Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] Str8 vs huge R raise

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř reg, 22/18/8,5. R dávám menší bet - jednak chci dostat zaplaceno od nějakých random 2 pair, případně nechat soupeře bluffovat nedošlou str8 draw. Jak mám reagovat na takovýto obrovský raise? Jediné, co mě poráží je AT...

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $20 (100 bb)
      BB: $17.05 (85.3 bb)
      UTG: $10 (50 bb)
      MP: $5.20 (26 bb)
      Hero (CO): $42.04 (210.2 bb)
      BTN: $27.40 (137 bb)

Preflop: Hero is CO with T K
      2 folds, Hero raises to $0.60, BTN calls $0.60, 2 folds

Flop: ($1.50) J 8 Q (2 players)
      Hero bets $1, BTN calls $1

Turn: ($3.50) 9 (2 players)
      Hero bets $2.40, BTN calls $2.40

River: ($8.30) K (2 players)
      Hero bets $3.20, BTN raises to $17.90, Hero calls $14.70

Results:
      $44.10 pot ($2.20 rake)
      Final Board: J 8 Q 9 K
      Hero mucked T K and lost (-$21.90 net)
      BTN showed A T and won $41.90 ($20 net)
  • 4 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

toto hrávám c/c na F, ale pokud má PFC hodně vysoký CC, tak cbet může být. Myslím si, že protekce checking range je fakt důležitá (moc hand nemají 3str value + na tomto boardu může přijít dost často raise, co nás může dostat do hodně nepříjemných spotů. Např. snowie tu má clsoe to 100% check, co nevím, jestli je třeba best line na těchto stakes, ale stále se mi pozdává víc, než se snažit ty boardy nějak moc bluffovat, nebo si jít pro relitivně thin value, začít checkem vždy a vytvořit si tu c/c i c/r jako bluff/pro value bude imo lepší. FEq na bluffy na F je fakt dost bídná (pokud se podíváš, jak jsi na tom s FEq vůči nějaké průměrně tight rangi, dost často budeš mít sotva 25%, většina jeho ruk je made hand, nebo callovatelná draw).

Na T většinou hrávám 100% check, zdá se mi, že budeme mít dost problém dostat se po checku na SD, pokud straighty betujeme, as played spíš b/f, pochybuji, že někdo zahraje takto horší, než AT. Neříkám to skrz SD, ale když se nad tím zamyslíš, tak by musel otáčet made hands na bluff, co neudělá skoro nikdo a calluješ jen na split a ani Tx nečekám, že takto zahraje (sám musí tušit, že necallneš horší, než split a není důvod zbytečně platit víc na raku, pokud na těchto stakes není cap, co tuším ještě není?). AT může mít v podstatě všechny v těchto pozicích, co je 12c, co je poměrně dost. Celkově se to ale dalo zahrát úplně jinak.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Díky za analýzu, na kterých boardech začínáš skoro vždy checkem? Na 2 broadways a ještě flush draw? Ten turn bys zahrál x/r ? S tím riverem máš pravdu, měl to být fold... tak snad příště už se mi to nestane... já si říkal, že jsem dal malý bet a mohlo ho to vyprovokovat
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,199
      Čau,
      Katrisone, ako hráš flop s QJ?
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      @hedisaces: hlavně vůči tight rangí, vůči kterým je velmi těžké dostat 3str value a potcontroll/protekce vlastní checking range je důležitá - např.jak hrát v tomto spotu KK, pokud betneme a dostaneme raise? Nemusí to nutně být board se 2BW, ale vem si třeba board typu 69T UTGvsMP/CO - hráč by tu měl mít hodně úzkou range a má všechny sety vždy + i něco jako T9s. hand, se kterými máme 3str value asi moc nebude a začít velmi častým checkem je prostě rozumné i s handami typu OP.

Anyway, na micro/low stakes bude pravděpodobně stále nejlepší hrát nebalancovaně a ruky s jasnou 3str value hrát straight forward a zbytek checkovat. Teda nemusíme mít nutně 100% check, ale bude rozumné stále checkovat hodně. Pokud budeme overfoldovat vs 3barrel, tak to zřejmě nemusí vadit, hráči na těchto stakes nejsou ještě tak agresivní. Na nl100 už to vůči některým bude rozumné a na nl200 jsem toho ještě tolik neodehrál, ale zatím mám dojem, že už tady rozhodně toto může být problém.

@JohnDoe1313: V podstatě jsem odpověděl výše - na těchto stakes klidně bet, defaultně bychom měli spíš hrát c/c imo a případně si vytvořit nějakou úzkou c/r range, kam bychom mohli dát jako bluff něco typu 98ss apod.