[NL25] Aj 3bet light

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř zatím unkown. PF 3betuji jako bluff (možná to bylo zbytečné, když na hráče nemám info). Po jeho callu jeho range může obsahovat spoustu slabších hand. Na T si myslím, že v rangi může mít i různé draws, dávám 2 barrel vyšší a chci ho z nich vyfoldovat. Je to ok, nebo už T x back a give up?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $37.56 (187.8 bb)
      BB: $20.29 (101.4 bb)
      UTG: $29.47 (147.4 bb)
      MP: $24.04 (120.2 bb)
      CO: $17.65 (88.2 bb)
      Hero (BTN): $26.76 (133.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with A J
      UTG raises to $0.60, 2 folds, Hero raises to $1.80, 2 folds, UTG calls $1.20

Flop: ($3.90) 2 7 4 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $2.40, UTG calls $2.40

Turn: ($8.70) 6 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $6, UTG raises to $24.80, Hero folds

Results:
      $20.70 pot ($1.03 rake)
      Final Board: 2 7 4 6
      UTG mucked and won $19.67 ($9.47 net)
      Hero mucked A J and lost (-$10.20 net)
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

možná to bylo zbytečné, když na hráče nemám info
      Máš v těchto pozicích value 3b? Jestli ano, tak by default chceš mít i bluffy, nehledě na info. Pokud je AQo poslední ruka, kterou chceš callovat, tak mi nepřijde špatné 3betovat jako bluff i AJo. Já osobně teda 3betuji jiné handy většinou, ale jako možná top folding range může být i AJo, nemyslím si, že je to chyba.

Postflop - doporučuji dělat si kvalitní analýzy i sám, pokud to neděláš, abys získal lepší odhad rangí soupeře, příp.svých vlastní (teda abys měl rozmyšlené, co chceš barrelovat etc.). Působí to na mě, že jsi hlavně velký optimista v předpokladech z hand, co postuješ. Call3B UTGvsBTN bude mít minimum draws a pokud má, tak většinu porážíš. Spíš bych čekal, že napíšeš, že se ho snažíš vyfoldovat z nějakých AQ/AK floatů. Tyto ruky ale tak trochu blokuješ, takže opravdu si nemyslím, že je to moc dobrá hand selekce na multibarrel. Nemáš ani žádnou BDeq a máš nějakou SDv, takže já teda osobně preferuji buď xbeh F rovnou, nebo cbet a one and done, pokud víš, že overfolduje F. A rozhodně s nižším sizingem, nevidím moc důvodů betovat tolik v 3bp na tomto boardu, 1/2p udělají to samé.