[NL10] KQo v 3bet potu

• Morius
      Morius
      Bronz
      Registrace: 15.08.2012 Příspěvky: 99
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $10.00
      SB (Hero):
      $24.89
      BB:
      $21.24
      MP2:
      $10.61
      MP3:
      $10.19
      CO:
      $9.65

Preflop: Hero is SB with Q, K.
      2 folds, CO raises to $0.20, BU folds, Hero raises to $0.70, BB calls $0.60, CO folds.

Flop: ($1.6) 4, 2, T (2 players)
      Hero bets $0.80, BB calls $0.80.

Turn: ($3.2)A (2 players)
      Hero bets $1.80, BB calls $1.80.

River: ($6.8) T (2 players)
      Hero checks, BB checks.

Final Pot: $6.8.
      Results follow:

BB shows two pairs, aces and tens(A Q).
      Hero shows a pair of tens(Q K).

BB wins with two pairs, aces and tens(A Q).

Na hráče jsem neměl handy, považuji ho tedy za rega.

PF nestandardně 3betuji. Poslední dobou mám pocit, že hodně ztrácím pasivní hrou na SB s BWs handami, které calluji proti CO a BTN, takže jsem to 3betnul. Na F cbetuji. Mám FD a BDSD. T opět cbetuji přichází mi GS + mám stále FD. Je to takto zahráno v pořádku? Zizingy taky ok? Díky
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Morius,

PF standard, hlavně když CO je s největší pravděpodobností ryba. Na F je fajn, že jsi zvolil nižší sizing, ale nebál bych se zvolit ještě nižší - něco jako 0,6$ má podstatně lepší risk/reward a na těchto boardech si myslím, že range hráčů (obzvlášť ryb) je poměrně neelastická. Mají club = nefoldnou ani za pot, nemají club - foldnou i na nižší. Na T bych bombnul a shovenul R, pokud bych chtěl být balanced, nemáme moc lepších bluffing ruk v tomto spotu, když AXcx ruky improvenuly.
    • Morius
      Morius
      Bronz
      Registrace: 15.08.2012 Příspěvky: 99
      dobře, díky :)
    • Mrkvatko
      Mrkvatko
      Bronz
      Registrace: 01.05.2011 Příspěvky: 276
      Ahoj

a kdyby si nemusel byt balanced vůči rybě:) která nefoldne Ax,Tx?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No on nemusí nutně foldnout Ax/Tx, ale hlavně všechny možné PPs s jedním clubem etc. Nicméně vzheldem k tomu, že fish může mít o dost víc ruk typu A9cx, co reg nemá, tak ten give-up bude asi lepší, ale defaultně jdu barrel-off.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      KQo se dá z SB i calloval, ne? Já to mám defaultně v cc range. Kdybychom tu callnuli, jak bychom to zahráli na tomhle runoutu? Call flop, call turn, give up river? Dal by se také river betnout na blaf, pokud soupeř nevypálí třetí barel?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Callovat se asi dá, ale já osobně mám 0% CC na SB z důvodu hratelnosti a 3betuji linear range. Na nl10 je určitě logické mít nějakou CC range (hráči na BB nebudou ještě natolik aggro, aby nás nutili hrát 3b or fold), ale v tomto případě, kdy soupeř otevírá za 2bb, bych 3betoval KQo v podstatě pro value. Můžu se mýlit v tomto konkrétním spotu, ale velmi často z jiných pozic než BTN otevírají za 2bb slabší hráči a takové si chci izolovat opět s linear rangí (řekněme alespoň top10% ruk) a hrát s nimi HU a s iniciativou. Často si zacollují dost horších ruk, které s handou jako KQo budeme dominovat a můžeme spostflop stackoffovat horší TPs, teda za mě stnd 3b PF.

e: Kdybychom callnuli, tak donkbetovat rangově nikde nedává smysl, na SB budeme mít o dost méně flushí v rangi, než hráč na CO, takže za mě rozhodně passive line s foldnem when missed na R.