[NL5] QQ in 2bet low flop

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, mám tu jednu handu a ... mno nvm, jestli jsem měl dát na flopu all-in / rovnou zahodit / jinak raisnout či co...

PokerStars - $0.05 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: 106 BB (VPIP: 56.25, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 17)
      BTN: 100 BB (VPIP: 12.90, PFR: 6.45, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 32)
      SB: 83.6 BB (VPIP: 11.64, PFR: 9.79, 3Bet Preflop: 3.33, Hands: 149)
      BB: 40 BB
      UTG: 119.2 BB (VPIP: 16.05, PFR: 6.17, 3Bet Preflop: 2.78, Hands: 82)
      UTG+1: 80 BB
      Hero (MP): 100 BB

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB, UTG+1 posts penalty blind 1 BB

Pre Flop: (pot: 2.4 BB) Hero has Q:heart: Q:spade:

UTG raises to 4 BB, fold, Hero calls 4 BB, fold, fold, fold, BB calls 3 BB

UTG je velmi tight preflop, proto bych ho tipoval na AQ+/JJ+ - chci hrát proti větší range, proto raději jen call. Taky je ve hře CO, který velmi rád hraje všechny hry, kterého chci taky ve hře.

Flop: (13.4 BB, 3 players) 2:heart: 3:heart: 2:spade:
      BB checks, UTG bets 12.8 BB, Hero raises to 25.6 BB, fold, UTG raises to 38.4 BB, fold

A tady to šlo všechno do kytek. BB check, protože asi netrefil whatever měl za suited connectory (nebo cokoliv) a UTG raisuje skoro celý pot. To mi úplně nic moc neřekne, protože to je zkrátka contibet (nemám od něj staty na contibet so far). Went to show down má ale 18 %, což není tolik imho, takže raisuji. Přijde mi, že call je taky možnost, ale kdyby náhodou držel AKs, tak už mu tam krom A/K - na které bych musel zahodit - hraje i barva, což je dle EQ coinflip. Když mu dám do range těch jeho 6,17 range, mám na tomhle flopu cca 68 %, takže call podle mě způsobí jen to, že ho buď něco trefí, nebo budu čelit all-inu na turnu stejně. Volím variantu raise, abych vyhnal ty karty, které ho netrefily, ale se kterými by šel stejně contibet, takže AQ+, případně suited. Betsizing dávám double jeho raisu, opravte mě, pokud se mýlím, ale kdykoliv čelím reraisu, který je přesnej dvojnásobej, je to nějaká nuts handa. Mimo to volit víc už by mě stálo strašných peněz pokud bych měl zahodit a vlastně i tento reraise se tak jeví, jako bych se takřka commitnul. UTG ale pokračuje dalším raisem, který už nemůžu callnout, musel bych jedině reraise all-in. Nevím, jestli by tohle šel s TT/JJ, můj odhad byl, že TT/JJ by buď shovnul nebo foldnul, FD to stejné (možná AKs ještě call?) a jediné, co by zahrál takovým reraisem z jeho range jsou AA/KK, proto za mě fold. Je škoda, že vycházím z malého počtu hand, možná je to ultraryba, ale zhruba tohle je moje úvaha. Opinions?
  • 1 odpověď
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      UTG má trochu fishi staty, tak by som sa prikláňal k 3betu preflop. na potbet by som iba calloval. na spárovaných boardoch by som sa takto nepredbiehal v raisoch a podobne. ak to je slabší hráč, tak môže spraviť aj nejaký overplay s TT a tam sa bez readov už ťažko hodnotí, či je lepší raise/call alebo raise/fold

as played fold na minraise mi príde trochu weak. tie odds tam sú insane