hodín pokru ako cez týždeň. Často hrám cez víkend živú cashku a takáto session zaberie aj 8 hodín.
      - Dlhý čas strávený surfovaním: občas sa pristihnem, že strácam čas na facebooku, alebo na iných stránkach. Ale nie je to moc často ani moc dlho.
      - E maily: mailov mi chodí tak málo, že tento bod je pre mňa nepodstatný.

Takže toľko minulý týždeň. Teraz ciele pre tento týždeň:
      :spade: Prečítať tieto články: Před flopem - základy, Před flopem - kdy navýšit?, Před flopem - raise před vámi
      :spade: Dodržovať proces model
      :spade: Nesledovať výsledky session a netiltovať
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      UPDATE
      "Raz si hore, raz si dole."

Po niekoľkých mesiacoch hrania fullringu som sa rozhodol prejsť na short handed a samozrejme to nedopadlo moc úspešne. Začal som to hrať na NL10 a bolo to na mňa dosť drsné. Ale celkom ma táto varianta chytila aj napriek zlým výsledkom ktoré tu podávam. Po pár dňoch oddychu od pokru som začal pekne od podlahy, od NL2. Takže som sa rozhodol trošku oživiť aj svoj blog a trošku sa s jeho pomocou motivovať do štúdia.
      Takže ciele na zajtra:
      :spade: pozriet prvé dve videá od confidant91zo začiatočnického kurzu
      :spade: odohrať minimálne jednu hodinu 4 stoly
      :spade: nesledovať výsledok session
      :spade: prejsť a analyzovať si handy zo session
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      UPDATE
      Ciele z pondelka:
      :spade: DONE pozriet prvé dve videá od confidant91zo začiatočnického kurzu
      :spade: DONE odohrať minimálne jednu hodinu 4 stoly
      :spade: DONE nesledovať výsledok session
      :spade: DONE prejsť a analyzovať si handy zo session

Dnes som nemal moc voľného času, tak si dám za dnešný cieľ iba odohrať hodinovú session a potom si analyzovať handy. Zajtra to budem mať dosť podobné ako dnes, tak sa budem snažiť odohrať aspoň tú hodinu.