[NL10] A9s

• Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $10.00 - VPIP: 18, PFR: 16, 3B: 5, AF: 0,0, Hands: 56
      SB: $11.61 - VPIP: 18, PFR: 9, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 113
      Hero (BB): $10.10 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 5, AF: 1,5, Hands: 354267
      UTG: $10.00 - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 2, AF: 3,3, Hands: 248
      MP: $9.75 - VPIP: 44, PFR: 33, 3B: 0, AF: 0,7, Hands: 9
      CO: $9.15 - VPIP: 16, PFR: 8, 3B: 0, AF: 4,0, Hands: 38

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with A:diamond: 9:diamond:
      1 fold, MP raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.20
      normálně folduju ale přehlídl jsem se a uvědomil si to až na F
      Flop: ($0.65) 7:diamond: 4:diamond: 2:heart: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.40, Hero raises to $1.11, MP calls $0.71

Turn: ($2.87) K:heart: (2 players)
      Hero bets $1.70, MP calls $1.70

River: ($6.27) 8:spade: (2 players)
      Hero checks, MP checks
      byl by tady v takovým spotu dobrej 3 barrel? jestli jo jakej bys volil sizing ja se rozhodl x/f protoze je to uknown a jeste moc tady ty 3barrel bluffy nevim kdy dobre pouzit
      Final Pot: $6.27
      Hero shows Ad 9d
      MP shows 7s Ac
      MP wins $5.99
      (Rake: $0.28)
  • 8 odpovědí
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Ahoj, zkusim neco srozumitelneho napsat... :) Preflop - A9s je hranicni call, da se i zahodit. Chce si uvedomit, ze OOP to nebude zadny money maker.

OTF - Proti neznamemu hraci a jeste OOP se nepoustim do zadnych velkych projektu. Handa se da v pohode potkontrolovat a hral bych ji tak default. Jeho c-bet mi prijde okish a z MP ma co reprezentovat. Pokud se rozhodnu pro raise, tak na zaklade nejakeho tells, readu. Reprezentujeme jen 77, 44, 22. a nejake slabsi OP jinak nic. Kdyz uz se takhle rozhodnu zablbnot proti unknown rybe bez full stacku, raisnu na 1,62. dostavam urcite vic foldu. Hlavne se pevne rozhonu jestli jsem schopen barelovat dal, protoze OTT svym sizingem moc nereprezentujes! Proti slabsimu hraci budes mit mene fold equity a reg bude mit jasno imo.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Tyradiel,

PF celkem stnd call, pokud to není nit. Postflop jdu c/c F, repuješ toho dost málo raisem na tomto boardu, pokud nějak neslowplayuješ AA PF. Když už tak na tomto T bych si šel pro potbet minimálně, na tomto T budeš pravděpodobně mít strašně moc draws na úkor velmi málo valueruk a pokud plánuješ 2streetovou agresi (co s touto rukou je imho good plan), tak taky spíš vyhovuje vyšší sizing, abys dělal větší tlak na jeho TT/78 apod. a mohl jsi s klidným svědomím c/f-nout R.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Katrisone chtel bych se zeptat, jak lose callujes proti standartnimu hraci BBvsMP? Mam docela problem uhrat ryky A9s profitabilne. Kdyz hitnu flush, tezko se mi OOP dostavaji penize do potu. Muze byt problem, ze nehraju nektere boardy dostatecne agresivne!? Dale pak na flopech Axx jsem dominovan a vetsinou to konci ze 2x callnu TP a R fold... Diky za odpoved.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Záleží, jak přesně si představuješ standardního hráče :) . Na mém limitu si takto představuji hráče s rangí okolo 18% a cbetem někde okolo 55%. Pokud na Tvém limitu hráči otevírají užší range -> defenduj užší range. Pokud cbetují víc -> defenduj užší (nenechají Tě tak často realizovat tolik eq i s missed handami).

Můj default je callovat většinu AXs až na nějaké A2s-A3s, které už 3betuji jako bluff.

Dale pak na flopech Axx jsem dominovan a vetsinou to konci ze 2x callnu TP a R fold... Diky za odpoved.
      Nevidím v tom takový problém.
      A) Z pohledu teorie nikdo Tě nenutí callnout down 100% range. To je jako bys psal, že na Axx boardu musíš foldnout handu jako 44. Ano, musíš, ale od toho tam máš Ax. Stejně tak nemusíš na 3barrely callnout všechny Ax, ale můžeš callnout jen nejsilnější a sety/2p etc..

B) není pravda, že jsi zase vždy s tou rukou dominovaný:
      - na Axx dominuješ stále A2s-A8s ( i když souhlasím, že lepích Ax je víc, protože AJ+ má i offsuited vždy a těch je víc)
      - 9xx dominuješ 98x/T9s, příp., nějaké K9s proti loose soupeřům
      - vždy dominuješ všechny FDs

Jinak je potřeba si uvědomit, že ty NEPOTŘEBUJEŠ tu handu odehrát profitabilně. Pokud foldneš tu handu PF vždy, tak Tvůj WR je -100bb/100, takže Ti stačí mít alespoň -99bb/100. Hlavně nesmíš zapomínat na to, že uzavíráš akci a máš slušné odds, takže mít hodně tight calling už se určitě dávno nedoporučuje. Hlavně skrz to, že už dávno hráči neotvírají <15% z MP a nepoužívají nějaké 3,5-4x sizingy...
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Děkuju za objasnění, část B jsem takhle neřešil, protože MP range, kterou mám sestavenou 16% (používám pro analýzu kompetentního soupeře) má strašně málo 9x comb (J9s, T9s, 99) a proto jsem nevěděl z čeho tahám value? Nebo takhle, věděl, ale když jednu 9x ruku držíme jsme v téhle situaci tak zřídka, že mi to nepřišlo +EV. Můj hlavní důvod, proč jsem přestal callovat do HU s MP A9s, A8s... byla špatná winrate, občas jsem podobně spewnul a situace s TPTK končili vs. OP... Jestli hráči na tvém limitu mají i všechny off suited comba tak to je jiná...

Edit: Když koukám teď do equilabu, tak všechny offsuited, už budou mít jen lagish soupeři, kteří mají open okolo 26%...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Můj hlavní důvod, proč jsem přestal callovat do HU s MP A9s, A8s... byla špatná winrate, občas jsem podobně spewnul a situace s TPTK končili vs. OP
      Pokud si myslíš, že ty handy hraješ špatně, tak klidně calluj tighter a ty spoty se snaž sám analyzovat, abych se byl schopný defendovat profitabilně. Nicméně jaký sample máš na tyto spoty na ruku jako A9s - <10? Vzhledem k tomu, že je moc necalluješ, tak nečekám, že máš vyšší sample - a to je dost problém, protože dokud nemáš obrovský sample, tak stačí, abys tam jednou prohrál v cooleru stack a analýza bude úplně o ničem. Na základě toho nemůžeš objektivně vyloučit jednu handu z range. To je jako bys ohehrál 1k hands, udělal si potom analýzu a zjistil, že AA jsi měl -100bb/100, protože jsi je dostal 3x a 2x a je nějak prohrál...budeš je foldovat? No obv ne, takže není důvod takto přistupovat k jiným handám. Je celkem intuitivní, že 72o neuhraješ profitabilně a AA ano, u hand jako A2s-A9s samozřejmě může záležet na dost věcech jako Tvůj skill a edge nad soupeři. Čím menší cítíš edge, tím tighter bys měl hrát a naopak.

Jestli hráči na tvém limitu mají i všechny off suited comba tak to je jiná...
      Nemají a nebyl to aboslutně point toho, co jsem psal. S rukou jako AXs hlavně dominuješ všechny draws a máš neskutečně dobré odds na pozici, která je poměrně výhodná (uzavíráme akci, nikdo nás už nesqzne etc.). Odds vůči průměrné rangi a 3bb sizingu máš ~31% a eq s handou jako A9s máš 47%. Samozřejmě měli bychom myslet i na eq realizaci, kterou nám typicky znemožní hlavně barrel-happy hráč a teda průměrně bychom měli počítat spíš s něčím jako 39% (toto se dá odhadovat v power equilabu, který bere v potaz hratelnost/realizovatelnost eq té handy). Čím vyšší cbet hráče, tím spíš bys měl počítat s nižší realizovatelností eq (měl bys callovat tighter range) a čím nižší, lepší se Ti realizuje EQ (tím širší bys měl callovat range).

Teda abych to shrnul - A9s je velmi no-brainer easy call, až už dominuje top-pairů kolik chce, ta ruka má prostě velmi dobrou eq vůči jiným handám v rangi a dominuje draws, tolik k tomu :) .
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Promiň že odepisuji až teď a děkuji za podrobné vysvětlení. Teď situaci podstatně líp chápu.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Np, jsem rád, že to je jasnější :) .