[NL5] NL5 KQs v multiway pote

• vaclav040
      vaclav040
      Bronz
      Registrace: 07.02.2015 Příspěvky: 73
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

Hero (MP) ($5.23)
      CO ($4.92)
      Button ($4.48)
      SB ($6.09)
      BB ($8.22)
      UTG ($3.86)

CO:29/0/7h BU:71/0/7h

Preflop: Hero is MP with K, Q
      1 fold, Hero raises to $0.20, CO calls $0.20, Button calls $0.20, 2 folds

otázka pre xpravdu: aký sizing/raise first/ by si my doporučil na NL5:
      A: štandart 4BB,button 3BB,UTG,SB 5BB
      B: štandart 3,5BB,button 3BB,UTG,SB 4BB

Flop: ($0.67) 3, 4, J (3 players)
      Hero bets $0.30, CO calls $0.30, Button calls $0.30

mám backdoor FD a SD+ 2 over karty , ale aj dve calling station na krku.Chcem si udržať kontrolu nad handou , ale nechcem moc nafukovať pot lebo týchto dvoch nevyblafujem.

Turn: ($1.57) 10 (3 players)
      Hero bets $0.60, CO calls $0.60, Button calls $0.60

tak mám SD + 2 over karty a vôbec netuším , ako si stojím.Chcel by som lacno vidieť river , určujem si cenu , keď ma raisnú ,foldujem.
      Ale vôbec si nie som týmto postupom istý.Poraďte.

River: ($3.37) 9 (3 players)
      Hero bets $1.93, CO raises to $3.82 (All-In), Button calls $3.38 (All-In), Hero calls $1.89

takže hitujem nuts S8, jediné , čo ma poráža sú flashe, betujem slabšie pre value z čohokoľvek:D
      Čakám od nich call prileteli dva AI.Zahodili by ste?
      Díky moc za každý názor.

Total pot: $14.39 | Rake: $0.60

Results below:

Button had 9, J (two pair, Jacks and nines).
      Hero had K, Q (straight, King high).
      CO had K, K (one pair, Kings).
      Outcome: Hero won $13.79
  • 7 odpovědí
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      škoda,že je to otázka jen pro xpravdu......
      já mám UTG 3,5
      MP,CO 3bb
      BTN 2,5 a SB 3bb
    • vaclav040
      vaclav040
      Bronz
      v pohode, ja som to tak napísal naschvál , aby my xpravda určite odpovedal/keď bude mať dobrú náladu/.
      chcem z neho takto nenápadne vytiahnuť všetky jeho tajnosti.
      Čítal som tvoj blog skúsenosti máš na rozdávanie , ocenil by som tvoje názory na celú handu.tak poraď.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      v pohode môžeš dávať podľa sily handy - takže napr KQs, AK, AQ, JJ+ na UTG a MP 4bb. ja na mojich stakes vidím väčšinou všetky pozície otvárať za 3bb okrem BU, kde sa otvára nižším sizingom

keď som hral ja nl10, tak si spomínam, že som všade otváral za 4bb, len BU a SB za 3bb
      teraz otváram všade za 3bb, len CO a BU za menej

k hande: ja by som na turne betoval 2/3. nechcem, aby som dostal call od nejakej 4x alebo 3x handy a proti Jx máš 2 overkarty a ďalšie outy na postupku. river by som vypálil silnejšie, lebo je imo jasné, že aspoň jeden z nich bdue mať Jx a chceš ho dostať zaplateného
      pri tvojom sizingu si sa dostal do nepeíjemnej situácie tým, že si skoro commited do hry. ak by si nebol takto commited, tak by som hral bet/fold. problém je, že za čiarou si si nechal už iba veľmi málo v porovnaní s veľkosťou potu. asi by som spravil crying call. ak by si betol silnejšie, tak si už jasne commited
    • vaclav040
      vaclav040
      Bronz
      už je mi to jasnejšie až na to , že vôbec nechápem , prečo nechcem na turne dostať call od nejakej 4x alebo 3x handy?/radšej sa opýtam a budem za sprostého chvílu,
      ako sa nespýtať a byť sprostý stále/.
      Budeš taký dobrý a vysvetlíš mi to polopatisticky?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      4x a 3x sú voči tebe made handy. prehrávaš proti nim. preto bude profitabilné, keď ich vyfolduješ = vyhraješ nad lepšími handami. rovnako tak na tom sú 55, 66, 77, 88, 99
    • vaclav040
      vaclav040
      Bronz
      jasné , ja som zabudol , že nič nemám
      Ďakujem
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      xpravda původně napsal
      4x a 3x sú voči tebe made handy. prehrávaš proti nim. preto bude profitabilné, keď ich vyfolduješ = vyhraješ nad lepšími handami. rovnako tak na tom sú 55, 66, 77, 88, 99

v horším případě na těchto limitech tě callne i na větší sizing, takže je to sice dobrá příprava na vyšší limit-správný siz, ale někdy nezabírá-takže pozor navto.
      Jinak pravdu má vždycky náčelník :f_drink: