[NL10] river zabijak, spatny slowplay?

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 100 BB (VPIP: 13.00, PFR: 9.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 102)
      SB: 83.1 BB (VPIP: 34.62, PFR: 15.38, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 27)
      Hero (BB): 118.2 BB
      UTG: 125.7 BB (VPIP: 19.51, PFR: 12.20, 3Bet Preflop: 5.88, Hands: 43)
      MP: 115.5 BB (VPIP: 15.15, PFR: 6.06, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 34)
      CO: 104.5 BB (VPIP: 18.03, PFR: 14.54, 3Bet Preflop: 4.76, Hands: 1,129)

SB posts SB 0.5 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: J:spade:

fold, MP raises to 3 BB, fold, BTN calls 3 BB, SB calls 2.5 BB, Hero calls 2 BB

Flop: (12 BB, 4 players) Q:diamond: J:diamond: Q:spade:
      SB checks, Hero checks, MP bets 7 BB, BTN calls 7 BB, fold, Hero calls 7 BB

Turn: (33 BB, 3 players) 4:diamond:
      Hero checks, MP checks, BTN bets 11.7 BB, Hero calls 11.7 BB, MP calls 11.7 BB

River: (68.1 BB, 3 players) K:heart:
      Hero bets 43.3 BB, MP raises to 86.6 BB, fold, Hero raises to 96.5 BB and is all-in, MP calls 7.2 BB and is all-in
  • 5 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Raise turn... Zvlášť vs tento malý sizing si fishe budou myslet, že se je akorát snažíš vybluffovat.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj karisek,

Zvlášť vs tento malý sizing si fishe budou myslet, že se je akorát snažíš vybluffovat.
      S tímto souhlasím, fish pokud betne málo a dostane raise a nemá zrovna air, tak je dost v bluffcatchy módu ve smyslu "beztak jsem ho inducenul". Akorát teda si nejsem jistý, jestli je někdo z nich fish popravdě, jediný celkem jasně fishy hráč foldnul na F, u ostatních si zatím nejsem moc jistý, ale jinak s tím komentem určitě souhlasím.

Každopádně PF - za ty odds ok, postflop se to dá zahrát hodně způsoby včetně donku na F. Důvod je čistě ten, že tyto mw poty se často procheckují a akorát ztratíme 1str value, teda to je určitě první možnost. As played bych raisnul T taky a to ne z důvodu protekce ofc, ale hlavně kvůli tomu, že může být poměrně dost ruk, které nám teď value dají, ale můžeme z nich ztratit value na R. Např. zbývající Qx handy, pokud přijde další diamond, případně naopak handy jako AJdx, ze kterých asi moc nedostaneme na R v případě, že diamond nepřijde. Toto byl jen příklad, těch ruk bude určitě mnohem víc a pokud má flush, dostaneme stacky často jakkoliv, takže imo není naco čekam a nejlepší bude raise, obzvlášť teda pokud je někdo opravdu fishy.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      A as played mám i na tomhle riveru stále bombit plnou? Nebo mám potcontrolovat proti KQ a KK?
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      No já bych čekal, že si MP s KK a KQ betne na turnu pro value, takže tyhle ruky by mít neměl. Já bych se happy stackoffnul a byl bych hodně překvapenej, kdyby něco z toho ukázal.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Já si myslím, že vůči tolika hráčům je na jeho místě dost logický potcontroll na tom T. Na R - asi bych šel nanejvýš b/c, no. Ono to vypadá, že přece už jen to "jen 7bb", ale vemte si příklad, že např. raisuje s rangí, která nás v 70% případů beatuje (klidně to může být velmi reálné v tomto případě) - můžeme foldnout? Ne, kvůli odds (stačí nám vyhrát ani ne 1 z 5ti). Můžeme shovenout? Ne, protože nemáme >50% eq, takže těch dalších 7bb on vyhraje častěji a není důvod teda o ně hrát, když nemusíme. Imo teda b/c R.