BLOG: [NL10] Kolik do kořenů, tolik do koruny!

• LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Registrace: 28.03.2015 Příspěvky: 94
      Zdar pokéristi!

Jmenuju se Ondra a rozhodl jsem se založit blog, na jehož konci snad bude velmi ciferné zelené číslo. S pokrem jsem začal náhodou asi před dvěma měsícema. Někde jsem zaslechl, že poker není úplně o štěstí, a že když máte strategii, tak se dá vydělávat. Řekl jsem si, že mám nějaký volný čas, tak to zkusím. Zaregistroval jsem se na Poker Strategy, za den pročetl základní články a říkal si, že to nějak půjde. Za bonusové peníze jsem hrál na PokerStars, NetBet a 888. Hrál jsem Zoom, FR i SH. A protože jsem poker nikdy předtím nehrál, tak jsem hrával pro jistotu alespoň dva stoly, abych jen tak nečuměl, když hraje někdo jiný…

Velice zvláštním způsobem, čili úplnou random game, se mi podařilo dostat do plusu asi 12$. To samozřejmě nemohlo vydržet, a čím víc jsem se blížil zpět k nule, tím víc jsem hrál připosraný poker. Ke konci byl pro mně limp hrdinský výkon, ze kterého se mi rozbušilo srdce. Přestávala to být zábava a začínalo to být cvičení. Znovu jsem se zaměřil na články, tentokrát je pročet trochu důkladněji a zkusil to znovu na PS a 888. Na stárech jsem hrál zoom a na 888 SH. Někdy to šlo dobře, někdy ne. Po 20k handách byl můj profit -2$. Bylo jasné, že takto to dál nejde.

Rozuzlení

Proto zakládám blog. Na konci každého týdne bych chtěl postnout report ve stylu Cornie Challange. Jelikož můj cíl prozatím není minimální možná částka (1000$) do výzvy se nezapojím. Report tedy bude v tomto tvaru a budu se snažit ho nahrávat každou neděli.

Celkový počet hand:
      Handy za poslední týden:
      Týdenní profit:
      Celkový bankroll:
      +nějaké zajímavé či pro mě nejasné handy.

Hrát budu jen na 888 Poker (NL2). Ve FR je nuda, v Zoomu je velká variance (kterou nezvládám), tak jsem se usídlil na SH. Stoly budu prozatím hrát maximálně 2.
      Pojedu podle Cornieho blogu Průvodce začátečníka: z NL2 na NL100 IDEÁLNÍ CESTA

Opravdu pořádně pročteno zatím mám
      :club: pravidla Texas Holdemu
      :club: Co znamená Big Stack Strategy?
      :club: Jak hrát před flopem
      :club: Jak hrát po flopu
      :club: Pokerová matematika: Odds a outy
      :club: Pokerová matematika: Implied pot odds
      :club: 8 typů hráčů - jak získat jejich peníze
      :club: Mindset a vaše nálada před session.
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (1)
      :club: Třicet tipů pro začátečníky (2)
      + mám shlédnuté starší videa a sleduju coachingy od Confidant91 a Katrisone

Tabulky startovních hand dle pozic mám taky od Cornieho a na všechny páry používám call20.

:heart: Takže s čím do své vlastní výzvy vstupuju?:heart:

Mám pár dolarů, PT4 a strašnou smůlu. Ale taky odhodlání a velkou chuť hrát.

:heart: A můj cíl? Pro začátek nahrát bankroll 100$ pro postup na další limit.
      :diamond: Co se potřebuju naučit, abych toho dosáhnul?
      - Dále se vzdělávat
      - Odhadovat aspoň trochu správně villan ranges
      - Nebát se callnout 3-bet od dobrého hráče a celkově nebýt posraný z jeho c-betu
      - Hrát více tight, ale přesto agresivně
      - Winning by folding
      - Správně odhadovat vhodné spoty pro druhý a třetí c-bet
      - Začít s mírným stealingem blindů

A na závěr jedna tradiční game s nasrávacím donkey…

888 Poker - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 4 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $5.27 (VPIP: 33.33, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      Hero (SB): $1.00
      BB: $1.12 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)
      CO: $1.58 (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)

Hero posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has Q:heart: Q:diamond:

CO raises to $0.04, fold, Hero raises to $0.16, BB raises to $0.36, CO raises to $0.56, Hero raises to $1.00, BB raises to $1.12, CO calls $0.56

Flop: ($3.24, 3 players) 5:spade: A:heart: 2:spade:

Turn: ($3.24, 3 players) 6:diamond:

River: ($3.24, 3 players) 3:heart:

Hero shows Q:heart: Q:diamond: (One Pair, Queens)

Main Pot [$3.00]: (Pre 67%, Flop 49%, Turn 69%)

BB shows J:spade: J:club: (One Pair, Jacks)

Main Pot [$3.00]: (Pre 18%, Flop 10%, Turn 5%)
      Side Pot#1 [$0.24]: (Pre 84%, Flop 59%, Turn 75%)

CO shows 9:spade: 4:spade: (Straight, Six High)

Main Pot [$3.00]: (Pre 15%, Flop 42%, Turn 26%)
      Side Pot#1 [$0.24]: (Pre 16%, Flop 41%, Turn 25%)

CO wins $2.82
      CO wins $0.22
  • 30 odpovědí
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Sepsal jsem si dneska pár poznámek, podle kterých se budu snažit řídit.

:diamond: Open raisuju na 4BB+BB za limpera. Čili dle článku Jak hrát před flopem. Přijde mi to sice trochu moc, ale snažím se toho držet. Okrajové handy z tabulek buď limpnu, nebo raisnu na 2,5-3BB. To asi není úplně ideální, protože ti zřejmě na sebe dávám villanům ready. ŠPATNĚ
      SPRÁVNĚ: Blazejson: Open raise UTG 3,5bb, MP 3bb, CO 3bb, BTN 2,5bb, SB 3bb a pokud izoluješ limpera, klidně na 4-5bb. Nikdy nelimpovat!

:diamond: Mít promyšlený plán na další streety. Neříkat si, tak to betnu a uvidím.

:diamond: Když jsem na BB s limperama a mám alespoň trochu dobré karty, tak raisnout min 2,5BB. Stávám se agresorem a pro soupeře je jednoduší foldnout na c-bet.

:diamond: Stealuju za 2,5 BB, když SB a BB (nebo jen SB, když jsem BB) mají VPIP dohromady menší než 38. Takto by to mělo být profitabilní.

:diamond: Když někdo c-betuje i turn, tak bych měl zvýšit opatrnost. Stejně tak raise o velikost potu značí dost dobrou handu nebo silnou draw.

:diamond: Min-bet lajna přes všechny streety obvykle znamená, že má fish monster handu…

:diamond: Check od soupeře skoro vždy znamená slabost. Mít ale na paměti to skoro!

:diamond: Když hraju jen dva stoly, tak více sleduju staty, soupeře a více přemýšlím=líp se potom rozhoduju a hraju. Začínám sem tam 3-betovat stealery.

:diamond: Několikrát jsem se přistihl, že po kartě na riveru bylo jasné, že prohrávám. Ale řekl jsem si, že to dorovnám a pro jistotu si to potvrdím. U této akce si říkám, že to udělat můžu, protože prohraju peníze od herny a ne svoje. Hodně debilní návyk!

:diamond: Být trpelivý. Hraju více tight než předtím a do hry se nezapojuju tak často. Nenechat se tím ovlivnit a nehrát zbytečně spekulativní handy. Když zrovna nejsem ve hře, tak sledovat soupeře a zkoušet odhadovat jejich range a akci.

:diamond: Uvědomit si, že více tight hrou vyhrávám malé a střední poty a málokdy se dostanu do showdownu. Když už se do něj dostanu, tak je to většinou 50/50 že vyhraju. Nesnažit se tlačit do all-inu, protože si ríkám, že vyhrávám málo. Akorát tím přijdu o to, co jsem nahrál. Budu pushovat když budu mít vcelku jistotu, že vyhraju.

Hlavně je důležité si u stolu zapnout doplňování money do plného BI a přestat sledovat stav v cashieru. Pokud budu brát peníze spíš jako žetony, budu hrát líp.

Pokud je nějaký z mých myšlenkových pochodů špatný, tak budu rád, když mi to někdo ozřejmí. Taky bych byl rád za nějakou radu ohledně HUDu. Zatím používám tyto staty. Mám něco přidat či ubrat?
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj.

Doporučuju: Open raise UTG 3,5bb, MP 3bb, CO 3bb, BTN 2,5bb, SB 3bb a pokud izoluješ limpera, klidně na 4-5bb.

Ty sám NIKDY na microlimitech nelimpuj ;)

Ať se daří :gl:
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Díky za radu:) . Mám teda ještě pár otázek:
      Limpovat nemám ani když mám za sebou pár limperů a mám nějakou hraniční ruku? Není to profitabilní? Takže do hry se budu zapojovat pouze raisem a VPIP bude stejné jako PFR?
      A co se skrývá za rozdílným sizingem podle pozice?
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Co budeš dělat s "hraniční" rukou na flopu, který Tě většinu času netrefí a ještě multiway ? Prostě jsou ranges které se open raisujou a foldujou, nekomplikuj si to hned od začátku ;)

VPIP bude vyšší, protože některé handy calluješ ( 55-99 na setmine ), ale pokud by jsi limpoval bude rozdíl mezi VPIP a PFR obrovský, tím pádem jsi fish a to si myslím, že určitě nechceš :f_thumbsup:

"A co se skrývá za rozdílným sizingem podle pozice?" Podívej se např. na TYHLE ranges a řekni mi jaký je rozdíl mezi UTG a BTN ? A hned známe odpověď ;)
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Pravda.

Na setminning jsem zapomněl. Teď to dává větší smysl.

Protože z UTG hraju handy, kterýma budu často dominovat, tak zvyšuju pot/value preflop?
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Ano :f_thumbsup: UTG ranges je dost silná, takže chceme za ní pořádnou odměnu, naopak BTN já otvírám i 74s, je to steal blindů a v tomto případě nechci dotovat pot 4bb, když dostanu call většinu času s touto handou vzdávám, tak proč jim dávat zbytečně víc :) Mám odzkoušeno na nl2, že BTN open může být i 2bb a blindy foldují taky, ale to pro začátek nedoporučuju, zkus sizingy jak jsem psal a uvidíš jak Ti to bude vyhovovat, je to tak nějak standart na micros :)
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Jedna z mojich největších chyb, kvůli které ztrácím zbytečně peníze je, že nedokážu odhadnout, kdy je river karta jen scary a kdy soupeři opravdu pomůže.
      Výsledky teda zatím nic moc. Červená křivka jde nahoru díky opatrné hře, ale celkově jsem -4$ kvůli špatnému showdownu. Určitě mám na tom podíl i já a ne jen smůla. Třeba když nevěřím, že má villan 2x-3x po sobě dobré karty nebo když pokračuju v c-betu a doufám, že vyhraju s blafem. Jinak jsou showdowny klasika, mám flash A-high a na river dojde fullhouse, s top párem mu přijde set, jindy zase postupka…

Čili poučení?
      :heart: Více foldovat river bet a nebýt tak agresivní i na turnu, což vlastně říká i analýza v PT4. S ostatníma statama jsem v zelené range, takže asi dobře.
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      ty agrese na jednitlivých streets si dej do pop upu, a nahrad to něčím jako ch/f, bet vs missed cbet, donk a rfi z jednotlivých pozic
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      No obávám se, že ještě nejsem tak daleko, abych věděl co to vůbec znamená a k čemu ty staty jsou.
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Tak první týden je za mnou. Graf je dost na hovno. Jde vidět, že na začátku jsem měl dost velkou smůlu na all-in. Pak jsem hrál chvilku dobře. To dlouho nevydrželo a začal jsem být moc agresivní, c-betoval jsem snad každý flop, často i turn. Stealoval jsem jak chronický kleptoman a to se odrazilo na profitu. S hrou jsem byl vlastně spokojený až od 2k handy, což bylo včera. To jsem se myslím blížil svoji A-game. Winrate byl slabý, ale byl! A to je důležité.:f_p:

1. týden
      Celkový počet hand: 2114
      Handy za poslední týden: 2114
      Týdenní profit: -8,44$
      Celkový bankroll: -8,44$

A mám zase pár interních poznámek.
      :diamond: AKo/s nepushovat preflop. Maximálně callnout 3bet.
      :diamond: Držet se tabulek a nestealovat s trashem.
      :diamond: A taky jsem přišel na zvláštní věc. Když hraju 4 stoly, tak session končím v plusu. Kdežto když jen 2, tak jsem většinou v mínusu. Napadá mě jediné vysvětlení. Když hraju dva stoly, tak sice hodně sleduju hru a soupeře, ale kvůli špatným readům se zase častěji zapojuju do hry, i když bych neměl. Když jedu 4 stoly, tak už je to celkem fofr a nestíhám vymýšlet blbosti, takže jedu více ABC poker.

:club: Prostudovány už mám všechny basic články z Pokerových základů
      :club: A začal jsem sledovat Cornieho videa o hře s AA/KK/QQ/AK

Příští týden bude lepší.:f_biggrin:
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      :heart: A cíl na tento týden?:heart:

:diamond: Zlepšit hru na blindech. Toto je můj docela velký leak. Nevím s čím na blindech hrát, co callovat nebo defendovat. Vím, že moje post-flop hra není dokonalá (ba ani dobrá), takže z blindů mám trochu strach. Nicméně zkusím najít články či videa a pak to snad půjde. :f_smile:
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Tak začínám skládat novou FR preflop matrix. Pokud by jste tam viděli nějakou blbost, budu rád za upozornění:f_smile: .
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      2. týden byl dost variabilní, chvíli se mi dařilo a pak jsem to zase projel. Pokusil jsem se zaměřit na červenou křivku, aby alespoň neklesala. Pokud to chápu dobře, tak pokud modrá jde jen nahoru, tak hraju správně, protože se nedostanu do SD se slabší handou. Samozřejmě se to nemusí podařit vždy, ale spíše by křivka měla být jasně stoupající. Dobré foldy pak sice snižují červenou, ale pokud bych ji udržel alespoň kolem nuly, bylo by to super. Takže abych neztrácel moc peněz přes blindy, začal jsem od 1300 handy hrát FR. Je to sice pomalejší, ale mám špatnou hru na blindech a více tight hra mi zatím vyhovuje. Taky se tu lepšejc praktikuje ABC poker, takže tu zkusím zůstat. Na začátku jsem schytal docela sadu od několika quads, ale nenechal jsem se vyvést z míry a hrál dál.
      888 Poker - $0.02 NL - Holdem - 7 players

UTG: $2.00 (VPIP: 20.00, PFR: 5.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)
      UTG+1: $0.59 (VPIP: 20.51, PFR: 20.51, 3Bet Preflop: 10.00, Hands: 40)
      MP: $0.97 (VPIP: 5.56, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 18)
      CO: $0.99 (VPIP: 25.00, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 12)
      BTN: $2.23 (VPIP: 22.22, PFR: 5.56, 3Bet Preflop: 9.09, Hands: 18)
      Hero (SB): $2.11
      BB: $2.21 (VPIP: 15.00, PFR: 15.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 20)

Hero posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has 9:club: K:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.05, BB calls $0.03

Flop: ($0.10, 2 players) T:diamond: J:spade: Q:spade:
      Hero bets $0.08, BB calls $0.08

Turn: ($0.26, 2 players) Q:club:
      Hero bets $0.14, BB calls $0.14

River: ($0.54, 2 players) Q:heart:
      Hero bets $0.44, BB raises to $1.94, Hero calls $1.40

Hero shows 9:club: K:spade: (Straight, King High)
      (Pre 64%, Flop 96%, Turn 77%)
      BB shows Q:diamond: 8:spade: (Four of a Kind, Queens)
      (Pre 36%, Flop 4%, Turn 23%)
      BB wins $3.96

888 Poker - $0.02 NL - Holdem - 8 players

MP: $2.00 (VPIP: 9.76, PFR: 9.76, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 41)
      Hero (MP+1): $1.93
      CO: $2.57 (VPIP: 28.57, PFR: 19.05, 3Bet Preflop: 22.22, Hands: 21)
      BTN: $0.46 (VPIP: 7.69, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 13)
      SB: $5.50 (VPIP: 38.46, PFR: 7.69, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 13)
      BB: $2.15 (VPIP: 38.46, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 13)
      UTG: $2.68 (VPIP: 66.67, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      UTG+1: $0.78 (VPIP: 45.45, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has 8:club: 8:diamond:

UTG calls $0.02, UTG+1 calls $0.02, fold, Hero raises to $0.06, fold, fold, fold, BB calls $0.04, UTG calls $0.04, fold

Flop: ($0.21, 3 players) 8:spade: A:club: A:spade:
      BB bets $0.21, fold, Hero calls $0.21

Turn: ($0.63, 2 players) A:diamond:
      BB checks, Hero checks

River: ($0.63, 2 players) 3:heart:
      BB bets $0.31, Hero calls $0.31

BB shows A:heart: K:diamond: (Four of a Kind, Aces)
      (Pre 45%, Flop 23%, Turn 100%)
      Hero mucks 8:club: 8:diamond: (Full House, Aces full of Eights)
      (Pre 55%, Flop 77%, Turn 0%)
      BB wins $1.18

Pořád mi dělá velké problémy foldovat. Dokonce, i když jsem si naprosto jistý, že showdown nevyhraju. Musím se naučit hrát pořád stejně. Všechny vzrůstající části v grafu byly při hře, kdy jsem hodně foldoval a když jsem nehitnul flop, tak jsem se nepouštěl do žádných akcí, ale jel jsem ch/f. C-bet byl taky menší. Ztráty jsou z 80% na callech, které měly být fold.
      Nedokázal jsem najít nějaké dobré materiály o hře na blindech pro stříbrné statusy. Ale pořád to nevzdávám.

https://www.youtube.com/watch?v=26U_seo0a1g

Tady už jsem čekal další quads, naštěstí to tentokrát dopadlo dobře.
      888 Poker - $0.02 NL - Holdem - 9 players

BTN: $2.09 (VPIP: 28.33, PFR: 15.00, 3Bet Preflop: 5.88, Hands: 60)
      SB: $1.02 (VPIP: 40.00, PFR: 30.00, 3Bet Preflop: 50.00, Hands: 10)
      BB: $2.00 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 19)
      UTG: $3.84 (VPIP: 83.33, PFR: 4.17, 3Bet Preflop: 10.00, Hands: 24)
      UTG+1: $1.91 (VPIP: 18.18, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)
      MP: $3.60 (VPIP: 15.15, PFR: 3.03, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 33)
      MP+1: $1.71 (VPIP: 47.83, PFR: 21.74, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 23)
      Hero (MP+2): $3.17
      CO: $1.82 (VPIP: 42.11, PFR: 5.26, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 19)

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has A:spade: A:club:

UTG calls $0.02, fold, fold, fold, Hero raises to $0.06, fold, BTN calls $0.06, fold, fold, UTG raises to $0.12, Hero calls $0.06, fold

Flop: ($0.33, 2 players) 8:club: 6:heart: 6:spade:
      UTG bets $0.24, Hero calls $0.24

Turn: ($0.81, 2 players) 6:diamond:
      UTG bets $0.81, Hero calls $0.81

River: ($2.43, 2 players) K:spade:
      UTG bets $2.67, Hero calls $2.00

UTG shows J:club: J:diamond: (Full House, Sixes full of Jacks)
      (Pre 19%, Flop 8%, Turn 5%)
      Hero shows A:spade: A:club: (Full House, Sixes full of Aces)
      (Pre 81%, Flop 92%, Turn 95%)
      Hero wins $6.03

Takže k shrnutí:
      2. týden
      Celkový počet hand: 5567
      Handy za poslední týden: 3453
      Týdenní profit: 0,77$
      Celkový bankroll: -7,67$

Byť graf nevypadá zrovna super, tak jsem se svou hrou docela spokojený. Hodně jsem foldoval, vyhrával malé poty, ne vždy se mi podařilo mít dobrou value z dobrých hand. Ale párkrát se mi taky podařilo přehrát nějakého normálního hráče pomocí správného odhadu range. Z toho jsem měl super pocit. Cítil jsem se, že pokeru konečně začínám rozumět. Řekl bych si, že se začínám zlepšovat, nebýt faktu, že jsem jako idiot prohrál několik BI v nesmyslných spotech. Ale jinak to bylo fajn. Mimo ty spoty jsem nehrál úplně špatně, což jde vidět na červené lajně. Kdybych omezil ztráty ve špatných SD, tak bych byl pár BI v plusu.
      Vím, že mít červenou lajnu výš než všechny ostatní je trochu funky. Další týden se zaměřím na showdowny, abych tu nebyl za exota.
      S rangema co jsem uváděl v minulém postu, se mi zatím docela dobře hraje. SB a BB teda ještě upravím, protože podle toho stejně moc nejedu. Dodržuju jen hraní suited hand ze SB.
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      K dalšímu týdnu nic moc nemám co říct, zlepšuju postflop skill a snažím se, aby červená neklesala moc rychle. Zřejmě se zapojím do Cornieho výzvy.

3. týden
      Celkový počet hand: 12 363
      Handy za poslední týden: 6796
      Týdenní profit: 18,69$
      Celkový bankroll: 11,02$

• Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Pěkný týden :f_thumbsup: Jen tak dál :gl:
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      :diamond: Nový poznatek: na červenou se vysrat a raději si hledět modrého showdownu. Evidentně je důležitější a tento týden je zatím dost na pytel.
      :diamond: Přemýšlet nad sázkama, jak mýma tak soupeřovýma. Raise na flopě je bluf/bad hand v mizivém procentu případů. Je lepší složit vše mimo monstera. I set na flopu s FD i SD.
      :diamond: Min bet/raise je často druhý pár nebo top pár s blbým kickerem. Najdou se i šašci s AA/KK co minbetem zkouší vyprovokovat raise.
      :diamond: Být opravdu obezřetný, když se dostanu až na river. Dokonce i donk moc často necalluje 2x ¾ potu s horší handou. Většinou je rozhodnuto hned na flopu. Když callne cbet, má lepší handu.
      :diamond: Drtivá většina lidí s low párem limpne a pak raisuje flop, je velice snadné poznat set. Taky jsem to mohl zjistit levněji, ale co už…
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Druhý týden v Cornieho výzvě nebyl sice tak úspěšný jako ten předchozí, ale zase jsem se něco naučil. Uvědomil jsem si, že strategii winning by folding beru moc doslova a myslím, že jsem hodněkrát foldnul nejlepší handu, na nějaký divný donk či raise. Tak jsem na začátku týdne měl menší tilt z toho, že jsem zkoušel callovat tady ty podezřelé sázky. Je pravda, že ne vždy to byl set. Ti šašci jsou schopní to dělat i s trashem. S tím však samozřejmě souvisí propad na začátku grafu, sice nic neměli, ale vždy jim doklusal set, flush nebo idiot straight… Takže jsem si začal dělat pořádné poznámky na hráče a začal dost hledět na statistiky a violá, pak už to bylo lepší.
      Čili myšlenka týdne? Nebýt paranoidní z jakéhokoliv raisu či donku. Foldnout AK na K24 na raise mého betu je EV-. Ti troubové set nemaj…
      Nicméně stále musím pracovat na showdown křivce, moc se mi nezdá…
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Další týden za mnou. Špatný volume, nicméně profit je. Na žádné nové poznatky jsem nepřišel, ale znovu si pročítám hru před/po flopu a na dalších streetách ze starších článků. I přes slabý volume hodnotím tento týden jako dost card dead, takže jsem rád, že jsem aspoň v profitu.

Vyčistil jsem bonus za vklad a dostal se nad 100$. Tento týden začnu shootovat NL4.
      Nevíte jestli je z 888 možné vyrazit další clearovací bonus (pending bonus) bez nutnosti nového depositu?
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Tento týden jsem začal shootovat NL4. Ze začátku jsem byl lehce vykolejen, ale myslím, že jsem se docela rychle usadil. Hodně mi v tom pomohl hotrun, který jsem tento týden měl. Uvidím, jestli udržím i ten příští aspoň v mírném plusu, protože za čtvrtek a pátek mám 52bb/100 hand, což je šílenost.
      Navíc jsem vyčistil bonus a dostal další za deposit (osmičkám evidentně nevadí cashout a následný deposit s bonusem), takže tento týden jsem zakončil s dost velkým nárůstem BR.

:heart: NL2 Crushed:heart:

Na začátku blogu jsem si dal cíl 100$ a postup na vyšší limit. Úplně jsem si zapomněl poznamenat, že je splněný a dát si cíl nový.
      Takže krátké pohlédnutí zpět. Překonat NL2 mi podle blogu oficiálně zabralo 36 dní a 30k hand. Je to však samozřejmě více. Začal jsem hrát na konci února/začátkem března. Od založení blogu, zapisování poznámek a většímu studiu jsem měl winrate (bez úvodního dropu) 13,59bb/100. Což hodnotím jako dost.
      Stylem hry jsem někde mezi TAG a LAG.
      Články, videa, blogy a záznamy coachingů na PSGY mi bezpochyby hodně pomohly zlepšit mou hru, takže jestli někdo tvrdí, že jsou špatné, tak je to hovadina! Ve výsledku je však stejně nejdůležitější vlastní motivace a chuť hrát a rozvíjet se. :truestory:

Stanovuju si další cíl:

:heart: Vybudovat bankroll na 250$ a začít shootovat NL10.:heart:

Pomocné cíle:
      :diamond: Vím, že nemám zrovna silný volume, takže si dávám menší cíl ho zvýšit. Začnu tedy pozvolna přidávat stoly.
      :diamond: Taky vím, že pořád potřebuju pracovat na showdownech. Mám sice v grafu místa, kde jsem vyhrál každý SD, ale taky je tam moc zbytečných propadů, které byly moje vlastní chyby. Naprostá minorita je pak bad beat.

PS: Nevíte, jestli je možné na 888 vypnout stack v dolarech a zapnout v blindech? Nebo jestli se to dá udělat nějak přes PT4?

PS2: Tento týden jsem dostal svoji první royal flush, po 40k handách. :happy:
      888 Poker - $0.04 NL - Holdem - 9 players

UTG+1: $4.03 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      MP: $3.55 (VPIP: 12.14, PFR: 6.31, 3Bet Preflop: 0.70, Hands: 417)
      MP+1: $4.28 (VPIP: 33.33, PFR: 33.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      MP+2: $4.00 (VPIP: 19.35, PFR: 13.55, 3Bet Preflop: 3.64, Hands: 156)
      CO: $4.71 (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      Hero (BTN): $4.00
      SB: $4.38 (VPIP: 19.51, PFR: 12.30, 3Bet Preflop: 5.71, Hands: 124)
      BB: $4.00 (VPIP: 28.36, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 67)
      UTG: $4.00 (VPIP: 27.25, PFR: 12.20, 3Bet Preflop: 2.61, Hands: 379)

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.04

Pre Flop: (pot: $0.06) Hero has T:club: J:club: :pcuser:

fold, fold, fold, fold, fold, CO calls $0.04, Hero raises to $0.16, fold, fold, CO calls $0.12

Flop: ($0.38, 2 players) K:club: Q:club: 4:spade: :thinking:
      CO bets $0.38, Hero calls $0.38

Turn: ($1.14, 2 players) A:club: :spit:
      CO bets $1.14, Hero raises to $2.28, CO calls $1.14

River: ($5.70, 2 players) T:diamond: :profit:
      CO checks, Hero bets $1.18, CO calls $1.18

CO shows 8:heart: K:spade: (One Pair, Kings)
      (Pre 52%, Flop 43%, Turn 0%)
      Hero shows T:club: J:club: (Royal Flush)
      (Pre 48%, Flop 57%, Turn 100%)
      Hero wins $7.59
    • 1
    • 2