[NL5] NL5 set na flopu v 3bet potu

• vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      IPoker, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $5.10 (102 bb)
      BB: $5.50 (110 bb)16h
      UTG: $5.95 (119 bb)37h
      Hero (MP): $5.50 (110 bb)
      CO: $5.44 (108.8 bb)
      BTN: $4.73 (94.6 bb)

Staty asi nic.....málo hand

Preflop: Hero is MP with J J
      UTG raises to $0.15, Hero calls $0.15, 3 folds, BB raises to $0.45, UTG calls $0.30, Hero calls $0.30

Proti UTg nechci Raisovat.Už call je na setmine.Staty byly 20/16 ,ale spíš se dívám na pozici v těchto případech
      Po sqzu jsem uvažoval o foldu.I když se mi moc nechtělo.Všechno za mě vyřešil UTG.Mám callnout 0.30 do potu 1.07(0.30/0.30+1.07)=0.22*100=22% pot odds.

Flop: ($1.37) 4 6 J (3 players)
      BB bets $0.75, UTG folds, Hero raises to $1.55, BB folds

Tady jsem to asi sprasil.Asi nedočkavý......Na tomto dry bordu s TopSetem jsem asi mohl callnout.....a nechat ho pokračovat s jeho handou jako AK nebo něco podobné PP nebo OP
      Je tak nebo ??????????

Results:
      $2.87 pot ($0.19 rake)
      Final Board: 4 6 J
      BB mucked and lost (-$1.20 net)
      UTG mucked and lost (-$0.45 net)
      Hero mucked J J and won $2.68 ($1.48 net)
  • 13 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Já myslím, že v pořádku. Preflop call je povinnost, není nad čím přemejšlet.
      Postflop: Nechtěl bych dávat relativně zadarmo kartu jeho QQ+. Jdeme si pro value. OK :s_thumbsup: :nh:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Tady nejde ale o dávání karty "zadarmo", ale o to, co mi můžeme reprezentovat v očích soupeře. Není tu jediná draw, kterou bychom mohli držet. Raisem na tomhle boardu reprezentujeme jedině sety, možná nějaký overpár (ale netočily bychom ho preflop?). Pokud se na tím dokáže zamyslet, tak s QQ+ už tu v podstatě jen bluffcatchuje... Tím nechci říct, že by tu hráči necallovali QQ+, ale na turnu už velmi často půjdou ch/f. Podle mě bude víc EV+ na této struktuře jen callnout. Pokud se bojíme 2 outů, tak jsme schopný slowplayovat asi jen s neporazitelnou nuts a to je imho velká chyba.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Samozřejmě tu můžeš jen callnout a raisnout turn. Jen prostě moje zkušenost je, že kdykoliv jsem něco slowplaynul, tak to pak šlo totálně do hajzlu.
      Jo a jsi na NL5, tady se lidi koukaj na svoje dvě kartičky a je jim jedno co máš ty. Jestli má Jx nebo QQ+, tak ti zaplatí. :)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      tomatostone původně napsal
      ....kdykoliv jsem něco slowplaynul, tak to pak šlo totálně do hajzlu.
      Nesmíš být result oriented. Tady se nemá co posrat. Ten board víc dry být nemůže. Není tam jediný backdoor vzhledem k jeho rangi...nic. Reálně se tedy opravdu bojíme jen 2 outů a proti tomu se snad nechceš protectovat ne?

tomatostone původně napsal
      jsi na NL5, tady se lidi koukaj na svoje dvě kartičky a je jim jedno co máš ty. Jestli má Jx nebo QQ+, tak ti zaplatí.
      Tohle beru, že na těchto stakes si hráči často neuvědomí relativní sílu svých karet. I tak mě to nepřesvědčuje tu fastplayovat.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Taky jsem za slowplay :f_thumbsup:
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Samozřejmě že slowplay je ok. :)

Jinak mé zkušenosti se slowplaynutím jsou jen zkušenosti. Jaké zkušenosti s tím máte vy?
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Zkušenosti mají ale smysl jen u nějakých tendenčních věcí. Například tvá zkušenost, že tu hráči na těchto stakes zaplatí na flopu i s QQ+ je užitečná a použitelná zkušenost. Ale to, že na tomhle boardu máš nuts a ohrozit tě mohou jen 2 outy je prostý fakt...a i kdyby se ti z posledních 10 situací stalo, že to 8x soupeři došlo, tak bys na takovou zkušenost neměl brát ohled a hrát to stále stejně.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      na dry boardoch slowplayujem.ak by to bol wet board, tak raisujem. ak mám top sety a príde board, kde sú 2 low karty a 1 broadway, tak tiež slowplayujem - masívny bloker efekt na top páry
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      No jasné.Jak jsem to raisnul,už jsem věděl,že je to na tomto bordu blbost.Navíc jsem v pozici,takže mohl byt po jeho čeku na turnu nějaký bet.No,bohužel.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Zkušenosti se slowplayem?Ukázkově jsou to AA na Axx bordu proti fiši co drží nic a já dávám malé sizy aby mi neutekl a na R prohraju s uplným trešem,protože se doplní FD na rivru,ale já prohraju proti Dvěma párům např 93o.Kurv.......nik.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      :)
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Vinni na ryby sizing pořádnej, jim je to jedno kolik mají platit, maximalizuj value, cucání je k ničemu ;)
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Jen se ptal na zkušenosti.
      Ted uz hraju trochu jináč.Někdy......