[NL10] Q2s F flush

• Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $14.05 - VPIP: 23, PFR: 16, 3B: 4, AF: 2,0, Hands: 160
      SB: $5.40 - VPIP: 67, PFR: 0, 3B: 0, AF: 1,5, Hands: 3
      Hero (BB): $10.15 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 5, AF: 1,5, Hands: 354267
      UTG: $7.71 - VPIP: 20, PFR: 12, 3B: 0, AF: 1,2, Hands: 50
      MP: $10.23 - VPIP: 22, PFR: 19, 3B: 8, AF: 2,9, Hands: 656
      CO: $10.79 - VPIP: 17, PFR: 14, 3B: 4, AF: 1,8, Hands: 406

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with Q:club: 2:club:
      3 folds, BTN raises to $0.25, SB calls $0.20, Hero calls $0.15

Flop: ($0.75) 4:club: 8:club: 3:club: (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.54, BTN calls $0.54, SB calls $0.54
      donkuju myslím že často nedostanu cbet zvlášt na takovým boardu abych se chránil před :Kc: a :Ac:
      Turn: ($2.37) A:spade: (3 players)
      SB bets $0.10, Hero raises to $1.94, BTN folds, SB calls $1.84
      T jdu si pořád pro value
      River: ($6.25) 2:heart: (2 players)
      SB bets $2.67, Hero calls $2.67
      villain donkshovnul tak snap-call
      Final Pot: $11.59
      SB shows Td Ac
      Hero shows Qc 2c
      Hero wins $11.07
      (Rake: $0.52)
  • 9 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Tyradiel,

hrál bych stejně každou streetu včetně sizingu.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Rad bych se zeptal, co říkáte na bluff squize preflop. S Q2s se mi moc nechce hrát mimo pozici a obecne bych ty horší suited handy posílal na bluf v tomto spotu. Je to špatná myšlenka?
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      proti jednomu to nemusí byt špatný když je to tvuj bottom ale proti dvou bych to nedělal
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Dost špatná hand selekce na sqz, za tyto odds bys PF měl callovat dost wide v těchto pozicích a sqzovat spíš linear range. Proti 2+ hráčům potřebuješ poměrně vysokou FEq od obou, co většinou nemáš, takže ten sqz nebude sám o sobě vykazovat moc velký zisk a budeš hrát dost často postflop. Proto potřebuješ handy, které mají co nejlepší blockers na defend range a dobrou eq vůči defend rangím, co typicky splňují ruky typu KJs/ATs apod., které určitě budou na sqz daleko lepší, než tyto suited trashe. To bych dělal asi jen se silným infem, že oba dost foldují vs sqz.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Aha. Mě zrovna tohle přišla jako situace, kdy budeme sqz poměrně širokou range. Nutně nechceme oba vyfoldovat, ale chceme zůstat ve hře s pravděpodobnou rybou na SB (nemá full stack) a zbavit se toho hráče na BTN. On ten hráč na BTN má širokou range a proti sqz bude foldovat často, ne? Tudíž souhlasím, že oba nevyfolduji dostatečně často, ale nestojí to za tu pozici a iniciativu? Často tam pak můžu vyhrát pot i bez made handy.

Jaký je reasoning tady callovat nějak moc wide? Však ta situace, kdy jsme v sendviči mezi rybou a regem se špatně hratelnou rukou, je úplně naprd ne? Jaký je náš postflop plán? Hitnuté Q ani 2 nám moc nepomohou, takže cílím čistě na draw/flush, kterou ale ve třech bez pozice nebudu schopen zahrát dostatečně často profitabilně...myslím. Jinými slovy ta ruka je moc slabá na to hrát ji multiway, bez iniciativy, bez pozice a callovat peníze do potu mi přijde jako dotování. Na foldování je to možná zase moc tight, takže sqz mi přijde jako nejlepší play tady.

Já bych tu naopak calloval ruce jako KQs,ATs. S takovýma rukama mám podle mě dost equity proti jejich rangím a postflop jsou mnohem hratelnější.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Máme skvělé odds vůči tomuto sizingu proti takto wide rangím (callujeme 0,15$ do 0,75$ -> 20%, eq máš okolo 27% vůči jejich rangím, co je dost velká rezerva na to, abychom s decentní edge nad soupeři uměli handu zahrát profitabilně). Můj plán určitě není call PF a hrát fit or fold postflop, donkuji vůči wide rangi velmi často i různé backdoor ruky, reg bude mít vůči donkbetům takto sandwiched dost velký problém (něco jako iniciativa v těchto mw potech není moc důležitá, cbet freq jsou většinou o dost nižší a checkovat 100% k preflop agresorovi je dost velká chyba).

Sqzovat chceme linear range, které má mnohem lepší hratelnost ve velkých potech, když dostaneme call + má blockery na defend range. Izolovat se s fishí pořád bude o dost lepší s rukou jako KJo, než s nějakým suited trashem, s Q2s asi moc častě stackoffovat horší TPs nebudeš. Callovat handy jako ATs/KQs je dost velká chyba s rybou v potu a v podstatě je to v těchto pozicích suboptimální i vůči regům, toto prostě standardně sqzuji vs BTN+SB.

E: Jinak, zkusil jsem si udělat velmi rychlou analýzu těchto spotů, kdy jsem callnul něco z těchto trashy ruk (teda něco okolo 50% nejhorších ruk) a by´t mně to našlo za posledních 400k hand asi jen 221 spotů, tak wr mám -83bb/100. Targetujeme -100bb/100, teda minimálně v mém případě to určitě nebyl donate.
    • rends
      rends
      Bronz
      Registrace: 19.10.2011 Příspěvky: 275
      Ahoj,
      měl bys prosím nějaké výtky vůči této std. sqz range BB vs BTN(CO)+SB:
      JJ+, A9s+, KTs+, QJs, ATo+, KJo+ (cca 10%)
      +-odchylky dle stats opp.. Nějak vnitřně bych tam raději viděl i 76s+ (cca 11.5%), kvůli trefování středních boardů,ale někde jsem slyšel, že OOP(i kdyz s iniciativou) SCs nehrát...Dík
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ta range je poměrně široká, na nl10 bych asi doporučovat sqzovat trochu tighter range a jinak určitě sqzovat v těchto pozicích i ruku jako TT, takže spíš bych doporučoval něco jako TT+, ATs+, KJs+, QJs, AJo+, KQo. Pokud se budeš cítit dost komfortně a budeš mít dobré výsledky, klidně časem přidej 99, ATo etc., ale ani já nemám >10% sqz každopádně.
    • rends
      rends
      Bronz
      Registrace: 19.10.2011 Příspěvky: 275
      Dík