[NL10] AA BTN vs CO

• kikoihnat
      kikoihnat
      Bronz
      Registrace: 04.02.2014 Příspěvky: 297
      PokerStars - $0.10 NL FAST - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 127.1 BB
      SB: 178 BB (VPIP: 23.35, PFR: 16.77, 3Bet Preflop: 3.28, Hands: 170)
      BB: 100 BB (VPIP: 12.29, PFR: 8.96, 3Bet Preflop: 5.63, Hands: 480)
      UTG: 214.8 BB (VPIP: 16.67, PFR: 5.56, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 18)
      UTG+1: 98.5 BB (VPIP: 25.78, PFR: 9.38, 3Bet Preflop: 3.92, Hands: 132)
      MP: 154.4 BB (VPIP: 16.33, PFR: 13.04, 3Bet Preflop: 4.14, Hands: 953)
      MP+1: 151.4 BB (VPIP: 20.78, PFR: 12.99, 3Bet Preflop: 5.41, Hands: 77)
      MP+2: 102.2 BB (VPIP: 19.28, PFR: 14.05, 3Bet Preflop: 7.52, Hands: 369)
      CO: 141.9 BB (VPIP: 19.05, PFR: 4.76, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 21)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:club: A:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, CO raises to 2.5 BB, Hero raises to 9 BB, fold, fold, CO calls 6.5 BB

Flop: (19.5 BB, 2 players) Q:heart: K:diamond: 7:diamond:
      CO checks, Hero checks

Turn: (19.5 BB, 2 players) 5:club:
      CO bets 10 BB, Hero calls 10 BB

River: (39.5 BB, 2 players) 4:club:
      CO bets 20 BB, fold

CO wins 37.7 BB

F:check moze byt? alebo je lepsi cbet ?
      T:call
      R:?? fakt nwm ci call alebo fold
  • 5 odpovědí
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Proč river fold? Chápu, kdyby dal all-in, 2xpot bet nebo alespoň potbet, ale imho porážíš strašně moc kombinací. Co mě napadá za handu, která by mohla být v jeho range a poráží Tě, je KQs. Pak až třeba PP jako 55. Ale AK/AQ porážíš, Kx porážíš, Qx porážíš, PP které nemají set taky a po check check na flopu vypadáš holt slabě, jako bys ten preflop 3bet chtěl jen ukrást. Proto může se všemi výše vyjmenovanými handami betovat a myslet si, že je lepší a Ty máš jen netrefený set nebo trash.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj kikoihnat,

no tak v první řadě imo jasný cbet, soupeř se zatím jeví jasně fishy a nikdy nevíš, jestli tam náhodou nemá random K9s, co neumí foldnout. Vím, že zatím má jen 4% PFR, ale...a) 4% u fishe neznamená top 4%, ale relativně random 4% dost často (podle toho, jak se nudí, jaký zrovna dostane nápad etc...) s tím, že navíc ruky jako KK sem tam limp/3betne etc. a b) máme malý sample, takže může mít časem i vyšší PFR.

As played snap calldown (možná bych přemýšlel o minR pro value), nejen že má s čím bluffovat, ale dokonce po underreprezentování handy může sám betovat horší pro value (AA nám nedává do range, s handou jako KJ betne vždy. Obzvlášť s tímto sizingem, který rozhodně bývá nejméně nut-heavy a vůči kterému máme extrémně dobré odds.
    • kikoihnat
      kikoihnat
      Bronz
      Registrace: 04.02.2014 Příspěvky: 297
      A ked sa dostanem do takeho spotu s AA tak ake flopy by som mal chceckovat proti regom a ake proti fishy hracom a preco ? No ak sa to da nejako zovseobecnit :f_wink:
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      No, hlavně tento board je dost draw heavy (jak na straight pro vysoký karty, což v 3bet spotu bývá, tak na flush), takže raise v tomto případě nutností proti komukoliv pro ochranu (kdybys blokoval alespoň jedním z AA 1 out na barvu). Pokud by byl board dry, 28K rainbow například a na protihráče bys měl staty, že vsází vždy jen s TP ale jinak si neplatí draws, tak myslím, že bys mohl checknout behind, ale to jen fakt když si tím protihráčem jsi hoooodně jistý. Other than that s AA proti 1 hráči vždy raise po jeho checku (1/2 potu enough na dry boardu). Pokud něco má, tak Ti docalluje (alespoň na flopu), nemusí Ti to věřit atd atp... zbytečně si necháváš utíkat peníze = o to míň totiž soupeř prohraje. A pokud si platí draw, tak taky dobře mu ji nechat za penízky (ale kdyby na tomhle spotu přišel diamond J a soupeř těžce betnul, tak se asi pakuju...

Teď se mi třeba 2x stalo (a stálo mě to vždy celý stack), že jsem byl v 3bet spotu, kde jsem měl overpair nebo TPTK, takže jsem vsadil (3/4 potu) na flopu, ryba call, další bet (3/4 potu) na turnu, ryba call a na riveru ryba all-in. Protože all-in už byl zhruba 1/2-2/3 potu, tak jsem docalloval jen abych zjistil, že ryba měla na flopu middle pair s ničím a bez draws (už tady pochybný call), na turnu se jeho situace nezměnila (ještě pochybnější call) a na riveru chytl druhý pár. Pokud bych nevsadil po jeho checku na flopu, pak mu dělá o to menší problém callnout na turnu (kde si může i myslet, že má vlastně dobrou handu) a dostane se levně na river. V mých situacích se mi to vymstilo, ale odds na to neměli ani náhodou, proto proti rybám vždy raise (v OOP situacích s dobrou handou).
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      A ked sa dostanem do takeho spotu s AA tak ake flopy by som mal chceckovat proti regom a ake proti fishy hracom a preco ? No ak sa to da nejako zovseobecnit :f_wink:
      Proti regům máme mnoho důvodů, proč na některých boardech checkovat beh AA:
      1) Board je mnohem lepší pro villaina a nechceme mít betting range vůbec (teda ani ho bluffovat a made hands potcontrollovat, neizolovat zbytečně už tak silnou range)
      2) Na boardu může často přijít c/r -> zlepšujeme si hratelnost, vyhneme se složitým rozhodováním.
      3) Nemáme 3str value např., ale to souvisí s předchozími.
      4) Chceme si balancovat xbeh (nechceme checkovat behind jen ruky, které foldneme vs stab, nebo stab+shove R).
      5) Příliš blokujeme handy, se kterými může callnout (random A82r boardy, kde vždy checkuji beh).

Proti rybám - moc z těch bodů neplatí, fish má wide range a je station většinou, na většině boardech máme value a nemusíme handu potcontrollovat a protekce range není důležitá, teda většinou betuji. Jaké konkrétní boardy - doporučuji si toto analyzovat v EquiLabu, nemůžu vyjmenovat všechny boardy, ale tak snad Ti budou stačit ty pointy, které jsem vyjmenoval.