[NL50] T9s combodraw IP

• bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      PokerStars - $0.50 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $103.90
      SB: $43.73
      BB: $80.36
      UTG: $62.74
      MP: $96.88
      Hero (CO): $50.00

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has 9:spade: T:spade:

fold, fold, Hero raises to $1.25, fold, SB raises to $4.25, fold, Hero calls $3.00

Flop: ($9.00, 2 players) A:heart: 8:spade: 7:heart:
      SB bets $4.50, Hero calls $4.50

Turn: ($18.00, 2 players) 4:spade:
      SB checks, Hero checks

River: ($18.00, 2 players) 5:spade:
      SB checks, Hero bets $41.25 and is all-in, fold,

100h hral 46/31, 3bet 16 - random aggro preflop, postflop nebol nejak maniakalny, taky priemer zatial

v tomto spote na T na wet boardoch dostavam tak strasne casto x/shove, ze som zacal draws dost casto xbackovat. s tym, ze malokto hra BXB bluff, takze nejake random KQ mozem vyfoldovat az na R. rozmyslam tu aj nad malym betom, aby som mohol shovnut... alebo rovno nad shovom, ale xback mi aj tak pride najlepsi.

as played na R asi nejaky viac std sizing na R vsak? neviem uplne, aku logiku tu hladat za tym shovom :f_ugly: shove by asi daval vacsi zmysel na blank R ze...
  • 11 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Shove na R se mi líbí, ale používal bych ho víceméně jenom jako bluff, protože na to imo skoro vždycky foldne. Hraješ zoom nebo std. stoly?
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Turn checkback vs nekdo kdo rad c/shipuje je ok... As played jak pise tightfold tu nedostanes temer nikdy call (s random 6x handou mby? a to vetsinou betnou sami...). Jinak na blank karte se mi lidi spis standard sizing kterym muzeme repovat any Ax ktere sme na turnu checkbacnuli protoze nemame 3 streety.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      určite by som betol T. Ak dostaneš XS, tak máš 40% EQ, to ti nevadí imo.
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      Zeltzn1 původně napsal
      určite by som betol T. Ak dostaneš XS, tak máš 40% EQ, to ti nevadí imo.
      ~30%
      std jsem pro bet ale explo si dokazu predstavit x-beh
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      *nitalert*

hej, jednostreetovo to bude trochu menej. ale odds budes mat call vs xs and thats what matters
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      no vidíš, já si neuvědomil že to s 30% vyjde na BC :f_thumbsup: :D
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      podla mna mi to dost vadi, ked pojdem do AI s 30% EQ a dostavam tam x/s fakt casto.

tiez ani nevidim nejaku velku vyhodu toho betu - na double suited boarde ludia nechodia casto nieco ako bet + x/c + x/f s medium rukami (a ked uz aj idu bet + x/c, tak na blank R nikto nefoldne). ovela castejsie idu BBX. a zaroven ako BXB sa strasne malo bluffuje, takze toho sa nemusime bat.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      prečo si to myslíš, že dostaneš často XS?
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      len zo skusenosti - viem, ze pamat je selektivna a mozem sa mylit. ale pokial je na to taketo vhodne SPR a wet board, tak podla mna naozaj vsetci hraju casto x/s - najcastejsie je to prave takto v 3bp na T. alebo hraju x/f s weak handou - tam je negativum len male, ze ho necham realizovat trochu EQ, ale podla mna to za to stoji.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      Pre tych, ktori nechcu sa zatazovat s tldr, tak skip na koniec.

Je jasne, ze bet bude +EV hra s tolko equity, dost casto dostaneme fold a tiez ked dostaneme check/shove tak sme commited, takze neforfietujeme equitu bet/foldom. Otazka je iba, ci check nebude mat vyssiu EV-na toto potrebujeme spravit niekolko predpokladov.

Niekolko poznamok:
      -Ked checkneme, bude mat villain balancovany bet/check/bet bluffrange? toto dost ovplyvni ako casto sa dostaneme k thin bluffu OTR ked missneme
      -Za villaina nedava tato linia rangovo moc zmysel, pretoze core nasej range je bluffcatch stredne Ax(ak mame 4bet range pre)a dalej dost mid/2nd parov, takze by nemal cakat, ze budeme nejako super casto betovat IP. napriek tomu vidim hlavne slabych regov pouzivat tuto (podla mna) dost zlu liniu na turne
      -S nasou equitou je to fakt close to jedno co spravime, aby sa dal spravit nejaky presny zaver musime vediet viacero udajov(alebo odhadnut)- tuto je quick navod ako to napriklad zratat:
      BET:
      Ked villain foldne, tak vyhravame 18. Ked shovne, tak v priemere vyhrame velmi malo, pre jednoduchost napr +3bb(zalezi ako vyzera jeho shoving range-ale in general budeme mat okolo 31% equity) teda 1,5usd.
      Ked shipne velmi casto, napr 30% casu, tak EV naseho betu je 0,7*18+0,3*1,5=13,05usd

CHECK:
      Spravme predpoklad, ze villain bude mat 50% bet/check/bet a ked checkne river, tak vzdy check/folduje. (pokial si myslite, ze toto nieje accurate, dosadte si ine cisla, postup je rovnaky).
      Potom OTR 30% casu hitneme a v priemere vyhrame 18usd(pot) a polku casu este villainov river bet 12(a z toho cca polku casu call shipu)
      Teda: 15% casu vyhrame 18usd, 7,5% casu vyhrame 30usd a 7,5% casu vyhrame 59usd
      Zvysnych 70% casu na riveri missneme a z toho polki casu foldujeme a polku casu sa dostaneme k thin bluffu a vyhrame 18usd
      teda 35% casu vyhrame 0usd a 35%casu vyhrame 18usd

Teda dokopy ako rovnica to bude:
      0,15*18+0,075*30+0,075*59+0,35*18+0,35*0=15,7usd

Ako vidime vysledky su dost close, check vysiel trocha lepsie kvoli predpokladu, ze villain bude mat 100% check/fold na riveri ked checkne, co v praxi nemusi byt pravda.

Ovela zaujimavejsi je ten spot ked mame napr random flushdraw(nie combodraw), ktoru by sme museli bet/foldnut na turne.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      cliffs: villainova linia c/shove nieje dobra, za hero je to velmi close a pravdepodobne skoro jedno s tolko equity
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      By default som(hlavne pre higher stakes) v bet turn campe, pretoze za villaina je toto dost hrozny spot na to, aby hral svoju range ako check/raise