[NL25] QQ @ wet board turn into bluff?

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 926
      PokerStars - $0.25 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $25.00
      SB: $24.75
      BB: $26.97
      UTG: $25.00
      Hero (MP): $43.33
      CO: $29.21

SB posts SB $0.10, BB posts BB $0.25

Pre Flop: (pot: $0.35) Hero has Q:club: Q:spade:

fold, Hero raises to $0.75, fold, fold, fold, BB calls $0.50

Flop: ($1.60, 2 players) J:spade: 9:spade: 7:club:
      BB checks, Hero bets $1.10, BB raises to $3.11, Hero calls $2.01

Turn: ($7.82, 2 players) A:spade:
      BB bets $4.03, Hero calls $4.03

River: ($15.88, 2 players) K:heart:
      BB checks, Hero bets $35.44 and is all-in, fold,

villain hral celkom nitty 180h - 18/15, priemerne aggro postflop

na F som zvazoval aj fold, ked tam ma vsetky sety, ale T8s asi nema a predsalen tam on moze raisovat dost draws (aj ked nejake blokujem) alebo random T9s.

potom ten T... mne by sa spatne dost pacil bluffshove T - on ma strasne malo flushov + jeho weak sizing. tento call a nasledny bluffshove sa mi zda dost nelogicky teraz, lebo ta river karta az tak vela nemeni. takze bluffshove T?
  • 9 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bedofour,

myslím si, že velmi těsný je F a to úplně ve všem. Nemyslím si, že cbet je nějak jednoznačný a ani ten následný call vs nit, takže určitě bych nejen že zvažoval call, ale spíš bych zvažoval všechno kromě b/c. Myslím si, že xbeh na tomto boardu s bluffcatchem na blank T/R je velmi dobrá option, obzvlášť když máme Qs a nepřijde pro nás tak často nepříjemný/necallovatelný turn. As played bych hrál b/f, na postflop stats nemáme dostatečný sample a spíš bych to bral tak, že v průměru nit nebluffuje dostatečně a ani často nemá s čím, protože už tak hraje mega tight range + část bluffů mu v podstatě i blokujeme (dokonce i handy typu KQcc/AQcc).

As played je to zajímavá hra, call T se spadem vůči tomuto sizingu bude asi good, i když stále hodně těsný a bluffshove when checked je hodně silná option, nejen že něco blokujeme, ale nic tu celkově narozdíl od nás nemá moc flushí a bude v dost nepříjemném spotu s se setama, takže určitě se mi ta play líbí. Raise na T - osobně tyto runnouty neraisuji asi vůbec s ničím, flushe/sety etc., calluji, takže mě nenapadá moc proč bych chtěl raisovat toto.

Snowie jinak vidí jako best option xbeh F a 0% raise OTT as palyed, kdyby ses chtěl nechat inspirovat ještě z jiného zdroje.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Ja som kedysi taketo boardy dost checkoval, ale teraz ich ovela viac cbetujem, podla mna su ludia jednoducho vseobecne strasne pasivni vs missed cbet a je lepsie cbetovat nejakych 70% ako 45% (nehovorim, ze sa neda toto checknut a mat 70% cbet, ale vseobecne to myslim).

Ale hej, asi to mal byt b/f teda.

A k tomu T/R: moc to nechapem :f_ugly: Preco nechceme mat raising range na T, ked mame viac flushov ako on? Alebo v com je vyhoda callu vs shove? 3barrel bluff tam asi cakat nemozme.

A este: ako by si hral jednotlive sety na F?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No jde o to, jestli ten spot chceš řešit rangově nebo exploitativně. Pokud si myslíš, že má silnou range, kterou nefolduje, ale nebluffoval by R, tak potom fastplay flushí může být, ale proč to chceš najednou balancovat bluffem, když jde o exploitativní linii? Call by default mám proto, že jednoduše nechci mít slabou calling range, těch flushí zase nemám až tak moc (i když ano, víc než villain stále mám skoro určitě) a nevidím důvod je protektovat shovem (obzvlášť teda ruky jako Khigh /Qhigh flushe, co je v podstatě majorita flushí v mé rangi, moc OG/SC neotevírám z MP).

Na F větinou hrávám sety b/c, pokud nemám exploitativní důvody. Jediný možný fastplay je s JJ, u ostatních je to dokonce overplay. JJ/99 má vždy a občas i T8s, teda se 77 je to jasná overplay a u 99 těsně taky.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Podla mna by sme praveze mohli mat v pohode slabu calling range, lebo nikto tu nepojde na 3barrel bluff. A s flushmi by som sa praveze chcel protektovat voci setom napriklad. Takze by som asi rad hral raise s flushmi a call s 77/99.

Akurat vlastne teraz uplne neviem, co s tym QQ :f_biggrin: Lebo podla mna obcas tu na 25ke uvidis aj nejake AcKc alebo AJ, tak by sa dalo aj shovovat, ale neviem. Pockaj a keby prisiel uplny blank na R, tak by si to QQ xbackol alebo bluffol?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Podla mna by sme praveze mohli mat v pohode slabu calling range, lebo nikto tu nepojde na 3barrel bluff. A s flushmi by som sa praveze chcel protektovat voci setom napriklad. Takze by som asi rad hral raise s flushmi a call s 77/99.
      Já proti tomuto nic nemám, ale toto je exploitativní tvrzení a není potřeba ho potom nějak doplňovat i bluff ruku v tom spotu. Exploitativní linie nemusíme balancovat.

Akurat vlastne teraz uplne neviem, co s tym QQ :f_biggrin: Lebo podla mna obcas tu na 25ke uvidis aj nejake AcKc alebo AJ, tak by sa dalo aj shovovat, ale neviem. Pockaj a keby prisiel uplny blank na R, tak by si to QQ xbackol alebo bluffol?
      Líbí se mi i na těch blankách, kromě QTs je fakt těžké dát Tě na bluff a moc hráčů nebude počítat s tím, že otáčíš made hand na bluff (a i QTs si teda osobně myslím, že je fold na T...). Na tomto runnoutu si myslím, že hráči často betují pro nějakou protekci právě před handami typu KK-QQ se spadem a na R půjdou c/f s tím, že čekají, že tyto ruky xbeš beh a shovneš jen flushe + mby QTs, co nevím, jestli je dost na +ev c/c (záleží ofc, jak máš širokou range). No je potřeba s tím asi trochu experimentovat, ale obzvlášť vůči tomu shovu hráči neradi callují, takže si myslím, že to může fungovat.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Já proti tomuto nic nemám, ale toto je exploitativní tvrzení a není potřeba ho potom nějak doplňovat i bluff ruku v tom spotu. Exploitativní linie nemusíme balancovat.
      Lebo vyssie si pisal, ze callujes flushe, lebo nechces mat slabu calling range.

S tym QQ mas asi pravdu teda, je to viac menej bluffcall + shove, to bude asi najlepsie. (aj ked ingame to bola z mojej strany trochu nahoda; na T som neplanoval shovovat blank R :f_wink: )
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Protože jsem psal, jak hraju spot defaultně, ale nvm, už si rozumíme :) . Exploitativně shovovat ty flushe bude okish.
    • penguin13
      penguin13
      Zlato
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      Co tedy chceme c-betovat na flopu? Z value 2p+ a k tomu část draws? Checkovat back i AA?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ano a co se týče hand jako OPs -> bez spadu bych už spíš cbetnul, s handami Jako QQ+ se spadem spíš preferuji xbeh.