[NL10] KJo 4-bet spot COvsSB. call R?

• Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $13.63 (VPIP: 18.67, PFR: 16.00, 3Bet Preflop: 3.45, Hands: 77)
      SB: $16.70 (VPIP: 33.33, PFR: 28.57, 3Bet Preflop: 15.38, Hands: 111)
      BB: $7.89 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)
      UTG: $24.30 (VPIP: 18.73, PFR: 11.55, 3Bet Preflop: 3.64, Hands: 256)
      MP: $14.02 (VPIP: 21.57, PFR: 13.73, 3Bet Preflop: 18.75, Hands: 51)
      Hero (CO): $14.33

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has J:club: K:diamond:

fold, fold, Hero raises to $0.30, fold, SB raises to $1.05, fold, Hero raises to $2.10, SB calls $1.05

Flop: ($4.30, 2 players) 2:diamond: 6:heart: 4:diamond:
      SB checks, Hero checks

Turn: ($4.30, 2 players) J:heart:
      SB bets $2.05, Hero calls $2.05

River: ($8.40, 2 players) 3:spade:
      SB bets $12.55 and is all-in, Hero...?

S villainem jsme si vytvorili jakousi dynamiku(ZOOM), kdykoliv jsme se potkali u stolu, tak me 3-betnul. Docela se to rozjelo, tak jsem cokoliv s blockerem 4-betoval zpatky. A vznikla tahle handa, kde mi shovne river...

4-bet spoty moc neovladam, tak urcite uvitam nejake poznamky k me postflop hre a OTR Call, Fold? (WTSD: 22 WSD: 40 WWSF: 17) 123h
  • 5 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Corn3r,

PF 4b je u mě stnd s touto rukou v těchto pozicích, takže to nemůžu nějak zkritizovat :) . Akorát volil bych něco jako 2,3$, obzvlášť když jsme deeper, ale je možné, že ani ten 2x nebudou OOP tolik callovat, takže to nemusí mít až tak velký vliv snad.

Postflop - cbetnul bych s nějakým ~1/3p sizingem, máš backdoor, overs, not so bad na cbet + jeho ten board moc nehituje. As played - jsi dost na topu range zřejmě. Sice já bych pro tyto případy checkoval na F dost ruk jako AA/KKdx, ale nevím, jak často je tam máš. Jsi perceived na něco typu AK, takže si myslím, že tam může sem tam něco bluffnout. Nevím ale, jak často na Tvém limitu vídáš bluffy na těchto runnoutech, kde missnou 2FD (hráči to velmi neradi bluffují, protože čekají bluffcatch velmi často) a zrovna tak jste deep + overbety taky málokdo používá, takže bych to shrnul - rangově předpokládám, že zřejmě stnd, pokud toto checkuješ beh a neslowplayuješ tak často, explowise si umím představit fold, obzvášť pokud použil velmi rychlý timebank.

(WTSD: 22 WSD: 40 WWSF: 17) 123h
      Dost irelevantní na tomto samplu.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Postflop - cbetnul bych s nějakým ~1/3p sizingem, máš backdoor, overs, not so bad na cbet + jeho ten board moc nehituje
      Na ZOOMu c-betuju celkove min 46% po 500k, jako value line hraju casto x-b-b.(Ve videu pro ZOOM200 o tehle line mluvi yegon). Dale si odpoustim c-bet na vice konektnutych boardech a m-way se slabsimi hraci nebo unknown. Co dokazou callovat az do SD mi hlava nebrala a pridaval jsem jen dead money. (nebo zas spatna selekce, tezko rict)

Ted k 1/3 sizingu, opet nechci situaci nejak pausalizovat, ale prislo mi, ze trochu agresivnejsi hrac na 1/3 c-bet casto fightoval back. Vyhodnejsi mi prisla delay agrese se spravnym nacasovanim a sizingem. Urcite ne ve vsech situacich, ale tady jsme byli uz v 7. 4-bet spotu a bylo jasne ze range budou hodne wide.

As played - jsi dost na topu range zřejmě. Sice já bych pro tyto případy checkoval na F dost ruk jako AA/KKdx, ale nevím, jak často je tam máš.
      AA, KK calluji proti tight souperi a snazim se byt IP. Proti aktivnejsimu hraci si vic timebanknu a 4-bet/call. Sizing jsem okoukal od nejakeho semirega na limite. :D Konkretne v tomto pripade bude urcite lepsi pridat.

Hned dalsi sehravku s villainem jsem chytnul AA. :)

PokerStars - $0.10 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $14.31 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 2)
      SB: $11.98 (VPIP: 33.33, PFR: 28.07, 3Bet Preflop: 16.28, Hands: 120)
      BB: $21.31 (VPIP: 16.44, PFR: 15.07, 3Bet Preflop: 3.23, Hands: 73)
      UTG: $16.24 (VPIP: 33.33, PFR: 18.52, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 27)
      MP: $14.56 (VPIP: 19.66, PFR: 12.93, 3Bet Preflop: 6.12, Hands: 119)
      Hero (CO): $11.84

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has A:diamond: A:heart:

fold, fold, Hero raises to $0.30, fold, SB raises to $1.00, fold, Hero raises to $2.10, SB raises to $11.98 and is all-in, Hero calls $9.74 and is all-in

Flop: ($23.78, 2 players) J:spade: 2:diamond: 8:diamond:

Turn: ($23.78, 2 players) K:heart:

River: ($23.78, 2 players) Q:diamond:

SB shows Q:spade: A:club: (One Pair, Queens)
      (Pre 8%, Flop 3%, Turn 9%)
      Hero shows A:diamond: A:heart: (One Pair, Aces)
      (Pre 92%, Flop 97%, Turn 91%)
      Hero wins $22.71
      Rake paid $1.07

Nevím ale, jak často na Tvém limitu vídáš bluffy na těchto runnoutech, kde missnou 2FD (hráči to velmi neradi bluffují, protože čekají bluffcatch velmi často)
      Ano, cekam velmi casto bluffcatch (hodne jsem si odcalloval), chce vedet kde folduji... Jinak to je paleni penez! Nemuzu zapomenout na situaci, pri experimentovani s 2x OB river a do chatu mi villain pise "aha, takhle blaffujou na pokerstrategy, tak call" a v SD mi ukazal 3 par na dost scary boarde. :D
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ok, 0 otázek, ale jen obhajoba, ale co nadělám, zkusím reagovat no pointy :)

Na ZOOMu c-betuju celkove min 46% po 500k, jako value line hraju casto x-b-b.(Ve videu pro ZOOM200 o tehle line mluvi yegon). Dale si odpoustim c-bet na vice konektnutych boardech a m-way se slabsimi hraci nebo unknown. Co dokazou callovat az do SD mi hlava nebrala a pridaval jsem jen dead money. (nebo zas spatna selekce, tezko rict)
      Výborná linie na boardech, kde budeš hodně ruk checkovat beh pro potcontroll, příp.,hodně ruk nebude potřebovat protekci. Low board je přesně board, kde mi časté delayed cbetování nedává smysl. Board jako KXX bude určitě o dost lepší už skrz to, že hodně ruk jako KJo/QQ etc. checkuješ beh. Rozlišuj spoty, pokud yegon mluví o linii, určitě tím nemyslí, že je perfektní na 100% strukturách.

Btw.connectnutých - doufám, že jsi nemyslel přesně tento board, ale všeobecně, protože tento board connectuje s asi 0c v soupeřově rangi.

Ted k 1/3 sizingu, opet nechci situaci nejak pausalizovat, ale prislo mi, ze trochu agresivnejsi hrac na 1/3 c-bet casto fightoval back. Vyhodnejsi mi prisla delay agrese se spravnym nacasovanim a sizingem. Urcite ne ve vsech situacich, ale tady jsme byli uz v 7. 4-bet spotu a bylo jasne ze range budou hodne wide.
      Vadí to něčemu, že to budou raisovat, pokud tak hraješ i value? Můj standard sizing je tu 1/3p, takže mi jedině bude vyhovovat, pokud do toho spewne. Pokud zjistím, že ho to 100% času inducenulo, tak pak exploitativně bluffy budu betovat jinak, ale je to velmi často jen selektivní paměť, tzn. - 2x jsem za poslední dobu dostal c/r vs 1/3p a tak sizing zavrhnu pro všechny situace nehledě na to, že jsem ho vlastně udělal 10x a ani jednou to nebylo na low boardu ve 4betnutém spotu. Volit 1/3p sizing není good pro všechny spoty, ale nevidím důvod volit v tomto spotu jiný sizing na boardu, který totálně missuje range soupeře.

AA, KK calluji proti tight souperi a snazim se byt IP. Proti aktivnejsimu hraci si vic timebanknu a 4-bet/call. Sizing jsem okoukal od nejakeho semirega na limite. :D Konkretne v tomto pripade bude urcite lepsi pridat.
      Odkoukávat věci od semirega na nl10 nebude nejlepší způsob inspirace, na tom se asi shodneme:) .

Ad AQo hand - pokud máš aggro image a slowplayuješ KK+ tak často, jak jsi psal, tak toto je od něj poměrně pěkný 5b, dobrá ruka na 5b bluff, neviděl bych to z jeho strany na nějakou spew, ale spíš nechápu, jak můžeš 5betovat AA, když jsi u KK ruky psal, že vůči aktivnějším slowplayuješ KK+ často. Tady jsi vůči agresivnímu a 5betneš AA...tam jsi slowplayoval vs 20/14/4 KK, já osobně to dělám když už tak přesně naopak.

Anyways, celkově mi přijde, že jsi neskutečně feelingový hráč (to neber špatně, ani to tak nemyslím) - vídám hrozně moc reasoningů typu "teď mně přišla vhodnější delayed agrese", nebo "teď mi přišla jako lepší slowplay s KK" a naprosté minimum odůvodnění s nějakým matematickým backgroundem, nebo položené na solidních readech/statech na velkém samplu. Resp. alespoň já je nevidím. Klidně mě oprav, jestli se pletu, ale celkově já osobně bych na feelingu nestavěl a spíš se ho snažil využít v nějakých těsných spotech, nebo ve spotech proti rybám, kde rangově hrát nemá cenu.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Anyways, celkově mi přijde, že jsi neskutečně feelingový hráč
      V textu nahradím feelingový za exploitativní přístup, protože mojí hru se snažím tak hrát, i když to tak nevypadá...

Ano, ono to tak bude, protože jsem situace matematicky nikdy neřešil. V RL jsem celkem zmatkář a dělám spoustu chyb. Proto jsem se naučil ingame řešit v první řadě range vs range! Když přijde flop řeknu co villain může mít a co ne a také co čeká od mé range. Podle sizingu a time tells se během handy různě přizpůsobuju a snažím se určit co drží. Podle hráče, nebo na základě stats exploituju.(když mi situace příjde +EV, klidně i s ATC) Když už se rozhodnu blafovat, tak timuju a sizuju jako s value, kterou tam ve většině případů mám, protože ne vždy je struktura nebo příchozí runout pro blaf vhodný. Když si myslím, že situaci hraju špatně nebo si nedokážu najít dostatek argumentu pro akci píšu do HJ. Společně s myšlenkovým pochodem. Nechci si v HJ zvyšovat ego, ale snažím se ve hře zlepšit, proto píšu vše co si myslím, i když moje argumenty můžou působit jakkoliv komicky pro GTO hráče. Rád se nechám nasměrovat, vyslechnu kritiku a zkusím ve hře aplikovat. Tvoje texty jsou plné dobrých points a moje plays plné špatných návyků a chyb, které můžu nevědomky prezentovat jako správné. Přesně si nejsem jistý jestli je exploitativní přístup správný? (těžko se mi některé situace balancuji, když většinu sehrávek, hraji proti rybám nebo špatným hráčům) Při posunu v limitech pak můžu mít problém, ale nikdy jsem si nedával cíle jako... do konce roku chci hrát NL10. Klidně odehraji dalších 2M hands na NL2, ale na konci roku chci vidět nějaké zlepšení v kvalitě hry! Co jsem za poslední 4 roky zkoušel, mi čistě exploitativní přístup přijde pro micros(zoom) nejprofitabilnější...

Slovo konektnuty jsem použil trochu nešťastně(v textu jsem měl napsat wet strukturách), nebo možná nevím co přesně znamená?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ohledně exploitativní strategie vs GTO vs feeling etc. - nikdy to není tak, že chceme hrát jen feelingově, nebo jen exploitativně, ale ideálně tyto dovednosti kombinovat a aplikovat je vhodně při hře. Co tím myslím - já např.ke spotům přistupuji takto:
      1. Rangově - vím zhruba co a jak chci hrát, abych v klíčových momentech hry nebyl sám exploitable, resp.abych nefoldoval příliš v situacích, které hráči umějí exploitovat - tzn. snažím se nemít vysoký fto3b, vysoký ftocbetF etc. Zároveň snažím se odhadnout, co by mohl soupeř mít, jak ho hituje board etc.

Můžeme to nazvat nějaký můj gameplan - perfektní na tomto je, že i kdybych byl vůči unknownovi, tak nebudu úplně lost, protože pokud jsi čistě exploitativní hráč, často začneš hledat něco, co v tom spotu není, co nemáš ověřené, nebo na co nemáš dostatečný sample...a dělat extrémně suboptimální rozhodnutí.

2. Exploitativně - od svého default gameplanu ze odchyluji v určitých momentech, pokud znám dobře populační tendence a mám je zanalyzované, příp.pokud vím konkrétní info na hráče.

3. Feeling - pokud jsem vůči rybám, které hrají total random, tak je celkem fajn občas spolehnout se na nějaký feeling za základě podezřelých bet-sizingů/timingů etc...

V praxi by to mohlo vypadat takto - mám v určitém spotu TPGK na Kxx boardu a vím, že je to součást mé calldown range by default. Co ale pokud mám info, že za posledních 20 spotů měl soupeř 0 bluffů ve 3barrelech? Co pokud jsou jeho tendence cbetů 60F-50T-20R? Chceme callovat down balancovaně? Ofc ne...Co pokud je to ten samý hráč, ale zatím eviduji ne 20 spotů na R, ale jen 2 se stejným výsledkem - je to read, na který bych se mohl spolehnout? Evidentně ne...Stejně věci jako WSD/WWSF/WTSD - dost užitečné, pokud máš např.na hráče 5k hand, dost irelevantní, pokud na něj máš 120h.

Rozhodně se teda snaž zlepšovat ve všech směrech, fakt si nemyslím, že v prostředí, kde se hodně hráčů zlepšuje a kvalita regů na nl10 je jak na nl100 4 roky zpět, je dobré spoléhat se jen na exploit/feeling, spíš by mělo jít o ROZŠÍŘENÍ Tvé default strategie.

Ad connectnutý - A72 board connectuje s přesně 0 možnými handami (nejsou možné SD), board jako 789s je extrémně connectnutý. 642s sice není úplně neconnectnutý, ale v tomto spotu v kontextu soupeřovy range je dost neconnectnutý (většina hand může být něco jako AQ, TT, AJs, TJs etc...).