[NL25] fullhouse vs R shove

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř na CO reg, soupeře na BB jsem neznal, takže jsem myslel, že je ryba. Jak hrát na R proti raisu? Nevěděl jsem s čím to udělá, T6 mu do range moc nedávám, takže jediné, co mě poráží je QT. 66 mu taky do range moc nedávám.

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $38.89 (194.5 bb)
      BB: $21.47 (107.4 bb)
      UTG: $20 (100 bb)
      MP: $40.11 (200.5 bb)
      CO: $20 (100 bb)
      BTN: $25.70 (128.5 bb)

Preflop: Hero is SB with 2 2
      2 folds, CO raises to $0.50, BTN folds, Hero calls $0.40, BB calls $0.30

Flop: ($1.50) 2 T T (3 players)
      Hero checks, BB checks, CO bets $1.05, Hero calls $1.05, BB calls $1.05

Turn: ($4.65) 6 (3 players)
      Hero checks, BB checks, CO checks

River: ($4.65) Q (3 players)
      Hero bets $4.40, BB raises to $19.92, CO folds, Hero calls $15.52

Results:
      $44.49 pot ($2.22 rake)
      Final Board: 2 T T 6 Q
      Hero mucked 2 2 and lost (-$21.47 net)
      BB showed T Q and won $42.27 ($20.80 net)
      CO mucked and lost (-$1.55 net)
  • 4 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      ,,soupeře na BB jsem neznal, takže jsem myslel, že je ryba.''
      Chybná logika.

By default donkujem flop, i keď check je asi ok, keďže z Tx value nemissujeme a protekcia je zbytočná. Turn to isté, donk by default, ale v tomto spote i check je ok.

River je close, beatuje nás 10 komb, ale ten sizing je fakt huge. Stačí, aby raisul 4kombá AT, call by mal byť fajn imo.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

,,soupeře na BB jsem neznal, takže jsem myslel, že je ryba.''
      Chybná logika.
      +1 a psal jsem Ti to myslím včera/předevčírem. Nepředpokládej okamžitě, že je soupeř fish proto, že ho neznáš. Má fullstack a pokud jsi neměl nějaké další indície, jako že hrál na mobilu etc., tak bys ho měl považovat za rega a hrát defaultně.

-> Takže fold PF.

As played lead T, R je dost hnusný no:f_biggrin: AT by takto imo nikdy nehrál. Mby ještě+ nějakou tricky linii typu check F bych sem tam čekal, ale bet - check - shove jsem ještě asi neviděl. Imho fold, skoro nikdy toto nebude bluff a prostě si nemyslím si, že horší value hraje takto, skoro vždy to bude QT/QQ, méně často něco jako 66, ale QT/QQ vypadají nejlogičtěji a hodně face-up po tom zahrání.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Na SB vůči CO stnd calluješ až 77+? Já totiž dělám pořád asi tu chybu, že setminuju všechny PP, protože mi přijde, že prostě se 100BB stakeckem můžu setminovat pokaždé podle pravidla call 20? Vím, že tam hraje roli i hráč na BB, jestli squeezuje nebo ne, ale často se setkám i s tím, že hráč buď vůbec nesqueezuje a nebo squeezne a original raisor si to taky callne, tak pak calluji taky pro set mine ve velkém potu. Jak k tomu teda přistupovat?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Na SB nemám CC range momentálně, ale kdybych měl, tak standardně budu callovat 66-99(TT) vs CO, pokud nebudu mít slabého hráče na BB. K tomu call20 - nevím no, já to už moc nepoužívám, je sice pěkné znát, jak často hitneme set a porovnat to s odds, ale nezahrnuje to věci jako - jak často přijde sqz od hráče na BB (nerealizujeme eq handy vůbec a jen zadotujeme dead money), jak často hitneme a dostaneme value (oop vůči late pozicích většinou moc často nedostaneme) a jak často realizujeme eq handy, pokud nehitneme set (moc často ne, handa jako 22 skončí v check/foldu na asi všech boardech). Nejlepší je zanalyzovat si handy jako 22-55 v HEMu, pokud je odjakživa flatuješ. Podívej se, jaký máš WR a jestli porážíš na SB -50bb/100. Hodně hráčů je překvapených, že mají špatný WR. Ale je dobré přidat si na vrchní lištu (stats) i set%. Pokud máš 100bb/100 s těmi handami a hitnul jsi 50% času set, tak bude asi jasné, že s nimi budeš v plusu.