[NL50] AQo in sqz pot

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.50 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $50.00
      SB: $455.85
      BB: $77.30
      UTG: $46.10
      MP: $50.35
      Hero (CO): $50.00

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has Q:club: A:heart:

fold, fold, Hero raises to $1.25, BTN calls $1.25, SB calls $1.00, BB raises to $6.25, Hero calls $5.00, fold, fold

Flop: ($15.00, 2 players) 5:spade: K:heart: 8:heart:
      BB bets $7.44, Hero calls $7.44

Turn: ($29.88, 2 players) 4:club:
      BB checks, Hero checks

River: ($29.88, 2 players) 3:heart:
      BB checks, Hero checks

BTN 17/6 20h, SB reg 22/16
      BB unknown, 3 stoly myslim

- PF calling range? ako PFA tu asi budem zodpovedny za najvacsiu cast defendovania; chcel som callovat nieco ako JJ-99,AQs-ATs,KQs,QJs,JTs,AQo

- flop je pre tuto moju range dost zly, asi tu mozem overfoldovat, teda toto AhQx je dost hranicne - ak by to bol bottom calling range, tak defendujem cca 55%.

- as played som na T v dost wtf spote s nie idealnou leverage a hlavne - mam tu tak 9c FDs a missnutych BDFDs, ktore by som chcel nejak bluffovat, lenze top mojej range je KQs, co by bol tiez dost thin valueshove. takze mi to vychadza, ze nechcem mat betting range alebo co? alebo mat nejaku 1/4 potsize betting range? ale tipujem, ze bude chyba niekde na skorsich streets a mal by som sa v tomto spote ocitnut s inou range...
  • 2 odpovědí
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      urcite by som defendoval wider preflop, kludne ruky ako KJs, T9s apod.

hej, na turne nemusis mat nejaky wide betting range (for value tam mas len 88) a KQ by som urcite nestaboval vs missed tcbet. takže aj checkovanie back FD's dáva zmysel. Vyhneš sa nejakému WTF XShovu a realizuješ EQ. dosť veľká časť tvojich Kx komb by mohla ísť call - cbeh - bet a ľudia dávajú týmto call - cbeh lines dosť veľký credit (kto predsa checkuje back bluffy, všetci to percievujú ako SD value). Na riveri by som túto handu bluffol na základe zvoleného gameplanu call - cbeh. Je to najhoršia ruka, ktorú v tom spote máš.

Nehejtujem explo ani bet s FD's a 88, určite nikto to exploitovať nebude. Najväčší problém, čo vidím s touto line as a bluff je leverage. Proste nemáš FE, ak ťa callne OTT a to nechceš (radšej checkneš zadarmo). Ak by ti vychádzal leverage, tak je to imo celkom okish ísť bet-shove vs missed tcbet
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      zeltzn to hezky shrnul takze s tim souhlasim