[NL5] A10o overplay?

• Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      partypoker - $0.04 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $5.00 (VPIP: 23.35, PFR: 18.18, 3Bet Preflop: 8.48, Hands: 492)
      SB: $3.13 (VPIP: 36.92, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 66)
      BB: $6.86 (VPIP: 43.81, PFR: 29.52, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 109)
      UTG: $5.69 (VPIP: 21.46, PFR: 18.07, 3Bet Preflop: 5.42, Hands: 3,031)
      MP: $1.96 (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)
      Hero (CO): $7.12

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.04

Pre Flop: (pot: $0.06) Hero has A:club: T:club:

fold, fold, Hero raises to $0.12, BTN calls $0.12, SB calls $0.10, fold

Flop: ($0.40, 3 players) 3:spade: T:heart: 9:spade:
      SB checks, Hero bets $0.32, BTN calls $0.32, fold

Hitujeme TP, board celkem wet tak davam vetsi cbet.

Turn: ($1.04, 2 players) T:diamond:
      Hero bets $0.80, BTN calls $0.80

Dobrá karta, dalsi vetsi cbet chci tahat valie s draws a slabsich 10.

River: ($2.64, 2 players) K:heart:
      Hero checks, BTN bets $1.67, Hero raises to $5.88 and is all-in, BTN calls $2.09 and is all-in

Tady jsem se rozhodl pro check shove. Missnula FD a mohl floatovat neco jako KQs, KJs. Az pak mi doslo ze vlastne dosla str8, ale na takovym boardu callovat sd? Mel sjem jen check/callnout nebo je ten shove ok ?

BTN shows J:club: Q:diamond: (Straight, King High) (Pre 39%, Flop 50%, Turn 18%)
      Hero shows A:club: T:club: (Three of a Kind, Tens) (Pre 61%, Flop 50%, Turn 82%)
      Hero wins $2.12
      BTN wins $9.66
  • 15 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Čus. Na turnu bych možná přemýšlel o nižším sizingu nebo dokonce ch/c. Je docela optimistické si myslet, že vždy dostaneme value z draw na tomhle boardu. Tvoje akce vypadá dost silně. River je asi lepší jen ch/c, potkontrolovat si svojí ruku a nechat ho blafovat. Neporáží tě jenom straight, ale taky full haus. Podle mě se nedá vyloučit, že může mít i ruce jako 33,99, nebo KT. T9s naštěstí nemůže mít (podle struktury boardu) a T9o asi nemá v rangi.

BTW psát T jako 10 je barbarství :coolface:
    • IcanBiteHard
      IcanBiteHard
      Bronz
      Registrace: 10.09.2014 Příspěvky: 114
      turn se mvšechno až po river je fajn imo, jeho donk jenom calluju, nechci vidět straight, nemá s čim moc bluffovat krome snad 78, takže tak. Kdyby river checknul tak jdu bet/fold (!!!)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      IcanBiteHard: tys to nějak missreadnul ne? Soupeř nedonkuje ale betuje v pozici proti missnutému cBetu. A jelikož je v pozici, tak taky nemůžeme po jeho checku jít bet/fold :f_biggrin:
    • IcanBiteHard
      IcanBiteHard
      Bronz
      Registrace: 10.09.2014 Příspěvky: 114
      oh ye fuck me haha xD
      tak v tom případě jdu bet/fold river, nevidím důvod pro jinou play...
      (když x/c tak se stane tohle, soupeř checkne behind všechny handy se SD value a těžko říct jestli bluffuje missnutou FD so...)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      IcanBiteHard původně napsal
      oh ye fuck me haha xD
      tak v tom případě jdu bet/fold river, nevidím důvod pro jinou play...
      (když x/c tak se stane tohle, soupeř checkne behind všechny handy se SD value a těžko říct jestli bluffuje missnutou FD so...)
      Ale stejně tak těžko říct, jestli callne SD value s Kx. Když checknem, můžem přijít o value z té SD value, ale zase získáme value z bluffů, a porážíme také podstatnou část jeho valuebet range. A důležitý jen imho ten potkontrol, kdy proti jeho lepším handám nepřijdeme o víc, než o jeden bet řekněme 3/4, zatímco když vsadíme a on raisne, tak budeme v nepříjemné situaci.
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Preflop a flop by som hral rovnako, na turne trochu veľký sizing (dal by som 2/3 potu) a na riveri myslím, že valeubet proti jeho rangi nemáme, predpokladám že nebude callovat 9x handy (BTN je reg (23/18) a je to 3way spot), takže by som šiel check/call, stále môže bluffovať missnute flush draw, pripadne valeubetovať horšie Tx. Takže áno ten check/shove sa mi javí ako overplay, čo horšie ti callne QTs, JTs (dokopy 2 komba).
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      easy bet bet bet, na těhle stakes vás i regové vyvcallujou s různým sajrajtem. vsadil bych tak $2 na riveru fold s raise
    • Wdoomek
      Wdoomek
      Bronz
      Registrace: 31.07.2011 Příspěvky: 376
      Mel jsem jit check/call no. Zase si ale myslim ze sety by raisoval hnedka na flopu jeste ve 3 na tak heavy wet boardu. KT by raisnul podle me na T raisoval pro value, takze ten jeho stab na riveru je value/bluff. Nemyslim si ze by mi hitnutyho K foldnul uz by byl hodne commited a to co nekteri hraci predvadi na tehle limitech bych se nedivil :)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      bet flop a turn je ok aj so sizingami. river nie je blank a nie je to pre nás dobrá karta na to, aby sme nahrnuli všetky chipy do stredu stolu - skompletizovalo sa QJ a poráža nás naviac KT- obe handy by mal mať súper v range

poďme si opzrieť naše možnosti - buď ch/c alebo bet
      betom targetujeme hlavne Tx handy a Kx handy, ktoré mali FD. myslím, že ak doteraz Tx handy neraisovali, tak nebudú to robiť ani teraz na river. preto by som hral bet/fold
      druhá varianta je ch/c - bluffcatchujeme proti horším Tx a missnutým draws. na river kartách J alebo Q by som uprednostnil bet, pretože bdue mať v range viac QJ kombinácii, ktoré nemusí betovať (tých Qx a Jx komb je viac ako Kx komb)

keď som si porovnal tieto možnosti, tak myslím, že trips Tx bude betovať vždy, takže tam nie je asi rozdiel medzi oboma možnosťami. 9x handy asi nebudú callovať tretí barrel a rovnako nebudú turnovať svoju handu na bluff, takže tam tiež nie je rozdiel v EV medzi našimi líniami. takže rozdiel v EV bdue hlavne v tom, či je viac komb Kx, ktoré callnu river alebo missnutých draws, ktoré nám zaplatia (nie vždy však uvidíme missnuté draws platiť)
      Kx s FD hand bude mať v range :Ks: :Qs: , :Ks: :Js: , 2komba K9s. ja by som zvolil plán bluffcatchovať voči potencionálnym viac Axs
      samozrejme aj bet línia bude EV. ide len o to odhadnúť, čo bdue viac EV
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Vím, že to bude znít trochu moc jednoduše, ale jsme na NL4, tam to jednoduchý je. S trips bych šel bet bet bet, je to silná handa. Sizingy se mi líbí. Na riveru bet/fold. Někdo moudrý řekl: "Raise na riveru na mikros je vždycky nuts!!!" Trips nejsou nuts bohužel.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Někdo moudrý řekl: "Raise na riveru na mikros je vždycky nuts!!!"
      toto platí aj pre nl100
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      xpravda původně napsal
      Někdo moudrý řekl: "Raise na riveru na mikros je vždycky nuts!!!"
      toto platí aj pre nl100
      Což je dost smutný, jelikož i ti "nejlepší" regové hrajou brainless non bluff strategy...
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      podľa teórie by malo byť na riveri počet komb bluffov:value 1:2. takže by mal byť river obecne value oriented (pri bežnom sizingu to dáva odds na call 33%; 1:2 pomer dáva tieto odds) => na river ideš raisovať proti silnej range. vychádza z toho otázka: chceš toto robiť v nejakej vysokej frekvencii?
      tendencie veľa ľudí je dokonca taká, že nebetujú na river často ani veci, ktoré sú podľa teórie "must bluff" handy (missnuté draws) => majú ešte menej komb bluffov v porovnaní s value. teda opäť otázka: chceš tu bluffovať v nejakej vysokej miere?

je ľahké niekoho iného kritizovať, ale ako často tu vlastne raisuješ na river ty?
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Zrovna v tomhle spotu samozřejmě neturnuji jen tak nějaké 9x na bluff, protože lidi nefoldují, ale celkově jsem hodně river raise happy, zvlášť proti regům, kteří mi vždycky ten set uvěří. Samozřejmě jde o runout. Co jsem chtěl říct je, že mi vybuchuje hlava z toho, jak jsou ti lidi strašně straight forward a naprosto neschopní bluffovat. Svým způsobem jim to ale funguje, když svojí nitty pasivní hrou tiltují kreativní hráče jako já...
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Musím se přiklonit k Bet/foldu na Rivru.Něco jako 1,15 ať to trochu vypadá a není to slabost-jak jsem si to dřív vysvětloval já.
      Ten poměr blafů a value hand by měl být 1:2,ale na těchto limitech to určitě neplatí.Těch 30% tam nemá nikdo.(jenom já, a to tu nevychází.....:f_biggrin: )