Silná made handa vs bluffbet/semibluffbet/valuebet

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj,

Předem se omlouvám, ale nevím, kam tenhle dotaz vznést, tak hážu right here. Dal bych to do hodnocení hand, ale nemůžu svoje handy najít (a bylo jich víc takže mi to samotnýmu nejde do hlavy). Jedná se mi o následující příklad:

- PRF 3bet akce, Hero raises to 4 BB from MP2 with AK, fish calls from BB.

- Na flopu (8,5 BB) se neobjeví nic strašného, ale hezky s Kingem, dejme tomu K82r. Fish raises to 6 BB, hero? Na tomhle spotu nechci rybu vyhnat, když mám zkrátka většinou lepší handu a on může mít Kx nebo blafovat úplně, takže volím call, 6 BB v 8,5 BB potu se mi jeví jako dostatečná value added na flopu.

- Turn (20,5 BB) přijde další nicneříkající karta, dejme tomu 3. Fish opět betuje, tentokrát 12 BB. To se mi celkem líbí, protože potbet už by vypadal nebezpečně, kdyby vsadil málo, tak raisnu. Ale přecejen mám TPTK, takže nechci hrát o celý stack, takže hero? Já volím opět call, podle mě má houby a zbytečně bych ho vyhnal když tak hezky dává

- River (44,5 BB) se objevuje s 6 a ryba vsází potřetí (30 BB) - hero?

Protože tím jak je to ryba tak já prostě na tomhle spotu calluju, fish nebude mít handu jako 28 nebo takovou hovadinu, nemá range 100 %. Ryba každopádně ukazuje 68 (dva páry), bere pot a já si připadám jak úplnej dement.

Druhý příklad je, když mám KJ, na flop přijde KJ2, turn 5, river 6. Zkrátka když ryba sama betuje celkem dost, tak s TPTK, případně se 2 nejvyššími páry mám tendenci callovat (opět kdyby betoval málo, nebo overbetoval, tak přidám já, nebo položím), ale takhle si jede na bluffbet na flopu, semibluffbet na turnu a valuebet na riveru a strašně mě to dosekává a frustruje. Mám to takhle hrát dál, protože jejich šance na dokončení draw, případně na chytnutí trips/dvou párů neodpovídají částkám, které betují, nebo mám raději jít agresivně (na flopu nebo až na turnu?) i za podmínky, že ztratím případnou value z horších hand, které ochotně sypou?
  • 3 odpovědí