[NL10] JQs bluffcatch R?

• Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $10.30 (VPIP: 18.60, PFR: 16.28, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 44)
      SB: $10.15
      Hero (BB): $10.00
      UTG: $17.99 (VPIP: 24.77, PFR: 11.93, 3Bet Preflop: 4.08, Hands: 109)
      MP: $11.69 (VPIP: 14.29, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 50.00, Hands: 7)
      CO: $10.00 (VPIP: 22.22, PFR: 18.52, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 30)

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has Q:spade: J:spade:

fold, MP raises to $0.30, fold, fold, fold, Hero calls $0.20

Flop: ($0.65, 2 players) 7:club: K:diamond: J:club:
      Hero checks, MP bets $0.31, Hero calls $0.31

Turn: ($1.27, 2 players) A:heart:
      Hero checks, MP checks

River: ($1.27, 2 players) 6:spade:
      Hero checks, MP bets $0.96, Hero...

Ahoj, bude ok bluffcatch River? PF - já stnd. call. OTF - call, villain moc Kx hand nereprezentuje. OTT - check, nemam value bet. OTR - bluffcatch? Insta betnul.
  • 7 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Corn3r,

určitě bych nebluffcatchoval nikdy a maximálně bych zvážil turnout tu ruku na bluff a hrál c/r, ale spíš preferuji c/f. Jednak jsme teda dost nízko v rangi a potom b-x-b linie u většiny hráčů bude spíš weighnutá na value.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Nakonec jsem handu prohral, proti 67s. Kdyby river tankoval a pak bet, calluji vzdy. Nedokazu si predstavit moc value hand, ktere bych neporazel. Vsechny sety, 2p betuje OTT. Jedine pak KQ, KT(ktere by snad OTF c-betoval vic jak 1/2 potu a ne min) specialne tenhle sizing mam napsany ve vseobecnych poznamkach jako bluff, nemas s tim podobnout zkusenost? Zbyvaji mi Ax jako (AQs, ATs-A7s, A5s-A2s, AQo), ktere na tak wet boarde vetsina hracu betne OTT. Nebo ty tady nejake potcontrolujes? Jedine 67s, 77 na ktere jsem IN game zapomnel mi dava smysl.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Kdyby river tankoval a pak bet, calluji vzdy.

Pálíš peníze vůči většině v těchto spotech :) . Však si můžeš ověřit nějakými vlastními analýzami, co hráči showdownují v těchto b-x-b spotech.

specialne tenhle sizing mam napsany ve vseobecnych poznamkach jako bluff, nemas s tim podobnout zkusenost?
      2p to ani nemusí být, stačí aby takto hrál any AQ/AT/AXcc/AXdd apod., co může checkovat na T hodně často.

Zbyvaji mi Ax jako (AQs, ATs-A7s, A5s-A2s, AQo), ktere na tak wet boarde vetsina hracu betne OTT. Nebo ty tady nejake potcontrolujes? Jedine 67s, 77 na ktere jsem IN game zapomnel mi dava smysl.
      Většinu těchto ruk checkuji na T, s některými z nich absolutně nepotřebuješ betovat pro protekci (hlavně teda ty handy jako A5cc). 2str value nemáme skoro s žádnou z nich a dostat c/r by bylo velmi nepříjemné, daleko lepší je chehknout beh T a bluffcatchovat R, příp.hrát b-x-b. Pokud je soupeř hodně pasivní, tak betF i T a xbeh R je taky v pohodě, ale jenom tím chci říct, že rozhohodně tyto handy může mít v rangi a rozhodně to není špatná linie.

Hlavní je, že ty se příliš upínáš na to, že je nějak málo lepších ruk, co takto zahraje zahraje pro value. Ale zkus přesně vyjmenovat horší handy, které hráči takto zahrají pro value? Zahrají tak snad TT? Nebo myslíš, že takto bluffují? Většina hráčů bluffy betuje na T...

C/r nebo c/f jsou jediné options, c/c je stationess a velmi -ev vůči většině.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Pálíš peníze vůči většině v těchto spotech :) . Však si můžeš ověřit nějakými vlastními analýzami, co hráči showdownují v těchto b-x-b spotech.
      Zkusim udelat analyzu, jestli se mi v PT4 povede. :) Jeste jsem neprisel jak vsechny hrace dat pod jeden "alias" jak v HEM... Na ZOOMu vidam jeste value line x - b - b. Vetsinou od tight hracu.

2p to ani nemusí být, stačí aby takto hrál any AQ/AT/AXcc/AXdd apod., co může checkovat na T hodně často.
      Pravda na nektere Ax jsem zapomnel, ktere prumerny reg na NL10 xBeh. Spolecne s tim ma balancovany c-bet na FD, SD boarde.(Mozna uz me exploitujou) :D Kdyz predpokladam, ze v tehle situaci je slabsi hrac, urcite nejake procento casu spewne OTT a betne(shallow sizing je podminkou) TP mozna i FD, kdyz OTF bluffoval a ted vlastne trefil.

Hlavní je, že ty se příliš upínáš na to, že je nějak málo lepších ruk, co takto zahraje zahraje pro value. Ale zkus přesně vyjmenovat horší handy, které hráči takto zahrají pro value? Zahrají tak snad TT? Nebo myslíš, že takto bluffují? Většina hráčů bluffy betuje na T...
      Hraci tak hraji nizke PP, FD a jak pises (AQ/AT/AXcc/AXdd apod.). OTT - Ax a FD tankuji nez xBeh. Bluff insta x. Zkusim vic odcallovat, ted jsem urcite result oriented!

Diky za odpoved. Tvoje rada mi vzdy pomohla a budu radeji v tehle situaci opatrnejsi... ;)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Nejsem si moc jistý, jestli si ve všem úplně rozumíme :) . "Zkusim vic odcallovat, ted jsem urcite result oriented!" -> určitě nedoporučuji v tomto spotu odcallovat víc ruk jako QJs, je to pálení peněz, xbeh s hodně jeho Ax na T je stnd, není to nic co by dělal průměrný hráč na nl10, ale udělá to i dobrý reg na nl100... Co se týče těch snap checků beh, tak toto teda nemám moc vyzkoušené, ale snapmove ve všeobecnosti je jasné rozhodnutí, teda čekal bych nejčastěji nějakou jasnou SDvalue, se kterou nemá valuebet, teda něco jako KQ např. weak Ax etc. S bluffem by alespoň zvažoval, jestli nebetovat na scare kartě imho.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Když se zamyslím co bych na villain straně OTT xBeh, byla by to určitě ruka se SD value. V bluffu bych nejspíš pokračoval dál. Dával jsem do HJ tuhle situaci hlavně z důvodu, jak tu byla handa s JJ a bluffcatch R, kde mi fold přijde jednoznačný. Tady mi přijde struktura boardu trochu jiná a nebyl jsem si jistý.

Edit: Ještě si myslím že moje line x/c, x/x, x/? budou hráči častěji overbluffovat. Přeci jen s value bych River betoval sám.

Edit2: Ještě jak si psal o snap xBeh, nepřijde mi v této situaci, že má s handou Ax, Axs... tak jednoduché rozhodnutí. určitě ne se všemi Ax, když je pot OTT tak malý. Tady spíš čekám že se hráč trochu zamyslí. Má některé SC s FD, 89 které ma OESD. Koukne jak často x/r T a další. Může to platit jen pro ZOOM, kdy hraje každou handu s jinými hráči a není tak připravený...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Edit: Ještě si myslím že moje line x/c, x/x, x/? budou hráči častěji overbluffovat. Přeci jen s value bych River betoval sám.
      Nebudou, z mé zkušenosti prostě nebudou :) . Můžeš tak hrát nějkteré Ax pro potcontroll, Kx etc..fakt hlavně nevím, s čím by bluffoval. Možná občas s něčím jako 89dd, ale většinou ta linie bude prostě weighnutá na value, jak jsem psal. Pokud chceš, tak to můžeš zkusit callovat down, ale pokud chceš ušetřit peníze, tak to necalluj :) .

Edit2: Ještě jak si psal o snap xBeh, nepřijde mi v této situaci, že má s handou Ax, Axs... tak jednoduché rozhodnutí. určitě ne se všemi Ax, když je pot OTT tak malý. Tady spíš čekám že se hráč trochu zamyslí. Má některé SC s FD, 89 které ma OESD. Koukne jak často x/r T a další. Může to platit jen pro ZOOM, kdy hraje každou handu s jinými hráči a není tak připravený...
      Já už nevím, co víc k tomu napsat. Snapxbeh určitě není - 2p+, s čím by zvážil bet a většinou by betnul a ani bluff, se kterým by většinou zvážil bluff. Snap-xbeh z mé zkušenosti je prostě SDv a pokud zahraje b-x-b, tak to přesně sedí na handy typu AT/A5cc, příp. 76s/66 a handu jako QJs bych silně zvážil na c/r vůči weak Ax, které může bet/foldnout, calldown je prostě špatný a neříkám to proto, že bych Ti to chtěl zhejtovat, ale prostě to tak je, není +ev skoro vůči nikomu na tomto boardu vůči této linii.

Ok, ale všechny tyto názory byly explo-wise, teda z hlediska soupeřových tendencí etc.(co je btw. lepší přístup). Pokud by Tě tyto důvody neuspokojovali, tak se můžeme i zeptat snowieho, jak hodnotí možnosti call/fold/raise z pohledu EV. Snowie vidí všechny možnosti jako 0ev. A pokud je podle GTO něco 0ev, tak nám nezbyde, než se řídit podle readů na hráče/populačních tendencí/feelingu etc...Moje zkušenosti jsou takové, že toto na micros není skoro nikdy bluff a horší nevbetuje. Proto i když v teorii ten call může být 0ev, tak v praxi bude skoro určitě -ev. Pokud chceš dělat z hlediska teorie 0ev call a jsi opačného názoru, tak ofc nenutím ten svůj - můžeš klidně udělat 100 calldownů v podobném spotu a ověřit si read, případně udělat nějakou Alias analýzu, pokud je to v tom PT4 možné (já nevím, jak se to tam dělá).

Pokud jsou otázky, klidně se ptej, ale nevím, jestli k tomu jsem schopný říct ještě něco víc :)
      -