[NL5] QJo na BB, limpovaný pot proti rybe

• huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Registrace: 19.09.2013 Příspěvky: 66
      Party No-Limit Hold'em, $0.04 BB (8 handed)

Button ($3.69)
      UTG+1 ($4)
      MP2 ($4.19)
      CO ($4.77)
      UTG ($9.63)
      Hero (BB) ($4)
      MP1 ($0.45)
      SB ($4.48)

UTG má staty vpip 49, pfr 8, 3bet 2,6, wtsd 43 na vzorke 163 hand. Mám ho označeného ako rybu.

Preflop: Hero is BB with Q, J
      UTG calls $0.04, 1 fold, MP1 calls $0.04, MP2 calls $0.04, CO calls $0.04, 2 folds, Hero checks
      Zo štyroch súperov čo limpli mám troch označených ako loose pasive ryby, tak som to radšej checkol. Mal som tu raisnúť alebo je check takto oop v poriadku?

Flop: ($0.22) K, Q, Q (5 players)
      Hero checks, UTG bets $0.08, MP1 calls $0.08, 2 folds, Hero raises $0.32, UTG calls $0.24, 1 fold
      Flop ma hituje bombasticky tak plánujem check raise, vytiahnúť value z Kx hand, prípadne Qx hand a flush draws, ktoré nevedia ryby zahodiť.

Turn: ($0.94) 5 (2 players)
      Hero bets $0.45, UTG calls $0.45
      Nič sa pre mňa nemení, valuebetujem ďalej.

River: ($1.84) 10 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.20, Hero calls $0.20
      Checkujem river, dávam súperovi možnosť blafovať. Ale na druhej strane sa zkompletovali backdoor flush draw a gutshot, ktoré si táto ryba teoreticky mohla platiť tak som nechcel riskovať raise. Neviem či som to na rivery mal ďalej betovať alebo som to zahral správne.

Total pot: $2.24

Results below:
      Hero had Q, J (three of a kind, Queens).
      UTG had A, J (straight, Ace high).
      Outcome: UTG won $2.13
  • 6 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Moc malej bet na turnu, to nejde na turn s dvouma FD a SD dát půl potu.
    • SamHawkins
      SamHawkins
      Bronz
      Registrace: 09.11.2014 Příspěvky: 47
      Vetsi bet na turnu, jinak mi to prijde vklidu. Zvlast kdyz ho mas oznacenyho jako station chces betovat blizko potu. River je neprijemny ale betoval bych cca 1/2 potu protoze jakykoli K nebo random draw ktera hitla pair na riveru (TJ, AT) zaplati. Foldnul bych samozrejme na raise.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      máme veľmi dobrú handu a určite by som preflop raisoval. naša handa je voči súperom valuehanda a aj ako bluff veľmi dobre hituje boardy.
      na flope pekný raise, na turne vyšší sizing. sám by som betoval aj river, aby súper nemohol checkovať behind Kx handy
    • huhu666
      huhu666
      Stříbro
      Registrace: 19.09.2013 Příspěvky: 66
      No ten bet na turne som dal fakt nízky, budem si na to dávať viac pozor. A vďaka za hodnotenie.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      xpravda původně napsal
      máme veľmi dobrú handu a určite by som preflop raisoval. naša handa je voči súperom valuehanda a aj ako bluff veľmi dobre hituje boardy.
      na flope pekný raise, na turne vyšší sizing. sám by som betoval aj river, aby súper nemohol checkovať behind Kx handy
      QJo jako BB proti 4 loose limperum raisovat preflop? Vzdyt by to vsichni ci 3/4 docallovali a byli bychom OOP s handou, kterou muze chytnout par, ve kterem stejne muzeme mit horsiho kickera nebo SD, ktery se OOP hraje velmi spatne... prosim jen o vetsi vysvetleni, ja jsem s QJo na BB za preflop akci jako je tahle vzdy rad. Samozrejme, pokud bych dostal call jen od BU a SB, tak raise, ale kdyz je tam UTG, MP1, MP2, tak ti nejspis stejne nezahodi. UTG urcite ne a diky odds pak ostatni svorne tez callnou a jsme na flopu, ktery musime hitnout jako vyse uvedeny priklad, jinak jsme celkem v haji imho. Diky za explain.

Hezky zahrane jinak, skoda toho turnu, tam se pripojuji k ostatnim nazorum, vyssi sizing.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      preto dáš vyšší sizing izoraisu, aby si ich pretriedila ;) . horšieho kickera budeš mať málokedy. na Qx by to znamenalo, že limpuje aj AQ, KQ, čo sa až tak často nestáva.
      tým, že raisuješ preflop ich dávaš pod tlak. často to vyhraješ a pozbieraš pekný pot preflop. ak nie, tak veľmi často vyhraješ cbetom na flope