[NL5] NL5 Zoom BTN AKs vs SB 4bet Flop facing x/r all-in

• Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.02/$0.05 ZOOM No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Přehrát handu

SB: $4.89 (97.8 bb)
      BB: $6.29 (125.8 bb)
      UTG: $6.80 (136 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      CO: $7.23 (144.6 bb)
      Hero (BTN): $7 (140 bb)

Preflop: Hero is BTN with K A
      UTG raises to $0.15, 2 folds, Hero raises to $0.45, SB raises to $1.24, 2 folds, Hero calls $0.79
      Staty nemám, jelikož na zoomu hrávám sporadicky. Preflop jsem se rozhodnul raisnout hráče z UTG, jelikož to mám suited, mám pozici a kdybych jen callnul, tak nechci, aby se měly blindy možnost levně dostat do hry. Small blind mě raisuje. Měl jsem to zahodit?

Flop: ($2.68) 5 3 Q (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.25, SB raises to $3.65 and is all-in, Hero folds
      Rozhodl jsem se to donknout (je má terminologie v pořádku? Je tohle donk?). Asi proto, že si říkám 5x 3x nemá, to by tak nehrál preflop. Když by měl Queenu, můžu reprezentovat AA/KK. Na jeho raise myslím pro mě jasný fold. Tipoval bych ho na AA/KK. Set QQQ by tak podle mě nehrál a nechal by mě to tam naházet postupně na dalších streetách. Měl jsem jen checknout a využít karty zdarma a zároveň mu nedat možnost pro chek/raise? Co bych v tomto případě měl hrát potom (když bych nehitnul nebo kdybych hitnul)?

Results:
      $5.18 pot ($0.21 rake)
      Final Board: 5 3 Q
      SB mucked and won $4.97 ($2.48 net)
      Hero mucked K A and lost (-$2.49 net)
  • 7 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Ahoj,
      checknul bych ten flop a vzdal když netrefim ani turn. Docela bych tomu cold 4betu dával kredit a netrefený AK bral jako maximálně split, moc toho neporazí.
      Preflop bych to na btn asi calloval. Ale 3bet klidně taky de. Zajímavější je jestli foldnout na 4bet, tam podle mě záleží kolik máš 3bet blufů, horších karet na 3bet než AK.
    • SamHawkins
      SamHawkins
      Bronz
      Registrace: 09.11.2014 Příspěvky: 47
      Na flopu nereprezentujes AA/KK, ty by sly all in pre...x/r all in takhle muze hrat FD s random suited handama ktere 4B pre, pripadne taky AKs, navic muze bez problemu tohle udelat TT/JJ protoze tvuj call preflop vypada ze AA/KK mit nebudes, tak voji range vidi na nizsi par nebo AK. QQ taky nemas moc casto a AQ vetsinou bys mel polozit vuci pre 4B, takze on bude casto dobrej i s jeho nizsim parem.
      Btw, donk by byl kdyz jsi OP a nemas preflop agresi, tomuhle se casto rika "stab" :)
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Zlato
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Diky za reakce.
      SamHawkins: proč bych nemohl reprezentovat aa/kk? Viděl jsem několikrát, že to lidi na nl5 netočí all-in pre ale slowplayuji. Momentálně nemám pevné range, spíš jsem ve fázi, kdy si je tvořím, ale např i twinnovy range co mám, tak tam je BTN vs UTG open raise u AA/KK/AK/QQ 3bet > Stackoff / Call for balance. Dalo by se říct, že to hraju podobně, někdy točím, někdy calluju, spíš asi častěj calluju :(
    • SamHawkins
      SamHawkins
      Bronz
      Registrace: 09.11.2014 Příspěvky: 47
      hm, ono zalezi na tom jake ma staty souper a jestli si myslis ze je schopny 4B bluff...kdyz mas ale UTG (!!!) raise, 3B a cold 4B tak ten cold 4B reprezentuje hodne silnou handu, takze neni treba slowplay...imho proste vuci 4B nemusis mit az tak balanced range na techchle stakes...kdyz oteviras z BTN tak je to neco jineho a samozrejme range budes mit jinou a AA KK reprezentovat muzes.
      Btw, ja nekdy pokladam i AK kdyz by me takhle 4B nejaky vazne tight hrac.
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 485
      na 4bet push preflop. ale ani tu ruku nemusíš preflop 3betovat
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Preflop callujem, handa ma super hratelnost. 3 bet sa tiez da, ale vs UTG rangi bude skor izolacny.
      Sb nema doplneny stack, tak ho budem brat ako possible fish no na tychto stakes ludia nerobia skoro vobec light 4 bety takze push preflop bude tiez izolacny...

OTF. Checkujem back. Mame mizernu equity in 4 bet spote a sb sa len tak svojej handy nevzda. Betom na flope sa zaviazes do potu a v ktorom ani nechces byt. Neblokujes ani spadu takze fold equity este viac klesa....

Ak by som chcel blufovat (co v tomto spote nechcem) tak dam mensi sizing. Pot je uz dost velky a half pot bluffbet je too much, on to s nizsimi pps givapne anyway imo.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      preflop máme celkom problém tým cold 4betom. nemyslím že tu budeme mať profitabilný stackoff. veľmi málo ľudí má cold 4bet range stavanú aj na bluffy ak je samotný 3bet do UTG (extrémne veľa ľudí nemá žiadnu cold 4bet bluff range). najviac by som sa preto prikláňal ku callu. nebránil by som sa ani priamemu foldu. sami si položme otázku, ak často tu my máme bluff cold 4bet range, tak ako často to potom očakávať od súpera

na flope sú obe možnosti ok, call aj stab. ak si sa zohodol stabovať, tak imo netreba ísť sizingom až tak vysoko a stačí betovať aj 1/3. ak by sa nám podarilo vyfoldovať súperove AK, bolo by to super EV+. vzhľadom na to, do akej silnej range callujeme však môžeme ísť aj do "free equity módu" pokúsiť sa pozbierať čo najviac free equity na hitnutie Ax, aby sme mohli random poraziť aspoň KK, poprípade random KQ 4bety.

imo je jedno, ktorú možnosť zvolíš. do tejto situácie sa dostaneš tak raz za 20k hands a veľký moneymaker z toho teda nebude a check aj bet majú svoje výhody§ defaultne by som vo 4bet spotoch hral skôr opatrnejšie a snažil sa tam veľmi neodhadzovať