[NL25] Q9s vs ryba

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř ryba 45/7/0 po 100h. Turn calluji, myslím, že ryba tam bude donkovat s kdečím a 4 si nemyslím, že by donkoval. Po R potu jeho range vypadá dost bluffy - je call ok?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $20 (100 bb)
      BB: $19.10 (95.5 bb)
      UTG: $8.74 (43.7 bb)
      MP: $20.10 (100.5 bb)
      Hero (CO): $23.32 (116.6 bb)
      BTN: $10 (50 bb)

Preflop: Hero is CO with 9 Q
      2 folds, Hero raises to $0.40, 2 folds, BB calls $0.20

Flop: ($0.90) 5 4 Q (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.60, BB calls $0.60

Turn: ($2.10) 4 (2 players)
      BB bets $1.47, Hero calls $1.47

River: ($5.04) T (2 players)
      BB bets $5.04, Hero calls $5.04

Results:
      $15.12 pot ($0.75 rake)
      Final Board: 5 4 Q 4 T
      BB showed J Q and won $14.37 ($6.86 net)
      Hero mucked 9 Q and lost (-$7.51 net)
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

4 si nemyslím, že by donkoval.
      Opět optimistický předpoklad, může a nemusí, je to fish, dělá random moves a může takto 4x hrát úplně v klidu.

Po R potu jeho range vypadá dost bluffy - je call ok?
      Imho range fishe právě nevypadá moc bluffy. Je to asi hráč od hráče, ale spíš se střetávám s tím, že zvýšení sizingu u fishe z F/T -> R znamená většinou buď silnou ruku, nebo i improve přímo na R. Ale jak jsem psal, je to hráč od hráče a bez infa je velmi těžké říct toto s nějakou přesností, může být fish, která všechny made handy na všech streets milkbetuje s nějakým nízkým sizingem "aby nás nevyfoldoval" a vysoký sizing potom bude častěji bluff a naopak. Kdyby se měl ale přiklonit k tomu, co tyto zvýšení sizingu znamenají častěji, tak určitě bych řekl, že je to silnější handa a obzvlášť pokud betnul rychle, tak bych klidně weak TP foldnul. U něčeho jako AQ máme šanci, že takto overplayne KQ, ale u Q9s už je toto o něco horší.

Teda můj odhad: silnější Qx, 4x a možná i lepší handy klidně bude mít a bude to mít naopak velmi často. na co se spoléháme:
      - že občas overplayne i horší Qx ve smyslu "mám TP, mám nuts", co u fishe asi není nereálné
      - že zabluffuje z nějakými 67 rukami apod., co není nereálné

Já bych asi readless asi přece jen nefoldnul, ale určitě bych z toho nebyl tak happy a při případných výše popsaných timing tellech bych občas byl asi schopný i intuitivně foldnout. Vůči rybám je to často spíš i o nějakém feelingu, než ve spotech vůči regům a je teda těžké psát takto mimo session, co doporučuji dělat defaultně. Takže doufám, že si z toho odneseš to důležité a budeš posuzovat spot od spotu, protože jinak to nejde. Umím si představit, že v tomto spotu může být správný fold i call podle různých tellů, readů etc...
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Máš pravdu, těm time tellům nedávám moc zatím váhu. Setkal jsem se u ryb s tím, že snap pot betnuli s nuts a nebo s ničím, takže se mi to špatně porovnává. A další chyba asi, že prostě fishím nedávám kredit. Někdy mě překvapí v SD s handami, která by mě ani ve snu nenapadla, takže už jsem vůči tomu skeptický a žádný kredit jim nedávám. Musím na tom zapracovat :) Každopádně díky za všechny komenty, určitě mi to zase hodně dalo :)