[NL10] 4bet pot a cbet/fold na flopu

• Knoofl
      Knoofl
      Bronz
      Registrace: 19.04.2012 Příspěvky: 110
      Stůl je dost fishy, proto open ATo z UTG. Hráč který squeezuje má zatim squeeze 42% (z 12ti případů) mám na něj ale pouze 190 hand ale celkově hodně 3betuje (20%). Jeho malý sizing ve mě vyvolává pocit, že to chce mít buď zalevno, nebo naopak nechce vyfoldovat horší handy když drží nuts, těžko řict. Proto volim 4bet bluff, kde očekávám buď plnou nebo fold. Na flopu mě soupeř x/r což ofc skládám, jde se z tohodle nějak dostat ? Měl jsem vubec betovat ten fold, když můj preflop plán byl pouze zautočit na jeho agro squeeze ?
      IPoker, $0.05/$0.10, $0.02 ante No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $14.01 (140.1 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      Hero (UTG): $10.92 (109.2 bb)
      MP: $11.08 (110.8 bb)
      CO: $13.27 (132.7 bb)
      BTN: $9.19 (91.9 bb)

Preflop: Hero is UTG with A T
      Hero raises to $0.30, 2 folds, BTN calls $0.30, SB folds, BB raises to $1, Hero raises to $2.30, BTN folds, BB calls $1.30

Flop: ($5.07) 6 3 Q (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.40, BB raises to $7.68 and is all-in, Hero folds

Results:
      $9.87 pot ($0.65 rake)
      Final Board: 6 3 Q
      BB mucked and won $9.22 ($4.50 net)
      Hero mucked A T and lost (-$4.72 net)
  • 2 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Ahoj,
      Jestli myslíš, že squeezuje skoro s čímkoliv, tak to můžeš na jeho 3bet shipnout rovnou. Já myslim, že jestli si ho to neviděl dělat s nějakým shitem, tak máš prostě malej vzorek a fold preflop. ATo mi nepřijde dobrá handa na 3bet spot. Takhle bych si to ulehčil já.
      Jinak na flopu nemáme důvod pro Cbet, máme pozici, tak proč si nevzít kartu zadarmo. Resp co lepšího, než máme my, čekáš že zahodí?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Knoofl,

ten sample je zatím dost nízký, toto mám po 150h občas i já a občas mám zas 0sqz a 3b 5, prostě na toto se moc spoléhat nedá. Já bych sqzoval top folding range v tomto spotu, co by pro mě bylo něco jako AQo. ATo je v podstatě bottom open range, teda nevidím moc důvodů s tím bluffovat. Mby pokud by byl BTN fish a měli bychom pocit, že ten aggro hráč se s ním snaží často izolovat, tak potom asi fajn, ale jinak folduji PF.

Postflop - buď xbeh, nebo bych hrál cbet se sizingem okolo 1/4-1/3p, bohatě to stačí. I kdybych měl value, tak na takto dry boardu, buď často slowplayuji, nebo betuji s velmi nízkým sizingem, vyšší fakt imo není potřeba, hráči v takto velkých potech foldnou i tak, pokud je board netrefí.