[NL10] KK call OTR?

• Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $10.00 (VPIP: 15.28, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 8.33, Hands: 73)
      SB: $10.70 (VPIP: 17.65, PFR: 17.65, 3Bet Preflop: 14.29, Hands: 17)
      BB: $12.53 (VPIP: 19.55, PFR: 13.41, 3Bet Preflop: 3.85, Hands: 182)
      UTG: $10.30 (VPIP: 17.86, PFR: 13.22, 3Bet Preflop: 5.15, Hands: 376)
      MP: $6.29
      Hero (CO): $10.57

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has K:club: K:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.30, fold, fold, BB raises to $0.95, Hero calls $0.65

Flop: ($1.95, 2 players) T:heart: T:spade: J:spade:
      BB checks, Hero checks

Turn: ($1.95, 2 players) T:diamond:
      BB bets $1.30, Hero calls $1.30

River: ($4.55, 2 players) Q:heart:
      BB bets $10.28 and is all-in, Hero...?

Ahoj, PF flatuji vs. tight hrac (BB raises to $0.95 sizing na poznamku, nekdo tak hraje monstra, nekdo bluff, ale priklanim se k sirsi range). Flop(lead?), turn snad standart. OTR - dostavam insta shove. Celou line zahral bez zavahani. Call? Fold? Jak hrajete?
  • 3 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Corn3r,

na CO velmi stnd 4b/get it in PF, pokud nemá vysloveně 1% poziční 3b, co evidentně nemá. Postflop bych spíš staboval F, ale s tím Ks můžeme občas i checknout beh, T bych hrál stejně a R je těžký, od tohoto hráče to dost působí jako nuts, se kterými si jde pro value z horších FHs, na druhou stranu můžeme vyloučit nějaký shove s Qx, když jsme takto underrepnuli handu...nevím, no, myslím si, že Qx by neshovenul, callnul jsem toto párkrát a co si vzpomínám, tak jsem málokdy viděl něco jako nuts/close to nuts, takže exploitativně spíš folduji, ale hlavně hrál bych celou tu handu úplně jinak.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      na CO velmi stnd 4b/get it in PF, pokud nemá vysloveně 1% poziční 3b, co evidentně nemá.
      Urcite nema 1% 3-bet na SB, BB vs. CO, BTN maji i hodne tight hraci okolo 6-7%, 1-2% 3-betuji zasadne z MP, CO vs UTG, MP. V cem vidim vetsi problem je, ze calluji extremne malo na 4bet 1-3% a 4-betuji snad jen AA, KK, AK obcas pridaji i QQ, JJ, proto mi flat PF prijde jako dobra option, kdyz k tomu pridam moji image, tak koho jineho by 3-betovali light. :D

{Edit: xBeh flop v jeho ocich capne nasi range a muze dostat napad otocit nektere non equity handy na bluff.} musim na to jeste kouknout doma furt tak budeme hrat monstra (JT, JJ, TT)

lead flop - vyfoldujeme pripadne bluffs. Z value range targetujeme QQ, AK, AQ (AQ casto jen callne PF), do hand jako AA, TT, JJ se value ownem.

Z jeho bluff 3-betu maji equity handy (As9s, 9s8s, 8s7s, 7s6s, As5s, 6s5s, As4s, As3s, As2s) zas nevim jak hodne happy bude callovat na sparovanem boarde vsechny FD... Ale kdyz jsem si to takhle napsal, tak jsem pro lead s nejakym shallow sizingem...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Nevidím žádnou otázku, ale jen obhajobu postnuté handy, na co přesně se chceš zeptat?:) Protože já jsem napsal, co si myslím, že je podle mě stnd a nevidím, jak by vůči nějakému tighter nitfishi mohlo být cokoliv kromě 4b/c higher EV, když ani neznáš jeho postflop tendence. Napsat "flat si myslím, že je lepší" potřebuje i nějaké odůvodnění. Tvoje "Image"není dostatečný důvod, protože toto toho hráče často vůbec zajímat nebude. Zkusím teda nějak reagovat na to, co jsi psal.

{Edit: xBeh flop v jeho ocich capne nasi range a muze dostat napad otocit nektere non equity handy na bluff.} musim na to jeste kouknout doma furt tak budeme hrat monstra (JT, JJ, TT)
      Nevím no, trochu mi to připadá, že jednoduchá straight forward hra Tě nějakým způsobem neuspokojuje a rád se leveluješ do linií, které z nějakého důvodu považuješ za lepší. Víš, jak často delayed cbetuje? Nebo in general myslíš, že 20/14/4 hráč bude postflop monkey, že začne poslušně všechno bez EQ bluffovat po našem checku?:)

lead flop - vyfoldujeme pripadne bluffs. Z value range targetujeme QQ, AK, AQ (AQ casto jen callne PF), do hand jako AA, TT, JJ se value ownem.
      Jak jsem psal, s KKsx připouštím check, ale pokud Tvůj důvod není něco ve smyslu "chci si posilnit check beh linie vůči aggro hráči", tak je to jednoduše ztráta value. A 20/14 hráč typicky nebude člověk, vůči kterému bych chtěl hrát nějak balancovaně a posilnit range vs delayed

Z jeho bluff 3-betu maji equity handy (As9s, 9s8s, 8s7s, 7s6s, As5s, 6s5s, As4s, As3s, As2s) zas nevim jak hodne happy bude callovat na sparovanem boarde vsechny FD... Ale kdyz jsem si to takhle napsal, tak jsem pro lead s nejakym shallow sizingem...
      Je na BB, většinu z těchto ruk calluje PF, resp. řekl bych, že dokonce všechny s největší pravděpodobností. Pokud něco z toho 3betne, na 99% to hráči cbetnou.

Teda jeho range spíš vidím jako potcontrolled QQ/Jx, mby nějaké AK, give-upy etc. Nemyslím si, že extrémně často checkne AA a spíš mby občas něco jako JJ, s čím se cítí komfortně slowplayovat, ale to je dost málo komb.

Každopádně - jak jsem psal, připouštím jak PF call v určitých spotech i check beh, jenom toto se mi bez dalšího infa nezdá jako highest EV a většinou nebude (na toto btw.dělal i analýzy Yegon a u většiny hráčů mu vyšlo, že flatování má mnohem nižší EV v porovnání s 4betem).