[NL50] TT set in 3bp @ 4-straight board + theory question

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.50 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $51.01
      SB: $116.63
      BB: $109.36
      UTG: $67.33
      MP: $74.59
      Hero (CO): $50.00

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has T:heart: T:spade:

fold, fold, Hero raises to $1.25, fold, SB raises to $5.00, fold, Hero calls $3.75

Flop: ($10.50, 2 players) A:spade: J:spade: T:diamond:
      SB bets $7.00, Hero calls $7.00

Turn: ($24.50, 2 players) Q:diamond:
      SB bets $14.00, Hero calls $14.00

River: ($52.50, 2 players) 3:club:
      SB bets $90.63 and is all-in, fold,

villain len 14h - hral 38/23, ale 4 stoly => asi reg

je to standard?
      na F imo value na raise/shove nemam (tak 8c lepsich by som mu dal - AA,JJ a nejake KQ), tak som callol, ale zase je tam vela zlych turnkariet.
      T bude z jeho strany asi underbluffovany, ale pride mi to std spolu s R.

-----------------
      a ak mozem jednu od veci otazku, (lebo niekde inde by to nikto neprecital :f_wink: ):
      mozno je to samozrejmost, ale mal by som z teoretickeho pohladu openraisovat viac loose, ked sme napr 3-handed ako 6-handed? lebo vzdy som automaticky bral, ze ano, ale teraz si myslim, ze nie. predpokladam, ze ten vypocet by mal byt na zaklade niecoho takeho ako to popisuje jbpatzer v The education of a modern poker player:
      What hands can you openif you decide that you want a greater than 50% chance of having the best hand. From UTG, there are 5 people left to act, so if you open the best z% of hands, the chance that any single person has a worse hand is (1-z)%, and therefore the chance that any single person has a worse hand is (1-z)^5 %. For this to be equal to 50%, you need z=12,9%. For other positions: 15,9%, 20,6%, 29,3% and 50%.
      Tie cisla priblizne zodpovedaju opening ranges pre 6-handed, okrem BTN a SB, kde hra ulohu pozicia. Teda ten vzorec by sa pre 3-handed nemenil. Ako to teda je? :f_confused: :f_confused:
  • 8 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Prijde mi to v pohode zahrane... Villain ma vsechny lepsi sety. CO se tyce otazlky tak ja hraju zoom kde sem stale 6handed takze sem nic podobneho neresil ale prijde mi to tak ze 3 handed je to prece stejne jako kdyby to bylo 6 handed a 3 pred tebou foldnuli. Tzn. hral bych stejnou range jako klasik BTN kdyz bych byl prvni na rade.
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      JohnyC1337 původně napsal
      CO se tyce otazlky tak ja hraju zoom kde sem stale 6handed takze sem nic podobneho neresil ale prijde mi to tak ze 3 handed je to prece stejne jako kdyby to bylo 6 handed a 3 pred tebou foldnuli. Tzn. hral bych stejnou range jako klasik BTN kdyz bych byl prvni na rade.
      Nesouhlasím. Když je to 3-handed, tak jsi častěji na blindech, tudíž bys měl i více stealovat imo. Jestliže je to 6-handed a 3 foldnuli, tak je rozdíl v tom, že ti budou 3 další handy rozdány "zadarmo" a můžeš si tedy počkat na lepší ruku. Já si tedy myslím, že bys měl být více loose.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      To rozhodne dava smysl.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Byl bych víc loose např. kvůli tomu, že hráči před tebou, kteří zahodí, nebudou mít silné karty. Takže těch "slabých" karet v balíčku bude méně, tudíž SB a BB by měli mít silnější range, než u 3-handed stolu.
      Nevím, jestli by tohle mohl být nějak podstatný důvod, proč být víc loose, ale myslím, že nějaký malý význam by to taky mohlo mít :)
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      penguin13 původně napsal
      JohnyC1337 původně napsal
      CO se tyce otazlky tak ja hraju zoom kde sem stale 6handed takze sem nic podobneho neresil ale prijde mi to tak ze 3 handed je to prece stejne jako kdyby to bylo 6 handed a 3 pred tebou foldnuli. Tzn. hral bych stejnou range jako klasik BTN kdyz bych byl prvni na rade.
      Nesouhlasím. Když je to 3-handed, tak jsi častěji na blindech, tudíž bys měl i více stealovat imo. Jestliže je to 6-handed a 3 foldnuli, tak je rozdíl v tom, že ti budou 3 další handy rozdány "zadarmo" a můžeš si tedy počkat na lepší ruku. Já si tedy myslím, že bys měl být více loose.
      Toto ma tiez napadlo. Lenze je to spravne z pohladu teorie? Ja si myslim, ze by sa teoria mala odvijat skor od niecoho takeho, ako som pisal v prvom prispevku (nehovorim, ze presne takto).

Tym, ze castejsie platis blindy mozu byt menej vyhodne nejake tight explo strategie, napr otvarat len AA. Ale keby to beries teoreticky - nemal by si brat kazdu handu ako izolovanu od ostatnych? Podla mna skor ano. Ine by to bolo pri turnaji, kde ta zeru blindy a nemozes dokupovat.

Akoze netvrdim, ze urcite mam pravdu, len sa mi to zda pravdepodobnejsie zatial...

Byl bych víc loose např. kvůli tomu, že hráči před tebou, kteří zahodí, nebudou mít silné karty. Takže těch "slabých" karet v balíčku bude méně, tudíž SB a BB by měli mít silnější range, než u 3-handed stolu.
      Toto je urcite pravda, efekt je ale podla mna zanedbatelny. Aj ked zase trochu to odporuje tomu, co som tvrdil doteraz, takze neviem.
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      Zkus se na to podívat z druhé strany, z pohledu BB. U 6-handed je BB v dost nevýhodné pozici, ve většině času hraje OOP proti 4 různým pozicím. Jestliže ty u 3-handed hry nebudeš víc loose na BTN, hodně usnadňuješ život BB, který bude hrát IP vs SB. To by podle mě měl být dost pádný argument pro více loose hru.
      Moc nerozumím tomu, co se změní, jestliže budem brát každou handu izolovaně. Stále to přece bude buď hra 6-handed, nebo 3-handed,

Jinak souhlasím s Marffim, taky jsem nad tím přemýšlel, ale výsledný efekt bude podlě mě dost malý, až zanedbatelný.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Zkus se na to podívat z druhé strany, z pohledu BB. U 6-handed je BB v dost nevýhodné pozici, ve většině času hraje OOP proti 4 různým pozicím. Jestliže ty u 3-handed hry nebudeš víc loose na BTN, hodně usnadňuješ život BB, který bude hrát IP vs SB. To by podle mě měl být dost pádný argument pro více loose hru.
      No hej, BB ma lepsiu poziciu ako 6-handed, lenze to moze byt kludne tym, ze ta hra je jednoducho tak postavena. Ked sme 3-handed, tak obv kazdy hrac by mal byt v ovela lepsej pozicii ako 6-handed a mal by vyhrat ovela viac hand.

Moc nerozumím tomu, co se změní, jestliže budem brát každou handu izolovaně. Stále to přece bude buď hra 6-handed, nebo 3-handed,
      No ze keby sa na kazdu ruku pozeras izolovane, tak ti odpada argument o tom, ze pri 3-handed castejsie platis blindy, a teda mal by si byt viac loose.

Mozno mas pravdu, ale tieto argumenty nie su dostatocne...
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      1)efekt toho, ze na 6handed pred nami napr 2ja hraci foldli je zanedbatelny, kedze range ktore sa hraju za 100bb niesu nijako prilis linearne(a napr to, ze oni s vacsou pravdepodobnostou nemali Ax je skoro jedno, pretoze vs nas open ostatny budu tiez foldovat napr A2o). Matematicky zratat tento efekt je velmi narocne a nerobi to skoro ziadny rozdiel.

2)Ak vychadzame z toho, ze plati 1), potom je uplne jedno ci sme 3handed na btne alebo hrame 6max na btne, situacia je rovnaka. Argument s tym, ze castejsie platime blindy je samozrejme chybny, pretoze ci uz 6maxe alebo 3maxe kazdy z hracov plati blindy s rovnakou frekvenciou.
      Rozmyslat sposobom, ze blindami si "zaplatime" kolo hry tu nieje uplne pouzitelne- z kazdej pozicie sa snazime otvarat vsetky ruky, ktore su +EV open(najhorsia ruka z nasej opening range by mala mat ev=0). Ak ma napriklad na 3handed stole na btne open s K5o EV=0, tak potom bude mat EV=0 aj na 6max stole ked sme btn(ak sme prijali 1))