[NL50] TT 3bp @ low board OOP

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.50 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $46.05
      SB: $29.25
      BB: $49.00
      Hero (UTG): $50.25
      MP: $78.33
      CO: $81.10

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has T:diamond: T:spade:

Hero raises to $1.50, fold, CO raises to $4.75, fold, fold, fold, Hero calls $3.25

Flop: ($10.25, 2 players) 9:diamond: 9:spade: 2:club:
      Hero checks, CO bets $6.50, Hero calls $6.50

Turn: ($23.25, 2 players) 6:spade:
      Hero checks, CO bets $14.75, fold,

random reg 24/19

mam problem v tychto spotoch na UTG/MP v 3bp OOP. Hlavne na T overfoldujem na cbety, ale casto mam jednoducho pocit, ze moja range je prilis slaba na to, aby som ju vedel udefendovat. Napriklad v tomto spote by som mal na T este aj nejake AK comba defendovat, aby som nebol exploitovatelny. Podla mna je to ale prilis weak proste a strasne casto uvidim QQ+.

Rozmyslal som nad tym teda, ci by nebolo najlepsie hrat tieto spoty bez 4b range?

A este otazka: s podobnym thought processom rozmyslam aj nad hranim bez 3bet range na MP. Tam navyse hra ulohu aj to, ze proti vela hracom tam ani 3betting KK nebude strasny moneymake. Co vy na to?
  • 10 odpovědí
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Strasne zalezi proste co si myslis o hracich na tvem limitu... Na vyssich stakes je plno hracu kteri na UTG nemaji 4bet range (napr. Matusko) z duvodu protekce range. Na vyssich stakes to ale dava vetsi smysl protoze 1. lidi tam budou schopni casteji jit v 3bet potu b+b+ship jako bluff, 2. lidi nebudou hrat spatne vs 4bet. Je teda podstate si polozit otazky... Bluffuji tu postflop lidi dostatecne na to aby bylo flatovani KK+ vic +EV nez 4bet? Udelaji tu lidi chybu vs 4bet? (napr. shipnou moc light anebo callnou ten 4bet moc light). Z odpovedi na tyto otazky ti pak vyplyne jestli ma smysl hrat non4B na UTG pripadne MP anebo ne...

Co se tyce non 3B strategy MPvsUTG tak opet sem videl dobre hrace kteri 3B range nemeli a zaroven i jiny dobre co ji meli... Jde o to ze kdyz jen flatnes KK+ tak aktivni BTN bude callovat hodne sirokou range protoze ma dobre odds do multiway hry v pozici... a pak kdyz uz ste tam 3 (UTG, ty na MP a BTN) tak se tam jeste casto prisere BB s jeho neskutecnyma odds a treba 50% rangi. Takze pak hrajes svuj vysoky par 3-4 way coz je velmi neprijemne. Proto ja osobne 3B range mam a flatuju jen vyjimecne (UTG ma vysoky fold vs 3bet anebo za sebou mam aktivni Sqzery).
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Hej, ta non3b strategia na MP bude asi dost problemova z tych dovodov, co pises, to asi moc skusat nebudem zatial.

A co sa tyka non4b v tych poziciach... Ja stale nechapem uplne ako to ludia hraj na 50ke. Nemaju az take nitty 3bet cisla v tych poziciach, cbety maju dost vysoke a zaroven ked callujem down, tak strasne casto vidim monstre. Asi si to musim zanalyzovat a vyhodnotit, ci su tam naozaj celkom balancovany a nabiehal som do topov ich rangov... Alebo ci su na niektorej street prilis tight a mam tam overfoldovat. Lebo je pravda, ze na zaklade tych moznych dovodov, ktore ty pises, nedava velky zmysel hrat non4b.

Musim to zanalyzovat, dik :f_thumbsup:
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Tak prechadzal som standardne 3bet spoty reg vs reg na CO/BTN vs UTG/MP... Na nejake postflop analyzy jednak nemam sample a jednak v PT4 je to nemozne vyfiltrovat, pokial sa mi nechce hadzat regov pod jeden alias (co sa mi znova vzhladom na moj maly sample nechce, lebo by som ich potreboval strasne vela).

Presiel som napr PF hand selection - z 50 ruk mali 10x KK+, 16x AK/QQ/JJ a zvysnych 34x bluff. Som celkom prekvapeny, vzhladom na to, ze ta druha kategoria vo vela spotoch nema uplne clear value3bet, je tych bluffov v ich rangoch dost vela. Takze PF sa overfoldovat rozhodne nechystam, postflop uvidime, budem to sledovat.
    • michael975
      michael975
      Zlato
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 1,063
      Ahoj

tomuto som sa prednedávnom venoval aj ja, a tiež som sa nevedel rozhodnúť či máť alebo nemať 4bet range na UTG/MP...hraval som istý čas aj s non 4bet stratégiou. Ale potom som prešiel na normal 4bet range. A to z tých dôvodov, že ak nechceš mať 4bet range, tak musíš defendovať viac na 3bet (nie aby si mal ft3bet cca 55 ..ale pri non 4bet to musí byť ovela menej: 45-50% pretože villian vždy reailzuje equity postflop) Čo znamená, že síce budeš mať range posilnenú o KK+ ale naopak musíš do nej pridať aj handy ako 55 , ATs, AQo , čo sa tiež nehrá až tak komfortne.

Druhá vec je ako písal Johny..či sa tu oplatí mať KK+ pri postflop hre. A to z dôvodu agresie villianov na tomto limite. Ja čo mám spravený alias z REGov v HEMe tak som si tieto situácie filtroval a vyšlo mi , že 3barell bluff majú cca 20% (síce pri vzorke asi 60hands ale tak už to o niečom vypovedá). Takže za mňa je lepšie mať 4bet range a postflop overfoldovať OTT/OTR . OTF sa snažím mať ftcbet v 3bet pote tých 33%
    • michael975
      michael975
      Zlato
      Registrace: 20.08.2010 Příspěvky: 1,063
      Som celkom prekvapeny, vzhladom na to, ze ta druha kategoria vo vela spotoch nema uplne clear value3bet
      Tak oni zas môžu hrať stratégiu , kde 3betnú lineárne s plánom len call prípadný 4bet
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      michael975 původně napsal
      A to z tých dôvodov, že ak nechceš mať 4bet range, tak musíš defendovať viac na 3bet (nie aby si mal ft3bet cca 55 ..ale pri non 4bet to musí byť ovela menej: 45-50% pretože villian vždy reailzuje equity postflop) Čo znamená, že síce budeš mať range posilnenú o KK+ ale naopak musíš do nej pridať aj handy ako 55 , ATs, AQo , čo sa tiež nehrá až tak komfortne.
      Určitě máš pravdu co se týče wide ranges, pokud jsme ale u těchto pozic, kde 3b range nejsou tak široké tak tam 10% gap v defendu imo nebude. 55 určitě přidávat nemusí. AQo ATs bych přidal určitě.

Imo na te NL50 ještě preflop stacknou lidi nějakou blbost ale na NL100 mi přijde že stackoff v early pozicích (vs. early pozice) nevytváří žádnou edge, zatímco hra v 4b potu dělá dost lidem problém.

Můžeš taky zvolit nějakou mix game, kde budeš třeba jen AA a KK s heartem callovat a jiné 4betovat, pak se ten gap co musíš defendovat na víc ještě zúží.

@Johny: Máš ještě ten excel co jsi měl na GH na tu kalkulaci toho defendu? Že by jsi ty čísla nahodil pro uzke a siroke range pls
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Sem mimo domov... az budu back tak juknu do PC. Snad to tam jeste bude... kdyz se neozvu tak to znamena ze sem na ti zapomnel a v tom pripade skype me:)
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      jasne np, diky :f_drink:
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      bohuzel se mi to nepodarilo nalezt:/
    • svbrdk
      svbrdk