[NL10] KQs vs 3 barrels

• Morius
      Morius
      Bronz
      Registrace: 15.08.2012 Příspěvky: 99
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $14.18
      BU:
      $10.00
      SB (Hero):
      $10.04
      BB:
      $25.31
      MP3:
      $11.06

Preflop: Hero is SB with Q, K.
      MP3 raises to $0.25, 2 folds, Hero calls $0.20, BB folds.

Flop: ($0.6) T, Q, 6 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.39, Hero calls $0.39.

Turn: ($1.38) 2 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $0.92, Hero calls $0.92.

River: ($3.22) Q (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $2.70, Hero calls $2.70.

Hráče jsem považoval za rega. Neměl jsem na něj handy.

Fa T standardně calluji. Je R zahrán v pořádku? Už jsem nějak nebyl schopný handu zahodit. Pořád tam soupeř mohl bluffovat missnutý SD a FD...
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Morius,

z pohledu range - pokud předpokládám, že calluješ defaultně tight range, co bys SB vs Any position měl, tak na tomto R Ti stačí callnou v podstatě AQ/TT/66. Jak jsem na to přišel - na každé streetě potřebuješ defendovat ~60% range vůči jeho sizingům (na R o něco víc vzhledem ke zvýšení sizingu) -> pokud mezi sebou vynásobíš 0,6*0,6*0,55, tak Ti vyjde ~20% -> teda z Tvé PF range (co by mělo být okolo 6%), potřebuješ defendovat ~1,18% (0,2*6). Pokud se podíváš, co takto tight range na tomto boardu je, tak po odečtení blockerů je AQ/66/TT přesně 1,3%, pokud máš v rangi QTs, tak o to lépe. KQs je teda vůči tomuto sizingu imo fold na R by default.

Kdybychom se měli dívat na ten spot exploitativně, tak spíš předpokládám, že ho budou hráči když už tak underbluffovat a nebudou betovat for thin value nic horšího (jsi poměrně dost perceived na Qx), teda defendovat víc z tohoto pohledu nedává smysl, pokud nemáme ready na konkrétního hráče, že je overaggro postflop.