[NL5] 2 PAIR vs straight heavy river

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj,

právě jsem se dostal k handě, kterou jsem imho zahrál správně až po river. Tam jsem učinil rozhodnutí, který je buď strašně špatné, nebo pochopitelné...

PokerStars - $0.02 NL - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: $1.00
      BTN: $2.80 (VPIP: 16.67, PFR: 10.83, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 122)
      Hero (SB): $2.98
      BB: $0.71 (VPIP: 11.63, PFR: 2.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 43)
      UTG: $2.52 (VPIP: 12.89, PFR: 8.52, 3Bet Preflop: 2.06, Hands: 322)
      MP: $1.99 (VPIP: 12.61, PFR: 6.07, 3Bet Preflop: 2.28, Hands: 807)

Hero posts SB $0.01, BB posts BB $0.02, CO posts penalty blind $0.02

Pre Flop: (pot: $0.05) Hero has 9:club: J:club:

fold, fold, CO checks, fold, Hero calls $0.01, BB checks

Flop: ($0.06, 3 players) 8:spade: J:heart: 9:diamond:
      Hero bets $0.10, fold, CO calls $0.10

Tady jsem dal overbet, protože jsem chtěl vyhnat possible draws. Je to zhruba správná velikost nebo mělo být více/méně?

Turn: ($0.26, 2 players) 3:spade:
      Hero bets $0.25, CO calls $0.25

Na tomhle místě už potbet, asi má draw, případně TPTK, nebo overpair či dva páry jako já... Overbet už jsem považoval za zbytečný, protože by mi zahodily všechny tyto horší handy. Zároveň vím, že cokoliv přijde na river, budeme už oba commited.

River: ($0.76, 2 players) Q:diamond:
      Hero bets $0.73, CO calls $0.63 and is all-in

Nejhorší možná karta, moje myšlenkový pochody jsou zhruba takový - pokud je lepší než já a já checknu, pošle all-in a stejně to docalluju, pokud je horší než já, ale pořád má nějakou kartu, se kterou se dostal až sem a já checknu, on checkne behind a já ztratím value...

Hero shows 9:club: J:club: (Two Pair, Jacks and Nines)
      (Pre 68%, Flop 71%, Turn 82%)
      CO shows T:diamond: 4:heart: (Straight, Queen High)
      (Pre 32%, Flop 29%, Turn 18%)
      CO wins $1.95

Tohle se dalo čekat, i když mohl mít třeba KQ a čekat na T, nebo 76 a čekat na T. Samozřejmě, že držení T je nejpochopitelnější na jeho calls na flopu a turnu, i když na to neměl odds. Pořád si myslím, že jeho rozhodnutí na flop/turnu bylo špatný a jen mu to došlo. Otázkou je, měl jsem na riveru zahrát check/fold nebo jsem to měl poslat do all-inu jak jsem poslal? Díky za posouzení.
  • 7 odpovědí
    • Retroplayer
      Retroplayer
      Bronz
      Registrace: 28.11.2014 Příspěvky: 57
      Me by jenzajimalo proč si nedal open Raise? Dle me pokud to není ryba zahodil by a byl by klid?
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Nevšiml jsem si, že to nebyl limp, ale check. Kdybych viděl check, tak to raisnu, ale já myslel, že jen limpuje a takoví hráči mají tendenci callovat raise za nimi, páč mají pozici a pak se hraje OOP velmi špatně :/ Ale máš recht, to byla určitě chyba.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Čau,
      já bych flop nehrál overbet, protože ty právě draws nechceš vyhnat :D ty chceš aby calloval draws za špatnou cenu a na to by klidně stačilo třeba 0.5, podobně potom na turnu.

Jiná věc je, kdybys měl na typka ready, že je to megastation a s draw, nebo top párem ti callne cokoliv, tak by asi po jeho callu overbetu na F šlo i shove T. Ale ready nejsou, takže je potřeba tu handu hrát tak nějak standardně.

Co se týče riveru, tak by se dalo proti pasivní fishi dát malý blockbet/fold na raise, ale tady už jsi díky těm overbetům ve špatné situaci. As played bych šel asi ch/f.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      myslim že to komitnutí nehodnotíš správně. Ještě je na riveru eff stack skoro pot, to ještě neni situace že byste to museli poslat.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      preflop silná handa na SB na fold, takže sa dá dorovnať limp aj raisovať. flop a turn wp. na river by som dával slabý blockbet a na agresiu foldoval.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      xpravda původně napsal
      preflop silná handa na SB na fold, takže sa dá dorovnať limp aj raisovať. flop a turn wp. na river by som dával slabý blockbet a na agresiu foldoval.
      Díky, jakou velikost blockbetu bys doporučil? POT je 0,76, on má za čárou 0,63. Kdybychom uvažovali ten smallbet třeba 0,20 a on to hodil do all-inu, tak na call už to je 0,43 k výhře potu o velikosti 1,59... nvm jestli bych to stejně dokázal už zahodit :f_cry:

Mám se ještě co učit...
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      blockbet tretinu až štvrtinu potu