[NL25] nutflush vs F agression

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř reg. 22/18/9,1F raise OOP 29. vzorek 1,7K hand. Na tomto flopu bude raisovat jen hotové flushe a sety, zároveň já hodně kombinací flushí, s kterýma by calloval na SB blokuji. Turn je pro mě poměrně dobrá karta, snižuje množství setů, které může mít, jediné, co mi připadá, že může mít je 44,88 (hodně malá pravděpodobnost). TT by pravděpodobně 3betoval PF. Na R jsem si na 90% myslel, že jsem horší a stojím proti FH, ale jsem na topu range a kdybych tu foldoval nut flush, tak folduju snad všechno... Jak je to s tím topem range? Vím, že bych to foldovat neměl, ale tady prostě nevidím jedinou handu, kterou bych porážel a šla x/r F a B,B na tomto runoutu. Slabší flushe si myslím, že T nebo R už checkne?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $40.03 (200.2 bb)
      BB: $22.31 (111.5 bb)
      MP: $19.50 (97.5 bb)
      CO: $23.39 (117 bb)
      Hero (BTN): $21.22 (106.1 bb)

Preflop: Hero is BTN with A K
      2 folds, Hero raises to $0.40, SB calls $0.30, BB calls $0.20

Flop: ($1.20) 8 4 T (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.80, SB raises to $2.80, BB folds, Hero calls $2.00

Turn: ($6.80) 8 (2 players)
      SB bets $4.20, Hero calls $4.20

River: ($15.20) 3 (2 players)
      SB bets $32.63 and is all-in, Hero calls $13.82 and is all-in

Results:
      $42.84 pot ($2.14 rake)
      Final Board: 8 4 T 8 3
      SB showed 8 8 and won $40.70 ($19.48 net)
      Hero mucked A K and lost (-$21.22 net)
  • 9 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Čau,
      nejaké nut flushe chceme callovať na flope, imo lepšie je AdKd než Ad2d, kde s AdKd blokujeme nejaké tie horšie flushe, ktoré môže stacknúť.

,, Turn je pro mě poměrně dobrá karta, snižuje množství setů, které může mít"
      :f_confused:

Na riveri má 8 komb lepšieho (44, 88, TT, T8s), takže potrebuješ, aby bluffoval 3 kombá. Podrepoval si svoju handu, FHs v rangi nemáš, maybe uvidíš shove od Qdxd. Nefoldujem.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      JohnDoe1313 původně napsal
      Čau,
      nejaké nut flushe chceme callovať na flope, imo lepšie je AdKd než Ad2d, kde s AdKd blokujeme nejaké tie horšie flushe, ktoré môže stacknúť.

,, Turn je pro mě poměrně dobrá karta, snižuje množství setů, které může mít"
      :f_confused:

Na riveri má 8 komb lepšieho (44, 88, TT, T8s), takže potrebuješ, aby bluffoval 3 kombá. Podrepoval si svoju handu, FHs v rangi nemáš, maybe uvidíš shove od Qdxd. Nefoldujem.
      Ten poměr vypočítáváš jak ty bluff comba vůči value combům? S tou 8 to bylo samozřejmě myšleno ironicky :D
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

toto je strašně sick spot abych pravdu řekl, tak moje předpoklady jsou trochu jiné. Zkuste mě opravit, ale SBvsBTN CC range hráče 22/18 bude dost tight (jestli máš stats, můžeš hodit přesný CC v těchto pozicích). Teda imho:
      1. T8s nemusí mít a asi mít opravdu nebude, TT může 3betovat..z čehož asi může vyplývat, že máme o něco jasnější calldown, ale...
      2. Nemyslím si, že moc hráčů mw poty bluffuje, na monoboardech specificky nevím, ale moc bych s tím na těchto stakes nepočítal..
      3. Má naprosté minimum horších flushí s tím, co je na boardu a s tím, co my držíme...teda hlavně QJdd..nebo myslíte, že má J9dd? 67dd? Já bych s tím prostě nepočítal.

Board: T:diamond: 8:diamond: 4:diamond:  8:club:  3:heart:
             Equity     Win     Tie
      MP2    80.00%  80.00%   0.00% { 88, 44, QdJd }
      MP3    20.00%  20.00%   0.00% { AdKd }

Odds máme 13,82/(13,82+13,82+15,2) = ~32%

Musel by mít přesně 1c bluffu, nebo něčeho jako J9dd, aby to bylo +ev...myslíte, že má? Můžeme klidně udělat nějaké hlasování, ale podle mě pokud nemá něco jako >10% CC v těchto pozicích, tak asi toto bude dost tight fold, nevěřím, že tam má ever bluff takový hráč.

Btw.:
      FHs v rangi nemáš, maybe uvidíš shove od Qdxd.
      Toto nechápu, proč na BTN nemáme FHs? Resp. ty bys 3betoval na F všechny různé 44/T8s etc.? Proč? Nebo shovoval na T? Myslím si, že FHs teda máme, ale hlavně explowise toto nemusí být rozhodně +ev calldown, na naší range bych asi úplně nehleděl, pokud soupeř nemá dostatečně horších ruk v rangi.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Misread z mojej strany, myslel som, že raisuje BB. Potom imo naozaj nemá zmysel protektovať si ranges a rovno by som stackoffoval flop do silnej range, než príde action killer. As played skôr to vychádza na fold, bluff by som tu neočakával, resp. bluffing range blokujeme a od QdJx by som 3bar neočakával (ak to calluje vôbec preflop).

hediaces: pot odds máš $13.82/$42.84=32,3%. Ak má 8 komb lepšieho, to je 67,7% range, ktorá ťa môže beatovať (=1-odds). Takže trojčlenkou dostaneš, že ak 67,7% je 8 komb, tak 100% je 12 komb (=8/0,677), teda bluffing range by mala byť minimálne 12-8=~4 kombá (okej, asi som zle zaokrúhlil, keď som naposledy dostal 3). Pre kontrolu tvoje odds cez kombinácie sú 4/(4+8)=33,3% (odchýlka je spôsobená zaokrúhlením).

,,Toto nechápu, proč na BTN nemáme FHs?" Pardon, zle som sa vyjadril :) V očiach villaina moc FHs nemáme, pretože väčšina hráčov stackne na flope všetky sety, takže to vychádza iba na 1 kombo T8s. Určite máme FH v range.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ok, tak už si rozumíme :) . S argumenty pro fastplay na F souhlasím, taky option v podstatě exploitativně, jeho range už je tak silná, že stejně většinou nefolduje. Pokud tyto důvody nemám, tak AKdd hrávám vždy jen b/c.
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Registrace: 31.05.2007 Příspěvky: 949
      Ahoj,

ja tohle fastplayuju na F. 3way tam je silny vzdy a diamond T ti blokne spoustu akce.
      imo na riveru nema horsi nez FH. Pokud to uvidim, tak je to na poznamku.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Taky se mi zpětně nejvíc líbí fatplay na F - otázkou je,jaký sizing zvolit - asi se mi nejvíc líbí shove - 3bet vypadá hoodně silně, shove vypadá více bluffy na nějakou draw, myslím, že set na shove neshodí nikdy... je tak?
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Jinak si to dobře odhadl Katri - soupeř má SB CC přesně 10% - podle mě J9s určitě nemá, jediné, co mi dává smysl je QdJd,případně JdTd, které by teoreticky mohl CC ze SB.
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Registrace: 31.05.2007 Příspěvky: 949
      hedisaces původně napsal
      Taky se mi zpětně nejvíc líbí fatplay na F - otázkou je,jaký sizing zvolit - asi se mi nejvíc líbí shove - 3bet vypadá hoodně silně, shove vypadá více bluffy na nějakou draw, myslím, že set na shove neshodí nikdy... je tak?
      vcera jsem na to koukal ve sve hh. Za 500k na IPK sites nl25 tam mam dost obdobne s mensim 3betem.
      A obecne v techto spotech vidim minimum foldu na reraise or shove F. V podstate vzdy koukas do nizsi flushe nebo setu.
      Takze bych to fastplayoval na F. Osobne radsi shove. Vypada vic weak.