[NL10] AKo

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Já nějak nevím, co s tím AK preflop dělat proti agresivní play u neznámých hráčů. Tu jsem si říkal, že ta ryba tam bude posílat leccos a aspoň za dotuje víc peněz do potu. I přesto nevím, jestli to není overplay.

PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 168.7 BB (VPIP: 20.83, PFR: 14.58, 3Bet Preflop: 3.70, Hands: 102)
      MP: 28.6 BB (VPIP: 46.67, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 15)
      Hero (CO): 100 BB
      BTN: 100 BB (VPIP: 22.62, PFR: 15.48, 3Bet Preflop: 2.94, Hands: 85)
      SB: 108.5 BB (VPIP: 25.00, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 16.67, Hands: 12)
      BB: 193 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:diamond: A:club:

fold, MP raises to 3 BB, Hero raises to 9.5 BB, fold, SB raises to 18 BB, fold, MP calls 15 BB, Hero raises to 31 BB, SB raises to 108.5 BB and is all-in, MP calls 10.6 BB and is all-in, Hero calls 69 BB and is all-in

Flop: (229.6 BB, 3 players) 8:diamond: 5:heart: K:spade:

Turn: (229.6 BB, 3 players) 7:diamond:

River: (229.6 BB, 3 players) T:diamond:
  • 14 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Já bych si to AK callnul preflop. Myslim, že proti dvěma do allinu preflop je to nic moc.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Tady ale musíš brát, že reálně hrajem vlastně proti jednomu hráči, protože ten shortstack už to tam musí poslat musí se vším co callnul. Ten raise byl jen tak z principu, abych z toho shorta dostal všechno už preflop a měl iniciativu a mohl si případně checknout na flopu a vidět turn. Navíc jsem měl trochu pocit, že se mě SB snaží dostat z potu a zatočit si o ten shortstack s mýma dead money. Bál jsem se, že když callnu, tak on bude hodně často cBetovat flop, aby mě vytlačil. Případně by si na flopu mohl checknout, nechat shorta betnout ten jeho zbytek a co já? Když callnu, tak SB mě zase může ch/r kvůli vytlačení z potu. Tudíž já v tom raise tady zas takový problém nevidím, horší to je, když SB na to zareagoval shovem. Asi tu málokdo udělá takový play s nějakou širší rangí aby mě vyblafoval z potu. Takže pak jsem začal uvažovat, jestli to můžu vhledem k těm bonusovým penězům od ryby callnou, i když budu předpokládat QQ+.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Já to beru tak, že za 8,5BB se můžeš podívat na flop se slušnou handou a v potu bude 55BB. Navíc takhle nebude mít SB jen QQ+. Já myslim, že to chceš i kdyby jsi měl na flopu zahodit. Navíc postflop budeš mít absolutní pozici, co nebudeš chtít zaplatit, nezplatíš.
      Točit to do 4betu preflop by se mi nechtělo.
    • Brejci
      Brejci
      Bronz
      Registrace: 04.08.2011 Příspěvky: 294
      Call pre flop, mas poziciu na oboch...A navyse sa mi uz parkrat stalo (mozno iba nahoda) no villaini na A-high alebo K-high boardoch sa odbluffovali s QQ, JJ a podobne, lebo proste nevedia ako to zahrat...
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Já bych hrál stejně, možná vyšší 3bet pre. Za me wp.

Nejspíš SB ukázal AA napíšu poznámku 4-bet OOP 18bb s XX a jedu dál...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj karisek,

jednoznačně call, mohl jsi uzavřít akci za dobré odds a jelo by to :) . Takto ses akorát nacommitoval do stackoffu, kde určitě vs SB nebudeš favorit, ale huge underdog nejspíš. Pokud náhodou ten SB náhodou měl nějaký c4b bluff typu AQo, tak nejen že tyto handy bys dominoval, ale 5betem je vyfolduješ. Pokud přijde A/K board, tak nemáš problém s Tvoji handou, pokud přijde nižší board, tak není problém handu někde vyhodit, přece na to budeš mít v rangi overpairy.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Katrisone izoluješ MP shorta s nějakou částí range? nebo bude výhodné tam flatovat celou range mimo AA, KK? Já měl za to, že slabší hráče se silnou range izoluju. Díky za odpověď.
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Registrace: 31.05.2007 Příspěvky: 949
      Corn3r původně napsal
      Katrisone izoluješ MP shorta s nějakou částí range? nebo bude výhodné tam flatovat celou range mimo AA, KK? Já měl za to, že slabší hráče se silnou range izoluju. Díky za odpověď.
      predpokladam, ze jde o call 4b. 8,5bb do 55bb.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Pigment - chtěl jsem se zeptat na akci preflop. Jestli je výhodné s nějakou částí range raisnout shortstacka(MP) který otevřel?
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Urcite. Podivej na SSS range a udelej si profitable stackoff range a od toho odvod si zbytek. Nekde na foru I najdes celkem slusny footprint s ukazkou ty range.
      Jinak tady pf zalezi co mas za hrace za sebou. Pokud tam je nejakej 3b happy, tak pf call muze byt nejlepsi option. Tady pokud neni nejaka dynamika, tak izo je lepsi.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Pigment - díky za odpověď. Já hraju podobné situace stejně jako Hero s rozdílem že 5bet shovnu, protože vídám od regu víc light 4-betu, které na shove callnou, když v jeho očích naše range s kterou izolujeme shorta(MP) bude víc wide. Otázka je sizing 4-betu který SB zvolil 18BB? často to bývá tell opravdu TOP range(AA, KK). A bude lepší fold pre. Rád si přečtu víc názorů. Třeba podobné situace přehrávám a je jen náhoda že dostávám na shove call od AQ, JJ, QQ...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      @Corn3r: Určitě ano. Shorti překvapivě hodně foldují vs 3b a velmi málo callují. Mají otřesný stack to pot ratio, teda nemůžou většinou callovat skoro žádné spekulativní ruky ani za dost malé sizingy. Z toho vyplývá, že vs short takřka nikdy ne3betuji handy jako 65s a většinou si jdu pro nějaké blocker handy a 3betuji za 2,25x např., teda v tomto spotu 7,5bb bude můj stnd, víc není potřeba, zbytečně bychom se s bluffama commitovali imo.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Díky za odpověď, takhle jsem nad tím neuvažoval a to byla chyba!
    • Pigment
      Pigment
      Bronz
      Corn3r původně napsal
      Pigment - díky za odpověď. Já hraju podobné situace stejně jako Hero s rozdílem že 5bet shovnu, protože vídám od regu víc light 4-betu, které na shove callnou, když v jeho očích naše range s kterou izolujeme shorta(MP) bude víc wide. Otázka je sizing 4-betu který SB zvolil 18BB? často to bývá tell opravdu TOP range(AA, KK). A bude lepší fold pre. Rád si přečtu víc názorů. Třeba podobné situace přehrávám a je jen náhoda že dostávám na shove call od AQ, JJ, QQ...
      jak psal Katri
      ad sb sizzing. Muze byt tell nemusi. I tak je tam dobra cena a hrajes na hit a zaridis se na flopu podle toho. I proti KK+ mas prime odds na call. Na flopu prehodnotis.